הערב (חמישי) התקיים חצי הגמר השני של אירוויזיון 2021 שבסופו הצטרפו עוד עשר מדינות לגמר הגדול שייערך במוצאי השבת הקרובה בשעה 22:00אלבניה, סרביה, בולגריה, מולדובה, פורטוגל, איסלנד, סן מרינו, שווייץ, יוון ופינלנד יצטרפו אל עדן אלנה על הבמה הגדולה בעולם.

כזכור, יחד עם עדן העפילו ביום שלישי האחרון גם נורווגיה, אזרבייג'אן, מלטה, ליטא, קפריסין, שוודיה, בלגיה, רוסיה ואוקראינה, וכולן יצטרפו המדינות המממנות (הממלכה המאוחדת, איטליה, צרפת, גרמניה וספרד) והולנד המארחת שמופיעות אוטומטית בגמר.

הערב עצמו עבר חלק וללא תקלות או אירועים מיוחדים, ונראה כי נלמדו כמה לקחים מחצי הגמר הראשון. הבימוי הכללי השתפר וירדה משמעותית כמות המלל המעיקה של המנחים והפוקוס הושאר לביצועי המתמודדים השונים. 

View this post on Instagram

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

על פי טבלאות ההימורים איטליה מובילה כרגע ואחריה נאבקות על המקום הראשון צרפת ומלטה. ישראל, נכון להלילה ממוקמת רק במקום ה-18. עוד בהמשך הלילה תגלה עדן בדיוק מתי היא צפויה לשיר ביום שבת אחרי שייחשפו מיקומי השירים באירוע הגמר הארוך שצפוי לכלול 26 שירים, אחד אחרי השני, בקצב מסחרר. 

מוקדם יותר היום פורסם כי זוכה אירוויזיון 2019 בתל אביב, דאנקן לורנס, אובחן כחיובי לנגיף הקורונה לאחר שלמחרת הופעתו בחצי הגמר הראשון פיתח תסמינים קלים למחלה. בעקבות כך הוא הורחק לצמיתות ממתחם האירוויזיון ולא יופיע בגמר בשבת. דאנקן היה אמור לבצע שיר חדש בבכורה עולמית וכמובן להעביר את הגביע לזוכה החדש שיוכתר בסוף הערב - כך שלראשונה מזה 41 שנה הזוכה הקודם לא יעביר את הפרס.