דאדי פרייר, יחד עם להקת Gagnamagnið, נבחרו לייצג את איסלנד באירוויזיון ברוטרדם והיו אמורים לעלות מחר (חמישי) להתמודד בחצי הגמר השני של התחרות, יומיים לאחר חצי הגמר הראשון ועלייתה של עדן אלנה שלנו לגמר שייערך במוצאי השבת הקרובה.

חברי המשלחת האיסלנדית נמצאים בעיר כבר משבוע שעבר ואף ביצעו חזרות על הבמה לקראת הופעתם מחר בחצי הגמר השני. ביום ראשון האחרון, במהלך בדיקות לקראת אירוע השטיח הטורקיז, אחד מחברי מהמשלחת האיסלנדית נמצא חיובי לקורונה, וכל המשלחת נכנסה מיידית לבידוד, כשאותו חבר משלחת הורחק מהלהקה.

למרות זאת, כך מתברר בשעות האחרונות, הוא הספיק להדביק את אחד מחברי ההרכב, מה שאוטומטית מרחיק אותם מהאירוע ואוסר עליהם להתקרב לאולם האירוויזיון, כשבנוסף מתברר שאחת מחברות הלהקה נמצאת בהריון מתקדם.אחרי שהתבשרו על ההוראה שמרחיקה אותם מאולם המופע, חברי הלהקה ייאלצו לבחור האם ההפקה תשתמש בקליפ הגיבוי שצולם במרץ כפי שהמשלחת האוסטרלית עשתה אמש, או בצילום החזרה שלהם משבוע שעבר על הבמה בארנה. דאדי פרייר עצמו ידוע היטב כמבקר גדול של ישראל ו"מתנגד לכיבוש הישראלי על העם הפלסטיני", כך לדבריו, ולפני כשנתיים הוא אף קיבל הצעה לייצג את איסלנד באירוויזיון בתל אביב וסירב בתוקף.

סוכנויות ההימורים מדרגות כרגע את איסלנד במקום הרביעי לניצחון בגמר, ונכון להיום רוב הסיכויים שגם באירוע בשבת הם לא יוכלו להופיע ובמקומם יופיע קליפ שצולם מראש.

מהפקת האירוויזיון נמסר שבמשך השבוע האחרון בוצעו למעלה מ-20,000 בדיקות קורונה מתוכן נמצאו רק תשע בדיקות חיוביות. כמו כן נמסר גם שעל פי החקירה האפידימיולוגית איש מהחיוביים לא נדבק במתחם ההופעות כך שההגבלות של ההפקה ההולנדית כך נראה עובדות היטב.