אחרי שנחה יומיים וצברה כוחות לקראת גמר האירוויזיון שיתקיים מחר (שבת) ב-22:00, עדן אלנה עלתה שוב לפני דקות בודדות על במת האירוויזיון  לחזרה הגנרלית הראשונה שלה מתוך שלוש חזרות שיערכו כל המשלחות שעלו לגמר. עדן תופיע כאמור בביצוע השלישי אחרי קפריסין ואלבניה.

אחרי סיום חזרה אפשר להכריז בוודאות שעדן נתנה את הביצוע הכי טוב שלה בשבוע האחרון והיא הרבה יותר משוחררת ונהנית. עושה רושם שהלחץ לעלות לגמר התפוגג לחלוטין. החזרה הזאת, הראשונה מתוך שלוש כאמור, הייתה סגורה לקהל הרחב ורק כמה עשרות עיתונאים בלבד נמצאים באולם, וברגע הכי חשוב בביצוע של עדן וזה שהפך לוויראלי בכל רחבי אירופה, אותה "שריקה" מרשימה, כל הנוכחים באולם קמו והריעו לעדן ועשו רעש של אולם מלא.

בהמשך יעלו כל שאר הנבחרות שעלו לגמר, וסוכנויות ההימורים עדיין מדרגות את איטליה כמנצחת הגדולה, וצרפת, שעד לפני שבוע החזרות הייתה במקום הראשון, ירדה למקום השני ונושפת בעורפה של המתמודדות האיטלקית. בהקשר הזה קשה לשכוח את ההימור של סוכנויות ההימורים לפני כשלוש שנים, כאשר בשבוע החזרות בליסבון נטע איבדה את הבכורה לקפריסין ורק ברגע האמת ניצחה את התחרות והביאה את האירוויזיון לתל אביב.

 

טבלת ההימורים המעודכנת: איטליה בראש ואחריה צרפת, מלטה ושוויץ. ישראל רק במקום ה-19.

גם בסדר ההופעות אז הביצוע של נטע היה ממוקם במקום ה-22 וקפריסין במקום ה-25, כשהשנה צרפת תופיע במקום 20 לפי סדר הביצועים ואיטליה 24, אם תשאלו אותי אני מאמין ששנה הבאה הנציג הישראלי יארוז מזוודות ויעלה על טיסה ישירה לפריז.

הפייבוריטיות הנוספות לפי סוכנויות ההימורים, מלטה ושווייץ, קיבלו כך על פי העיתונאים כאן ברוטרדם "חיסול ממוקד" אחרי שדורגו ב"סדר הופעה פוגעני"; מלטה תופיע שישית בצמוד לרוסיה, והביצוע של שוויץ יהיה ה-11 במספר כשהיא "כלואה" בין ההופעות המרשימות של יוון ואיסלנד.

ישראל כאמור דווקא ממוקמת בטבלת ההימורים הרחק מאחור במקום ה-19 בלבד, אבל בואו נזכור שרק לפני כמה ימים סוכנויות ההימורים אפילו לא העלו אותנו לגמר, אבל עדן הוכיחה שהיא פייטרית אמיתית וגם מחר בערב היא צפויה להפתיע את כולם.

ואלו כל המדינות שעלו לגמר לפי סדר הופעתן:

 "הצביעו לישראל!" קוראת המודעה שמופצת ברחבי אירופה לקראת הגמר