נועה קירל קיימה הערב בליברפול מסיבת עיתונאים מיוחדת לכלי התקשורת הישראלים. לנוכח המצב הבטחוני, ניכר שמצב הרוח קצת ירד אצל כוכבת הפופ שרק אמש העפילה לגמר אירוויזיון 2023 שיתקיים ביום שבת הקרוב. "לא פשוט נפשית לעלות על הבמה באירוויזיון כשבארץ אנשים יורדים למקלטים", שיתפה נועה, "הלב שלי איתם. אני גאה לייצג את המדינה בימים כאלה ושולחת חיבוק גדול לכולם בישראל".

קיום מסיבת העיתונאים עמד בסימן שאלה לאור המצב, אך נועה הסבירה: "היה לי חשוב לעשות את זה, כי עם כל השמחה וההתרגשות של העלייה לגמר זה לגמרי מהול בעצב ובדאגה לכל הסיטואציה בארץ. אני כאן בליברפול, באירוויזיון, אבל הלב שלי לגמרי בארץ. דווקא בימים כאלה אני יותר מגאה להחזיק את הדגל ולייצג את המדינה שלי, אני מרגישה בימים האחרונים אנרגיות מטורפות מהמדינה, ושעומדים מאחוריי, אז אני רוצה לחזק אותם ולהגיד שאני מאחוריהם, כאן באירוויזיון, בליברפול, וזה מדרבן אותי ונותן לי כוח לתת עוד יותר את המיליון אחוז שלי, ומוסרת אהבה וחיזוקים וחיבוקים".

מי שעקב אחרי האירוויזיון ברשתות או כאן אצלנו, שם לב שנועה איכשהו תמיד מוקפת במתמודדים אחרים מאחורי הקלעים או אפילו נקראת לשידור בשביל ללמד נציגים אחרים איך עושים את "היוניקורן". הנציגה הישראלית מסבירה את מה שכולנו כבר יודעים: הישראלים חייבים להיות בפרונט.

בהמשך נשאלה נועה האם לדעתה המצב עשוי להשפיע עליה בתחרות עצמה, הסבירה: "אני מאמינה שנגלה, אני לא יודעת להגיד. אני אמשיך לתת מאה אחוז ולעבוד הכי קשה כדי שיהיה הכי טוב שאפשר. אני לא מפחדת ומקווה שזה לא ישפיע". כשנשאלה אם יש לה איזה מסר לבנות צעירות שצופות בה עכשיו מופיעה באירופה, מייצגת את ישראל באירוויזיון - היא שלפה מיד תשובה: "אני חושבת שהמסר הכי חזק - אני אומרת את זה המון, אבל זה באמת נכון - להאמין בעצמך וביכולות שלך וגם על זה השיר מדבר וזה מאוד מתחבר. למצוא את הכוח שלך ולא לפחד ולקחת סיכונים ולקבל החלטות ואמונה ובכוח ובחזקה. ולהאמין פשוט להאמין.

נועה התייחסה גם לתגובות השליליות שהתקבלו בעקבות השתתפותה באירוויזיון: "שמעתי שהיו כמה הפגנות, לא יצא לי להיתקל בזה באופן אישי". כששמעה שהיה מדובר רק בהפגנה אחת צנועה במימדיה, הוסיפה: "יופי - תמיד יהיו". עם זאת העדיפה הזמרת להתמקד במעריצים מרחבי העולם: "מגיעים למלון מספרד ומפולין ומבקשים שאחתום על הפוסטרים. אני מתחילה להרגיש עכשיו את הכוח של האירוויזיון, כבר אחרי חצי הגמר".

"אנחנו שרים שירים ומרימים את אנרגיות והמורל", היא מספרת על המשלחת הישראלית, "אני התחברתי לכולם, כל מי שהיה איתי בחצי גמר. יש לנו בלונים ענקיים של יוניקורן בכל המקום וכולם נכנסים וישר אומרים לנו 'או, ישראל, אנחנו אוהבים אתכם', כי אנחנו באים עם האנרגיה שלנו והשמחה שלנו - וזה מאוד מאוד חשוב. האירוויזיון זו פלטפורמה מאוד גדולה אז מעבר לזכייה חשוב להתבלט ואין מה לעשות זה פותח דלתות, המון אנשים צופים בי מכל העולם מעבר לזכייה ולייצוג, להתבלט. כחלק מישראלים אנחנו חייבים לגנוב את ההצגה". למרות העלייה המיוחלת לגמר, נועה לא מתכוונת לנוח על זרי הדפנה: "הלחץ הגדול זה באמת להגיע לגמר ולדעת שעשיתי את זה והתחושה יותר כיפית מעכשיו, אבל אני יודעת שאוכל ליהנות באמת רק אחרי הגמר, אני תמיד רוצה להשתפר ותמיד יש לאן, אז אני מאמינה בגמר, לתת ביצוע אפילו עוד יותר טוב, ובעיקר ליהנות כי זו הפעם האחרונה שאני אעשה את זה".

"בדיוק דיברנו על זה השבוע ודיברו איתי על זה עוד כתבים על הראיון הראשון שלי מגיל 14, והכותרת הייתה שאני אומרת על עצמי שאני יכולה להיות בינלאומית. אין לי מושג מאיפה אמרתי את זה, מאיפה הביטחון. האמונה הזו, לא לפחד וגם להגיד כן לאירוויזיון? צריך לקחת איזשהו סיכון, אין מה לעשות. היה לי מה להפסיד בהחלטה הזו, אבל הייתי צריכה לשים את הפחד בצד ואת רעשי הרקע ואת הקול הקטן הזה שאומר יש לך המון להפסיק אל תעשי את זה. לשים את זה בצד ולהגיד כן אני יכולה ומסוגלת - זה נראה לי המסר הכי הכי חזק מכל הדבר הזה".