שלום חברים, במסגרת חגיגות עשור ל"כוכב נולד", בא לי להזכר יחד איתכם בכמה מהקולות היפים שאכלסו את האודישנים, התרגשו באולפן, ריגשו בשלב הדואטים ואפילו פה ושם הגיעו לערב הגמר. בא לי להזכר בכמה זמרים מצוינים שאני לא יכול לשכוח.

מרים טוקאן (כוכב נולד 5)
נתחיל עם מרים טוקאן , זמרת ערביה נפלאה שהרטיטה בביצוע חד פעמי לשירם הנפלא של נתן זך ושלום חנוך "עץ השדה". הקריסטליות השבירה והאצילית שבקולה צבעו כל שיר שאותו ביצעה בגוון שונה ומיוחד. שווה לחפש את הדיסקים שהוציאה.

 

סשה גרישקוב (כוכב נולד 2)

עם מראה ענוג וזך של נסיכת קרח יפה, עוצמות השירה שמפגינה סשה מפתיעות ומרגשות כל פעם מחדש.

הדיוק ופירוש מילות הטקסט, השליטה במיתרי הקול והמנעד הבלתי נגמר - כל אלו הופכים אותה לאחת מהמתמודדות הבלתי נשכחות, שכנראה הפסדנו לתמיד.

הביצוע שלה ל"עוד יום" של גלי עטרי היה מדהים, ועדיין יפה בעיני כל פעם מחדש.
 

לימור עמר כוכב (נולד 5)

העונה החמישית של "כוכב נולד" הציגה כשרונות רבים, ביניהם כמה זמרות נהדרות. אני אוהב זמרות צרודות שמתאבדות על כל שיר ולימור עמר היא אחת כזאת.

ידידי ארקדי דוכין זיהה את הפוטנציאל ולקח אותה כזמרת ליווי להופעותיו. הנה היא מבצעת את אחד מהשירים היפים שהוא כתב, "כל הכוכבים".


רפאל מירילא (כוכב נולד 4)

כנראה שאחד הפספוסים הגדולים מבין יוצאי "כוכב נולד" הוא רפאל מירילא. זמר נפלא ויפה תואר שזכה במקום השלישי אך לא מימש את ההבטחה הגדולה. נקווה שעוד ישוב יקבל את המקום הראוי לנסיך כמוהו.

הנה הוא בשיר הנפלא של אהוד מנור ומישה סגל, "עד סוף הקיץ (שתי דפיקות לב)", שזכה לפניו ואחריו למספר ביצועים מפורסמים, ובכל זאת הביצוע של מירילא מיוחד לכשעצמו.


זהבית פסי (כוכב נולד 4)

כן, גם בעונה הרביעית היו לא מעט כשרונות גדולים. זהבית פסי היא זמרת שמצמררת אותי בכל תו ומילה שהיא מוציאה מפיה.

אני מודה שזה לא קורה לי הרבה, אבל למרות כל השנים שחלפו לא שכחתי אותה והייתי שמח לכתוב לה שיר ואפילו אלבום שלם.

הנה היא בביצוע לשיר הנפלא "אנשים יש בעולם". איזה יופי, פשוט להתמוגג.

 

נטלי מרציאנו (כוכב נולד 2)

עוד זמרת שמרגשת אותי עד דמעות היא נטלי מרציאנו שהשתתפה בעונה השניה והאמת, מאז לא יצאה לי מהראש. האותנטיות הרגישה שמסתתרת מאחורי החספוס ,השבריריות שמנסה להתחבא. איך מבצעת כזאת מדהימה ומופלאה לא הגיעה לגמר? איזה הפסד לכולנו.

 

"איטן גרינברג - שילוב של סקעת וישראל"
לסיום הנה שניים מהמת וממדים בעונה הנוכחית  שכדאי לשים אליהם לב. הראשון הוא קובי טמים - כמה רגש,כמה עדינות ותום וכמה אמת. השני הוא איטן גרינברג , שנראה שילוב מקסים של ישראל בר און והראל סקעת. ולדעתי הוא יגיע רחוק. שיהיה בהצלחה. מגיע לו.

ארז ברזוליק הדף הרשמי

>> מרים טוקאן וסאז שרים "We Are Young" של להקת "Fun" בערבית