אין תמונה
גיבור גיטרה. עידו אגמון

שלום חברים. השבוע הטור יעסוק במפיקים מוזיקליים, אבל לפני כן, כמה מילים על הפקה מוזיקלית. לכל מוזיקאי ברור מהו תפקידם של הכותב,המלחין, הנגן, טכנאי הסאונד, המאסטרינג והמיקס בתהליך היצירה וההקלטה. תפקידו של המפיק של הוא סנכרון כל בעלי התפקידים לישות יצירתית שפועלת למען השיר והאמן.

בישראל פועלים לא מעט מפיקים מוזיקליים ידועי שם, שבאופן עקיף אחראים על עיצוב פס הקול הישראלי לאורך השנים. עבדתי עם כמה מהגדולים שבהם, החל מרמי קלינשטיין דרך יהודה עדר, משה לוי, אייל קצב, רן שם טוב, עופר מאירי ושמוליק נויפלד. כולם מוכשרים אך לא תמיד נגישים לאמן הצעיר והמוכשר אך התפרן. לכן במסגרת שיטוטנו בעולם המוזיקה העברית היום בחרתי להזכיר כמה מפיקים צעירים, מסעירים, בעלי צליל יחודי ונועז, נשמה יתרה ורעב אמנותי. אולי התמהיל המושלם ליצירת אמנות גדולה. אם אתם מחפשים את הצליל הבא אולי הרשימה הבאה תעזור לכם.

עידו אגמון
עידו אגמון הוא מפיק מוזיקלי ,יוצר מרתק ואחד מגיבורי הגיטרה התל אביבים הידועים. שיתף פעולה עם ירמי קפלן , חמי רודנר, שלומי שבן, רמי פורטיס ועוד.
דוגמה לעבודתו: אסף ארליך - "כשצלצלת רעד קולך"

אלי סורני עשור למאיר אריאל (צילום: שוקה כהן)
פסי קול וקורין אלאל. אלי סורני | צילום: שוקה כהן

אלי סורני
אלי סורני הוא מפיק תל אביבי עולה השולח ידו גם בהלחנת פסי קול לסרטים ואף זכה פעמיים בפרס "פסקול השנה" היוקרתי. הפיק לקורין אלאל את שני אלבומיה האחרונים.
דוגמה לעבודתו: "עד סוף אפריל" - קורין אלאל.

נעם גינגולד
מלחין ומפיק מוזיקלי חיפאי מחונן וחתן פרס אקו"ם, העוסק בעיצוב סאונד ופיתוח מעבדי צליל וסינתיסייזרים עבור השוק הבינלאומי ומפיקים ידועי שם כמו גאי סיגסוורת' (מדונה,ביורק ובריטני ספירס).
דוגמה לעבודתו: הראל יפת - "מה קרה".

נדב אזולאי
נדב אזולאי
הוא מפיק מוזיקאלי, יוצר ומראשי סצנת המוזיקה המרתקת בבאר שבע. שימו לב, הצליל של דילן בהפקת כחול לבן.
דוגמה לעבודתו: "בחורה ממושב בצפון" - איתי בלטר.