זה היה אמור להיות ראיון רגוע ומלא שמחה. אחרי כמעט שנתיים של ציפייה, ואחרי דחייה משמעותית בעקבות נגיף הקורונה, עדן אלנה המריאה במוצאי השבת האחרונה להולנד בתקווה להחזיר את האירוויזיון הביתה לישראל, ובימים האחרונים החלה בחזרות הראשוונות לקראת חצי הגמר בו תתמודד ביום שלישי הבא, ה-18 במאי.

רצינו לתפוס אותה לשיחה לשיחה צפופה על התחרות, הלחץ והסגר, רגע לפני שאצא לרוטרדם ביום שישי הקרוב כדי ללוות את עדן מקרוב ולהחזיק אצבעות יחד עם כולם, אך באופן טבעי השיחה גלשה לכיוונים קצת שונים. את הראיון עצמו קיימנו אתמול (רביעי) דרך זום בשעות אחה"צ, שעות לפני מתקפת הטילים שהתרחבה, כשעוד לא ידענו ממש לאן פניה של המערכה הנוכחית.

עדן, לפני הכל, את אמנם שם בהולנד, בתוך סוג של בועה, אבל כאן בבית המצב מורכב ומחמיר, מה איתך ומה שלום חברי המשלחת? מצליחים להתרכז?
"אנחנו עם יד על הדופק, דואגים ברמות ומתעדכנים כל הזמן. כולנו בקשר תמידי עם המשפחות שלנו והלוואי והיו לי כוחות קסם לתקן את כל מה שרע בעולם".

ננסה רגע להתרכז במקום בו את נמצאת, למרות הקושי. אז סוף סוף אירוויזיון, איך זה להגיע לכאן אחרי שנה וחצי של ציפייה?
"אתה לא מבין איזה מטורף זה. בכלל לא משהו שאפשר לעכל אותו. אני עדיין מרגישה בבית מרוב שזה הזייה לטוס סוף סוף לחו"ל ולהגיע לכאן. פייר? אני עוד לא ממש קולטת את זה".

ואיך הייתה החוויה הראשונה שלך על הבמה ביום שני האחרון?
"מטורף, שוק פסיכי. לעלות על במה בכלל אחרי שנה כזאת, וזה לא נתפס הגודל של הבמה הזאת, היה מדהים. אני יודעת שיש לי עוד על מה לעבוד גם מבחינה ווקאלית וגם על הכוריאוגרפיה. אנחנו עובדים קשה ומקווים שאתם תהיו גאים בנו".

נראה שינויים בחזרה השנייה שאמורה להיערך היום?
"תראה ותגלה".

 עדן אלנה 2021 (צילום:  eurovision.tv/EBU/THOMAS HANSES)
"אנחנו מתעדכנים כל הזמן על מה שקורה בארץ" | צילום: eurovision.tv/EBU/THOMAS HANSES

עם כל עניין הקורונה, השנה זה אירוויזיון שונה לגמרי. לא קצת מבאס להיות סגורה במלון כל הזמן?
"אני אספר לך משהו. אני מאוד אוהבת להיות סגורה בחדר לבד, ויש לי סאונה בחדר - אז בכלל וואו. האמת זה גם משמח אותי שאני סגורה בחדר ולא מטיילת בעיר כי זה היה מסיט את המחשבות מהעבודה ובשביל זה אני פה".

הצלחת בכלל לפגוש מתמודדים אחרים?
"אפנדי, המתמודדת מאזרבייג'ן, קרעה אותי מצחוק. ראיתי אותה מרחוק ולא זכרתי איך קוראים לה אז צרחתי לה "מאטה הארי", והיא רצה לחבק אותי למרות שאסור. פגשתי גם את המתמודדת הרומניה שהיא מהממת ברמות והיא כזאת שקטה ורגועה לעומתי שאני עושה הרבה רעש, ולמרות הניגודים בינינו ממש התחברנו".

איזה שירים אחרים אהבת במיוחד?
"רומניה, בלגיה ומלטה".

 

 עדן אלנה 2021 (צילום:  eurovision.tv/EBU/THOMAS HANSES)
עדן במהלך החזרה הראשונה שלה על הבמה בהולנד | צילום: eurovision.tv/EBU/THOMAS HANSES

בואי נגיד נדמיין רגע שאת מנצחת את האירוויזיון. על מי את מהמרת במקום השני?
"צרפת או מלטה. אחת משתיהן, ולא בגלל שהן מובילות בהימורים. דסטיני ממש מעולה והשיר שלה מקפיץ, וצרפת, שזה אמנם לא ה-cup of tea שלי, איכותית ברמות ומגיע לה".

יש כבר תכניות ליום שאחרי? 
"אני רוצה קריירה בינלאומית ולנסוע לחגוג יומולדת עם החבר ההורס שלי בצרפת".

רגע לפני סיום, יש משהו שאת רוצה למסור לקוראים שלנו בארץ שחווים שעות לא פשוטות?
"אני אוהבת אתכם, הכי חשוב שתשמרו על עצמכם ותתחילו לאהוב אחד את השני". 

>> והנה כל השירים שייתחרו השנה בתחרות - כולל ההימור שלנו לזוכה הגדול