לפני כשנתיים בערך, עולם הרגאיי נשא עיניו אל ג'מייקה והבין שמשהו חדש קורה. משהו מרגש, ובעיקר מלא תקווה - הדור השלישי לבית משפחת מארלי הרים ראש, וסוף סוף אפשר היה להכריז: "תכירו, סקיפ מארלי – זמר, והנכד של בוב מארלי". כן, זה כנראה היה עניין של זמן עד שגם נכדיו של נביא הרגאיי יקפצו ראש מלא ראסטות אל תוך המסר והמוזיקה שהותיר להם הסבא, ובהתאם למורשת העצומה שלו, גם סקיפ החליט לאמץ את אותו קו שיער והמסר הברור: "אני רוצה לעשות מוזיקה שתחבר בין אנשים ותמיד הייתי מוקף במוזיקה. אם דרך אמא שלי (שרון מארלי), הדודים והדודות, וכמובן סבא שלי, אליו אני מחובר בקשר מיסטי", סיפר סקיפ לפני כשנתיים בראיון למגזין ווג.

סקיפ, בן 20 בסה"כ, יצא עם נקודת פתיחה טובה אל ההרפתקה המוזיקלית שלו וכמובן מיד הוחתם תחת הלייבל "Tuff Gong" ששייך למשפחת מארלי הענפה. את העצות להמשך הדרך הוא כבר קיבל ויקבל דרך הדודים והדודות, אלה שחרטו על דגלם הירוק-צהוב-אדום להיות הקול הממשיך של מסרי האהבה, השלום והאחווה יחד עם הדרך הראסטפארית אותם הקפיד לקדם בכל הזדמנות האיש שגילה לעולם את נפלאות הרגאיי.

11 בנים ובנות השאיר אחריו מארלי אחרי פטירתו ב-1981. רובם שייכים לו ולריטה, אשתו המוכרת בציבור, אך כדרכם של הראסטפארים, למארלי יש עוד כמה ילדים ממספר נשים שונות שמוכרים רשמית על ידי משפחת מארלי, ועוד מספר ילדים שמסתובבים בעולם עם הגנטיקה המופלאה שהוריש להם, אבל לא ממש ידועים בתור הבנים של. לכבוד הגעתו של ג'וליאן מארלי להופעה ראשונה בישראל (9.8, בארבי תל אביב), החלטנו לצלול אל תוך אילן היוחסין המוזיקלי והבאמת מרשים שהשאיר אחריו בוב, ונראה שאין איך להתחמק מזה – אם אתה חלק מהשושלת המפוארת, מתישהו במהלך חייך מוזיקה תהפוך בדרך זו או אחרת לתחום העיסוק העיקרי שלך.

זיגי מארלי

דיוויד נסטה מארלי הוא כנראה בנו המוכר ביותר של בוב, וזה שגם החליט לקחת על עצמו את המשך המורשת. הוא נולד כמעט 15 שנים לפני פטירתו של בוב, כך שהספיק לחיות לצדו, ללמוד ממנו, וכבר בגיל צעיר קיבל שיעורים פרטיים על תופים וגיטרה במטרה להפוך לנושא הבשורה הבא. ב-1979, בעידודו של אביו, הקים זיגי יחד עם אחיותיו הבוגרות שרון (בתה של ריטה לפני הנישואים), סדלה ואחיו סטפן, את ה"מלודי מייקרס"-  הסופר גרופ של האחים מארלי. אחרי 20 שנות פעילות, 10 אלבומים (כולל גראמי על אלבום הרגאיי הטוב ביותר) וגם קצת ביקורות מאוחרות שלא ממש אהבו את הכיוון הפופי אליו הלכו, פנה זיגי לדרך עצמאית, החל להיות יותר ויותר מעורב פוליטית, שיחרר שירים מלאים במסרים של שלום ואהבה, נישא לבחורה ישראלית בשם אורלי ודאג לקפוץ ולהופיע בארץ כמה וכמה פעמים כאות לקשר העצום שחשים הראסטפרים עם ציון.

סטפן מארלי

"ראגאמפין" הוא הכינוי של של בנו הרביעי של בוב מארלי, כינוי שיכול להעיד הרבה על הדרך בה בחר סטפן כדי להמשיך את מורשת אביו. גם הוא עוד הספיק לשבת על ברכיו של בוב ולקבל ישירות לווריד את הוייב המחייב, ולאחר התפצלותם של המלודי מייקרס, סטפן לקח את כל עניין המוזיקה צעד אחד קדימה כשפיתח את סגנון הרוטס של אביו ופתח אותו לכיוונים נוספים. הוא מוכשר מאוד סטפן, שלא יהיה לכם ספק, ואם אתם בכל זאת מחפשים חותמת רשמית חפשו אותה על המדפים בביתו שם נחים להם שישה פרסי גראמי אותם קיבל כזמר וכמפיק. אין כמעט אמן רגאיי או אח לבית משפחת מארלי איתו סטפן לא שיתף פעולה, ובימים אלה הוא דואג לטפח את הקריירה של בנו (נכד נוסף ומוכשר לבוב), ג'ו מרסה, לצד עבודה בלתי נגמרת מאחורי הקלעים של תעשיית הרגאיי העולמית.

   

רואהן מארלי

בין סטפן לרוהאן הביא בוב את רוברט. אבל רוברט לא ממש פנה לכיוון של יצירה מוזיקלית ויותר עסוק בשלל העניינים האחרים של המשפחה - הידעתם? למשפחת מארלי יש חברה לייצור והפצת פולי קפה אותה מנהל רואהן. גם הוא, בדומה לרוברט, פחות מתעסק ביצירת מוזיקה   ומעדיף את שאר עסקי המשפחה. למרות זאת, מדי פעם הוא מרשה לעצמו להשתעשע עם אמנים שונים - בטח כשאתה הבן של, ובטח ובטח כשלאשתך לשעבר קוראים לוריין היל – מוזיקה היא ללא ספק בת בית אצלך. הזוגיות עם לוריין, חמשת הילדים המשותפים ושם המשפחה המחייב, הן מספיק נקודות זכות בשביל רואהן כדי לעשות מוזיקה מתי ועם מי שמתחשק לו, אבל אם יש טיון אחד ששווה לשים עליו אוזן, בטח כישראלים, הוא השידוך המוצלח בינו לבין אקסום מתחילת השנה שעברה.

 

ג'וליאן מארלי

כמו שכבר הספקתם להבין, משפחת מארלי מאוד אוהבת את ישראל ורואה את החיבור אליה כבלתי שביר. לכן, זה לא מפתיע בכלל שגם השנה קיבלנו ייצוג משפחתי הולם להופעת רגאיי קיצית. ג'וליאן יגיע אלינו ממש בקרוב, ורק אל תתנו לבייבי-פייס שלו להטעות אתכם. נכון שהוא נראה צעיר מאוד, אבל מדובר באמן ותיק (41) עם קריירה עשירה שהחלה ב-1989 אז שחרר את האלבום הראשון שלו. ג'וליאן נולד לבוב ולוסי פאונדר, ילידת ברבדוס, ואת תחילת חייו חילק בין הממלכה הבריטית שם נולד, לבין ג'מייקה, שם קיבל שיעורים מוזיקליים מזיגי וסטפן. אחרי שהראה יכולות מרשימות הוא הצטרף ללייבל של האחים והחל ליצור מוזיקה שמתנגנת עד היום.

קימאני מארלי

בתחילת דרכו, קימאני מארלי היה בטוח שהוא הולך להיות ספורטאי. ככה זה כשאתה בנה של אחת משחקניות הפינג פונג הכי מוכרות באי הקריבי. בגיל 9 עזב יחד עם אמו את ג'מייקה למיאמי, שם בחר להתמקצע בכדורגל ופוטבול. למרות האהבה לספורט, אמו של קימאני דאגה לשלוח אותו לשיעורי גיטרה ופסנתר, אז התעורר בו "ניצוץ המארלי" והוא החליט שמוזיקה זו הדרך. אחרי מספר ניסיונות מוצלחים הוא חבר באופן טבעי לאחים שנשארו מאחור, שיחרר את האלבום הראשון שלו בעל השם המחייב "Like Father Like Son", ובשנתיים האחרונות השכיל להבין את הפוטנציאל העצום שמתחבא בשוק הלטיני ומקפיד ללהטט בעיקר בתוכו עם כמה יציאות שהפכו ללהיטי ענק.

דמיאן מארלי

אם תשאלו את רוב חובבי הרגאיי בעולם בכלל, ואלו שעוקבים אחרי משפחת מארלי בפרט, כמעט כולם יסכימו על כך שהבן הכי מוכשר של בוב הוא דווקא זה הקטן מכולם. דמיאן "ג'וניור גונג" נולד ב-1979 (שנתיים בלבד לפני מות אביו), והיה בנו היחיד של בוב עם סינדי ברייקספיר, הג'מייקנית שהפכה למיס עולם ב-1976. הגנטיקה המשובחת ניכרת על דמיאן, בעל העיניים הבהירות והסטולות תמיד.

מעבר לכישרון העצום, נראה שהוא החליט לאמץ יותר מכולם את הדרך של אביו – דמיאן הוא ראסטפארי הדוק, חובב מריחואנה ידוע ונושא את מסרי הראסטה לכל מקום אליו הוא הולך. הוא חתום על אינספור להיטים, היה חלק מהסופרגרופ Superheavy שכללה את מיק ג'אגר, הזמרת הבריטית ג'וס סטון ואחרים, ובאופן כללי ידוע בתור אחד שאחראי על סגנון מוזיקלי משל עצמו. אף אחד לא עושה מוזיקה כמו של דמיאן מארלי, ודמיאן מארלי לא עושה מוזיקה כמו אף אחד. הוא הוכיח את זה יופי בקיץ שעבר בהופעה מהפנטת באמפי פארק ראשון לציון.