View this post on Instagram

A post shared by Shakira (@shakira) on

בזמן שמרבית האמריקאים התעסקו אמש בגמר הסופרבול השנתי, פרסומות הענק והנקניקיות בהפסקה, כל עיני העולם הלטיני, ובעיקר אלו של תושבי ארה"ב ההיספנים - היו נשואות הלילה גם הן אל מיאמי, ובעיקר אל מופע המחצית המדובר בו עלו להופיע ג'ניפר לופז, שאקירה, באד באני וג'י באלווין אחרי חודשים של ציפיות וחזרות. 

הבוקר (שעון ישראל כן?) כבר קיבלנו את האישור לכך שהיה שוה לחכות עם רבע השעה המוזיקלית הכי טובה שראינו מזה תקופה ארוכה ומופע מחצית מדהים שעוד ייזכר שנים קדימה - בטח עבור הקהילה הלטינית בארה"ב ובעולם בכלל.

"זהו רגע מאוד חשוב, רגע שמכבד את הלטינים בכל העולם, רגע שמוכיח שאנחנו כוח במדינה הזאת ובעולם כולו", אמרה שאקריה לפני המופע ובזמן שחגגה אמש את יום הולדתה בדרך הכי חגיגית שאפשר לדמיין.

המופע ההיסטרי של שתי הכוכבות הלטיניות הכי גדולות בעולם החל עם שרשרת זיקוקים שהאירה את שמי אצטדיון ההארד רוק במטרופולין שבמיאמי, ככל הנראה העיר הכי לטינית בארה"ב. ראשונה לעלות הייתה שאקירה יחד עם השיר She Wolf, ואחריו הגיעו שמונה שירים נוספים שגרמו לאצטדיון לרטוט, לא פחות, ובין אנגלית לספרדית, הקהל לא נשאר אדיש וליווה את הקולומביאנית במחיאות כפיים וצרחות שמחה.

View this post on Instagram

A post shared by Shakira (@shakira) on

יחד עם שאקירה וג'יי לו עלו על הבמה גם מאות רקדנים ורקדניות שהצטרפו אליהן כדי להרכיב כוריאוגרפיה מטורללת ממש, ובהמשך עלה גם הכוכב הלטיני העולה באד באני שהצטרף לשאקירה בשיר Me Gusta, ואז החגיגה בספרדית המשיכה והגיעה לשיאה עם גרסה מיוחדת ללהיט של שאקירה Chantaje (במקור עם מאלומה), עד לסגירת הקטע שלה על הבמה עם Hips Dont Lie הבלתי נגמר. 

וכך, מיד לאחר הופעתה המרהיבה (באמת, אין מילה אחרת) של הקולומביאנית, עלתה על במה אחרת באצטדיון ג'ניפר לופז (הפורטוריקנית בשורשיה), שנכנסה דרך "צינור" תת קרקעי, והצטרפה לעשרות הרקדנים שליוו אותה לצלילי ג'ני מהבלוק - אולי הלהיט הכי גדול שלה - ובטח הסימן לכך שגם פה אנחנו בדרכנו לקבל מופע חד פעמי.

ג'יי לו, בדיוק כמו שאקירה, בחרה בכמה שירים חדשים לצד קלאסיקות נדרשות כמו Waiting For Tonight, ואז גם היא קיבלה את האורח שהגיע ללוות אותה, ג'יי באלווין, נציג קולומביאני נוסף, שהצטרף אליה עם הלהיט הענק שלו MI GENTE.

למרות כל אלה, הרגע הגדול של מופע המחצית המרהיב הזה, ללא ספק, היה הרגע בו נשמע ברמקולים הלהיט של לופז Le'ts Get Loud, אותו שרו מקהלת ילדים בהובלתה של בתה של ג'יי לו, אמה איזבל, במה שהפך מבחינתה של לופז לרגע הנכון לשלוף את דגל פוארטו ריקו, בזמן שאמה שרה את Born in the U.S.A של ברוס ברוס ספרינגסטין, כאילו כהתרסה בפניו של דונלד טראמפ, כדי להוכיח שהלטינים, בעולם ובארה"ב, כבר מזמן לא מורידים את ראשם ומניפים את דגלם בגאווה.

View this post on Instagram

A post shared by Castaño Balvin (@llavin.myworld) on

והייתה גם זווית ישראלית: המיזם החברתי הישראלי קולולם זכה להוקרה בינלאומית כאשר הצליח לפרוץ לראשונה עם עיבוד ייחודי במהלך הביצוע של לופז ובתה, אחרי שקיבל אינטרפרטציה ועיבוד חדש על ידי הצוות המוזיקלי של קולולם כשיצא באוקטובר האחרון באירוע של קולולם למען העלאת מודעות לסרטן השד. הביצוע המרגש משך את תשומת ליבה של לופז, ובשל הצלחתו זכה לחשיפה אדירה וביצוע גם על במת הסופרבול (החל מדקה 11:38 בסרטון כאן למעלה).

מיד אחר כך עלו השתיים יחד עם WAKA WAKA של שאקירה ממונדיאל 2010, במה שהיווה את החותמת הסופית של הערב, לא לפני שהן שאגו לתוך המיקרופון: "פוארסה לטינוס!" ("כוח ללטינוס"), ומשם, בצעדי סלסה קלילים, הם חתמו את הערב המדהים הזה מבחינתן ונפרדו מהקהל. 

בסיום המופע המרהיב הזה, כאמור 15 הדקות המוזיקליות הכי טובות שנראו כאן מזה שנים, קשה שלא להתרגש ואי אפשר להמעיט בגודל ההישג של שתי כוכבות העל הלטיניות שהוכיחו שבעזרת מוזיקה באמת אפשר לפרוץ גבולות ולגעת בלבבות של מיליונים ברחבי העולם. כמה קלישאתי שזה לא יישמע.