כאן תאגיד השידור הישראלי פנה לאיגוד השידור האירופי אחרי מסיבת העיתונאים השערורייתית. במהלכה העיתונאי הפולני טען שעדן גולן והמשלחת הישראלית מסכנת את כל מי שנמצא במקום, ולמעשה רמז: אתם לא רצויים פה (מי מספר לו שאנחנו כבר מקום שני בהימורים אחרי חצי גמר אירוויזיון 2024 אתמול?).

בנוסף לשאלה המתריסה, יוסט קליין הנורווגי שמייצג את הולנד, התפרץ בהתרסה "למה לא", כנציג מה-EBU אמר לעדן שהיא לא חייבת לענות על השאלה שלו, כשכיסה את הפנים שלו לאורך כל הזמן שהנציגה הישראלית ענתה לשאלות. גם המתמודדת היווניה מרינה סאטי משכה תשומת לב כשהעמידה פני ישנה בכל פעם שעדן גולן דיברה למיקרופון. הפרו-פלסטינים עודדו אותה כמובן, אבל דווקא מעודד לגלות כמה אנשים גינו את ההתנהגות ברשתות החברתיות: "את בת 38 ומתנהגת כמו בריונית מול אישה בת 20, תמצאי חיים".

בנוסף למסיבת העיתונאים, איגוד השידור האירופי קיבל אתמול תלונות על השקופית ששידרה הטלוויזיה הבלגית. בערוץ הפלמי VRT, קטעו את השידור בפתח תחילת משדר האירוויזיון עם שקופית נגד ישראל. "אנחנו מגנים את הפרת זכויות האדם שנעשית על ידי ישראל", נכתב בהודעה. "בנוסף ישראל פוגעת בחופש העיתונות. בגלל זה אנחנו עוצרים לרגע את השידור. הפסקת אש עכשיו. הפסיקו את רצח העם".

המשלחת הישראלית כבר הגיעה למתחם האירוויזיון להכנות לקראת החזרה הגנרלית הראשונה שסגורה לעיתונאים בלבד ללא קהל. בערב תתקיים החזרה הכי חשובה מול אולם מלא, חזרה בה ייקבע 50% מהניקוד ומצולמת לגיבוי תקלות.