אין תמונה
"בא לי לתת סטירה לסליון דיון. המניירות שלה מעצבנות, היא מעיקה לי כל הזמן באוזן". שירלי נוב

כשמדברים על שירלי נוב לא מיד נזכרים ב"כוכב נולד 3", ב"נדליק ביחד נר" של שרית חדד באירוויזיון או במחזמר "הלהקה", שם החליפה בין לילה את שירי מימון. אבל כשצופים בקליפ הבכורה שלה "קסם" אי אפשר להתכחש לסקסיות הרוקנ'רולית שנוב משפריצה מהמסך. וגם כשהיא שרה את הבלדה החדשה "בשקט", שמתארת אישה שעוזבת קשר עם גבר, הקול שלה נשמע מפתה משהו.

"אני די מרוצה מעצמי מבחינת מראה חיצוני", היא אומרת. "אני מכירה את עצמי טוב ואוהבת את עצמי עם הפגמים ויותר ויותר מודעת לאיך שאני נראית ולמה שאני מקרינה על הבמה. זה עוזר להיות שלם מבחינה חיצונית. אני אוהבת מאוד את השיער שלי, אני שואבת ממנו המון כוח, מהרעמה טבעית של התלתלים. על הבמה אני מקרינה פאן, ביטחון, כוח, שאני נהנית ממה שאני עושה".

-סקסיות?
"זה מוקרן החוצה. אני בעד מידתיות. אני לא אעשה שום דבר שארגיש בו לא בנוח. יש סקסיות בכל בן אדם במידה מסוימת. אני מודעת לזה, אני גם מסתכלת על אחרים, זה חלק מהעניין. זה חלק מהשואו. כל עוד אני עושה את זה ומבסוטה מעצמי ומאיך שזה יוצא. מי שזה לא מתאים לו כקהל שלא יגיע. כל אחד והטעם שלו".

"עזרתי לשרית חדד לייצג את ישראל באירוויזיון"

-איך התחלת?
"התחלתי לשיר בגיל 16. עד אז רקדתי ורצתי, הייתי ספורטאית. זה התחיל מתחרות קריוקי בבית מלון. אחר כך נכנסתי ללהקת נוער בראשון לציון והייתי שם הרבה זמן. לפני הצבא נסעתי עם שרית חדד לאירוויזיון כזמרת ליווי. הגעתי דרך המורה שלי לפיתוח קול ועברתי אודישן אצל צדי צרפתי. נסעתי לאסטוניה וזה היה ממש חווייתי. עזרתי לשרית לייצג את ישראל באירוויזיון. היה עליה לחץ אדיר. היא בחורה מקסימה ומאוד מפרגנת. רוב הזמן היינו די בנפרד. הבאתי את אבא שלי שמאוד נהנה, זו היתה חוויה".

שירלי נוב, ראשל"צית במקור, היא אחות בכורה לשלוש אחיות, עם אבא שמאי נזיקין של פריצות וגניבות ואמא גננת, קואצ'רית ומגשרת עם תואר במנהל עסקים. היא עצמה מסיימת בקרוב לימודי משפטים ומנהל עסקים. לא קל ללמוד בימים, להופיע בלילות ובאמצע להקליט אלבום. מי שעוזר לה הוא בן הזוג, הגיטריסט יונתן פריג'. "אנחנו יחד שלוש שנים", היא אומרת, "זה מעולה להיות עם גיטריסט. הוא חלק בלתי נפרד מהעשייה והפרויקט שלי. הוא העוגן שלי, דוחף אותי, שותף מלא בשירים ובהפקה. הוא מנגן גם. זה נורא קשה בן זוג שהוא ממש לא מהתחום. קשה להבין מה עובר עליך, הסטרס הזה, לכן זה נראה לי נכון. אנחנו גם עובדים ביחד ב-live, שהיא אחת מלהקות האירועים המצליחות בארץ".

-מה צפוי באלבום שלך?
"יש שלושה סינגלים מוכנים שייצאו ועוד דברים בקנה שעובדים עליהם תוך כדי הלימודים והעבודה. באלבום לקחתי את היתרונות שלי מהבמה והפאן והעברתי אותם לשירים. אני לא רוצה שיר באולפן שלא ניתן לתרגם אותו לבמה. חשובים לי הפרפורמנס והיכולת הווקלית, שאפשר לקחת את השיר הכי רחוק ולבצע אותו על הבמה כמו בדיסק. תכלס זה יוצא אחרי ארבע שנות עבודה, הרבה זמן, אבל זה לא פשוט העולם הזה. אני לא מצטערת על כלום או דקה שחיכיתי. אני לא קורית לזה בזבוז ומאוד אוהבת את מה שיצא, מאמינה בזה ומקווה שימצאו בזה את הפוטנציאל".

"הביקורות חשובות לי"

-את גם כותבת?
"אני כותבת אבל לא שירים. סהר חגי ועוד כמה כותבים לוקחים טקסטים שלי והופכים אותם לשירים. 'קסם' והסינגל החדש 'בשקט' הם לא שלי, אבל יש שירים שלי, שאני מאוד מחוברת אליהם, זה שונה מאוד מלשיר קאברים בהופעות. אנחנו רוצים להוציא שלושה סינגלים ולראות איך הם יעבדו ומה יהיו הביקורות עליהם".

-מה אכפת לך הביקורת?
"זה חשוב. אני עומדת מאחורי מה שאני רוצה, אבל הכוונה היא לתת בראש, להצליח, לא להיות אנדרגראונד. מחכים לתגובה של הקהל ולראות איך זה עובד".

"כוכב נולד לא רלוונטית למי שאני היום"

אין תמונה
"הפסדתי ליהודה סעדו בשלשה. אני לא מייחסת לכוכב נולד חשיבות". שירלי נוב

-סכמי את חוויית כוכב נולד 3.
"הייתי בנבחרת. אני לא רואה בזה נקודה לציון זה היה, ועבר כזה. זו התנסות שהיתה רלוונטית לתקופה מסוימת בחיים. לחקתי ממנה את מה שיכולתי לקחת. עברתי מאז הרבה. אני לא מייחסת לה חשיבות. היא לא רלוונטית למי שאני היום ולמה שאני מחפשת משדרת ורוצה".

-איך לא ניצחת?
"זה לא קשור. ראיתי הרבה מדהימים שלא ניצחו. זה עניין של מזל ותקופה. התמודדתי בשלשה מול יהודה סעדו. זו תוכנית בידורית מגניבה שלא מסננת את כולם. יש המון טובים. אפשר להצליח גם בלי המקפצה הזו".

-מה היה הרגע הכי קשה בקריירה שלך?
"הרגע כי מלחיץ היה להחליף את שירי מימון במחזמר 'הלהקה' ב'הבימה' בתפקיד של נועה. תוך שעה הייתי צריכה להיכנס לתפקיד שהוא לא שלי, בעומס אדיר, כל התיאטרון היה על הרגלים. כולם היו בסטרס. לא הכרתי את התפקיד, הייתי בדרך להופעה והודיעו לי שאני מחליפה. לא היה לי זמן להתאפר או לאכול. שירי היתה חולה מאוד ועד הרגע האחרון לא ידעו שהיא תהיה או לא. הייתי צריכה למלא את כל הציפיות ולשרוד בלי טקסט. אתה שואב מידע משחקנים אחרים. בסוף כולם היו מבסוטים, עברתי בשלום ולמחרת עשיתי שוב. אחרי יומיים היא חזרה ואחרי תקופה יצא לי חודש שלם לעשות את זה".

ת.ז. שירלי נוב

שירלי נוב – "קסם"
המודל: יהודית רביץ, החלום: להופיע עם טינה טרנר. שירלי נוב

גיל: 26
מגורים: תל אביב
משפחה: חבר - הגיטריסט יונתן פריג'
פרנסה: "להקת הקאברים Live. שרתי גם בפרסומות כמו תנובה, הייר".
השפעות: רוק ופופ לחלוטין מה שליוצא בשירים. אוהבת את מדונה ופרינס וטינה טרנר ומתי כספי ויוני רכטר וריטה. ממש אוהבת הכל מהכל אין לי העדפה. המודל שלי זו יהודית רביץ. יש בה קסם נורא מגניב ומשוחרר ועדכני ואצילי ואמיתי, שאני מאוד מעריכה".
לנצח את השיטה: "להיות עצמך, להביא את מי שאתה במאה אחוז לשירים פשוט להיות אמיתי וכן ולהיות מיוחד כמה שאתה יכול אבל אל תנסה להיות משהו שאתה לא".
הצלחה מבחינתך: "קהל בהופעה ששר את השירים".
בעוד 10 שנים: "במוזיקה, על הבמה, מאמינה שאעשה עוד המון דברים, אולי לחזור למשחק, יש לי קצת קוצים".
החלום הכי גדול: "להופיע עם טינה טרנר".
מוזיקה מזרחית: "אני בעד"
הדבר הכי טוב למוזיקה הישראלית בעשור האחרון: "סהר חגי, דודו טסה מרגש אותי מאוד וגם עלמה זהר".
למי בא לך לתת סטירה: "סלין דיון, כי המניירות שלה מעצבנות היא מעיקה לי כל הזמן באוזן. לא יכולה לשמוע דיסק שלם שלה".

>> מיוחד: הראל מויאל בשירים מאלבומו החדש