"אני בכלל לא יודעת מה אני מרגישה. אני מרגישה כאילו אני הולכת להתפוצץ מההתרגשות. אני כל כך שמחה בשביל המדינה שלי, זה כל כך מגיע לנו, עברנו כל כך הרבה ואני כל כך אוהבת את המדינה הזאת. גם אני עברתי כל כך הרבה אז אני בכלל מאושרת. זה כל כך מרגש". אלו היו המילים הראשונות של עדן אלנה מיד אחרי שיצאה מאזור הבמה רגע אחרי שהתבשרה שעלתה לגמר האירוויזיון".

אין ספק שעם ישראל היה צריך את זה, ואחרי חצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2021 אפשר כבר להכריז: עדן אלנה עשתה זאת בענק. כנגד רוב הסיכויים, ולמרות שבימים האחרונים מצאה את עצמה מחוץ לעשרת השירים שמובילים לגמר לפי טבלאות ההימורים - הנציגה ישראלית נתנה הערב ביצוע נהדר שזיכה אותה במקום בגמר.

אחרי דקות ארוכות של התרגשות, עדן וחברי המשלחת, יחד עם כל תשע המדינות האחרות שעלו לגמר, נורווגיה, אזרבייג'אן, מלטה, ליטא, קפריסין, שוודיה, בלגיה, רוסיה ואוקראינה, הגיעו למסיבת העיתונאים המסורתית בה כל זמר או זמרת מקבלים שתי שאלות: אחת מכלי התקשורת של מדינתם ואחת מכלי התקשורת הזרים.

"אני לא יודעת. אני רק רציתי לעלות לגמר. התחבאתי מתחת לדגל וקראתי שמע ישראל", ענתה עדן לשאלת העיתונאי הזר ששאל אותה האם לדעתה היא נבחרה בזכות השופטים או הקהל. "אני אוהבת את ישראל. אוהבת אותה כל כך. זה בשבילך! תודה תודה!".

אגב, פרט פיקנטי נוסף הוא שבגמר נמצא נציגות ישראלית נוספת, הפעם תחת הדגל של רוסיה, אחרי שאת השיר "אשה רוסיה" של מניז'ה הפיקו צמד הישראלים אורי קפלן ("בלקן ביט בוקס") ואורי אבני, והשיר עצמו אף הוקלט בישראל.

עוד במסיבת העיתונאים גילו חברי המשלחות שעלו לגמר באיזה חלק יופיעו באירוע הגמר במוצאי השבת הקרובה: בחלק א' בין 13 השירים הראשונים, או בחלק ב' בין שיר 14 ל-26, ואחרי דקות של ציפייה התבשרנו כי עדן תופיע בחלק הראשון של המופע, וסדר ההופעה עצמו יפורסם ביום חמישי הקרוב מיד לאחר חצי הגמר השני.