למרות המצב בטבלאות ההימורים לפני חצי הגמר הראשון ולמרות הקולות שאמרו שלא תצליח להעפיל לגמר עקב המצב הבטחוני בישראל - עדן אלנה נתנה את כל מה שיש לה ביום שלישי האחרון ועלתה לגמר אירוויזיון 2021.

אז מה צפוי לעדן ולמשלחת הישראלית עד אירוע הגמר בשבת? בואו נעשה סדר

אחרי יממה של מנוחה, היום (חמישי) עדן וחברי המשלחת יצפו בחצי הגמר השני, ולאחר שיוכרזו המדינות שייצטרפו אליה לגמר, הפקת האירוויזיון תפרסם הלילה את סדר השירים, אז נדע איפה בדיוק תשובץ ישראל, וכרגע אנחנו יודעים שעדן בטוח תופיע בחלקו הראשון של הערב, בין שיר 1 ל-13.

ביום שישי בצהריים עדן תעלה לחזרה הגנרלית הראשונה מול העיתונאים, ולאחר מכן, בשעות הערב, תתקיים החזרה החשובה מכולן בה השופטים יעניקו את הציון שלהם במשקל של 50% מהדירוג הסופי. ביום שבת בצהריים תיערך החזרה גנרלית האחרונה בהחלט, ובשעה 22:00 שעון ישראל יחל הגמר הגדול שבסופו נדע למי דאנקן לורנס, נציג הולנד שניצח את האירוויזיון בתל אביב, יעביר את הגביע ומי יארח את התחרות בשנה הבאה.

מאז עלייתה של עדן לגמר ביום שלישי האחרון התגובות במרכז העיתונאים מפרגנות בטירוף, וכולם בעיקר שמחים שלמרות המצב הרגיש בישראל המוזיקה ניצחה ובגדול. "הגיע לה לעלות", סיפר לי יורק מפולין, וחברתו בסיה הוסיפה "עדן נתנה ביצוע מדהים והשריקה בסוף הייתה פשוט וואו אחד גדול".

ירואן, עיתונאי תושב גרמניה, מאושר גם הוא עבור עדן ומדינת ישראל: "עדן היא המתמודדת החביבה עלי השנה. היא מתוקה ומצחיקה והראיונות איתה הכי מעניינים, כל כך הגיע לה לעלות לגמר".

אגב, פרטי פיקנטי נוסף שרבים מצופי התחרות לא היו מודעים אליו הוא הופעתו המפתיעה של Flo Rida (טראמר לייסל דילארד), הראפר האמריקאי שזכה להצלחה עולמית בעיקר בעשור הראשון של שנות ה-2000, ויופיע הערב (חמישי) יחד עם סן מרינו וסנהיט בביצוע שייפתח את חצי הגמר השני, וכרגע ממוקם במקום ה-6 בטבלאות ההימורים וצפוי לעלות לגמר. 

"זו הרגשה כל כך טובה לחזור לאירופה אחרי כל כך הרבה זמן", סיפר פלו רידה לאחר החזרה הגנרלית האחרונה שלו לצד הזמרת שצפויה להביא את התוצאה הכי גבוהה בהיסטוריה של אחת המדינות הקטנות בעולם. "אני אסיר תודה על היכולת להופיע באחת הבמות הגדולות ביותר".