גד צ'רנובילסקי פרומו (צילום: שרון דרעי)
"הייתי מראשונים שראיינו את בר רפאלי,. גד צ'רנובילסקי | צילום: שרון דרעי

כשגד צ'רנובילסקי (27) שלח לעוזי חיטמן את הגרסה שלו ל"ילדים מפריחים בלונים" הוא לא ידע שזה מה שיוביל לאלבום הבכורה שלו שנקרא "ואולי... היתה זאת אהבה" ויוצא בימים אלה. אבל זה בדיוק מה שקרה. "אהבתי את השיר כשצפיתי בעוזי מבצע אותו בתוכנית 'הופה היי' והחלטתי לשיר אותו בא-קפלה פלוס גיטרת סינת'י", מספר צ'רנובילסקי.

"לא היה לי שום ידע ביצירת מוזיקה. לכן לקחתי אנשים שיש להם ניסיון מקצועי בשירה והקלטתי את השיר עם הידע המינימאלי שלי, מבלי לומר לאף אחד מהזמרים שאני המבצע של הסולו. זו הייתה סקיצה. עוזי אמר שהוא אוהב את הרעיון, אבל שההרמוניות והקצב לא נכונים. הוא קישר אותי עם המעבד יאיר סתווי ומשם נוצר האלבום שלי".

-עבדת עליו  5 שנים כשהכל מכספך הפרטי.
"לא רציתי שאף אחד יתערב לי בהחלטות האומנויות. יחד עם זאת היה חשוב לי לעבוד עם אנשים מוכרים בתעשייה כמו עמית פרקש, גרי אקשטיין, אבי סינגולדה, עומר ברנע ועוד. יסמין גמליאל הדריכה אותי קולית, סתווי עיבד והפיק מוזיקלית. רציתי לדעת שמבחינת מקצועיות עשיתי את המקסימום".

"כתבתי שיר על גיי שמתחתן עם בחורה בשל אילוצים"

-איך הגעת לעומר ברנע?    
"הוזמנתי למסיבת השקה לקליפ של מיכל אמדורסקי ועומר היה הדי ג'יי. דיברתי איתו והחלטתי שאותו אני רוצה לקטע הדיבור בשיר 'זה הכל בינתים', שהוא למעשה טקסט של יהונתן גפן עם לחן מקורי שלי. רציתי קול גברי שישבור קצת את העדינות בביצוע שלי".

-הקליפ שלך "רחמים במיתה" היה אחד הראשונים שעלו במדור הקליפים של mako בתקופת ההשקה של האתר.
"השיר מוצג בתור שיר על גבר נשוי שמבקש מאשתו רחמים לפני המוות. אם מחליטים לקרוא את השיר 'רחמים במיטה' עם ט' במקום ת' זה בעצם שיר על בחור גיי, הומוסקסואל, שעומד להתחתן עם בחורה בשל אילוצים. אני באופן אישי לא חוויתי דבר כזה, אבל התופעה קיימת בקרב המון אנשים והחלטתי לגעת בה, למרות התגובות שהדבר יכול היה לעורר במשפחה הדתית שלי. בקליפ של השיר אני בעצם חושף את זהותי המינית, שהיא כמו שהבנת הומואית".

"אמא שלי חרדית שחזרה בשאלה, אבא שלי חזר בתשובה"

-היום אתה אדם דתי?
"לגמרי לא. במקור באתי ממשפחה דתית, לא חרדית, אבל דתית עם כיפה סרוגה. אמא שלי באה במקור מבית חרדי וחזרה בשאלה, אבא שלי במקור בא מבית חילוני וחזר בתשובה. שניהם נפגשו באמצע והקימו בית דתי, אבל התגרשו כשהייתי בן 6. גדלתי אצל אמא שלי, כיום אישה חילונית, אבל קיבלתי חינוך דתי. אצל אבא ביקרתי בעיקר בשבתות".

-איך הם מגיבים לזהות המינית שלך?
"הוריי יודעים שהיה לי בן-זוג ומודעים לעובדה שיש לי חברים מהקהילה, אך מעולם לא באתי בהצהרה 'אני גיי'. אני לא מבליט את זה כמו שאני לא מרגיש צורך להסתיר את זה. אני גם לא טיפוס שיוצא למצעדים ולמועדוני גייז".

-השיר "ואולי...היתה זו אהבה" שאתה שר עם עמית פרקש נכתב לבחור שאהבת?
"זה שיר על אהבה שלא מומשה לבחור שעבד איתי בעבר. מעולם לא קרה בינינו דבר כי לבחור יש בן זוג כבר תשע שנים. גם ידידים לא היינו. הסיבה שבחרתי לשיר אותו עם עמית פרקש היא בשל שיקולים אומנותיים בלבד ולא מתוך רצון 'להסתתר', אלא משום שכך שמעתי את השיר בראש".

"הייתי בין הראשונים שראיינו את בר רפאלי"

-אביך משתתף באלבום בשיר שהוא הלחין, "יש ויש".
"כשהייתי בן 11 שאלתי את אבא שלי: 'אבא, יש נוצרים שהם לא נזירים?'. בגלל שכילד הנצרות תמיד התקשרה לי בראש עם צלב ומנזר. אבא חזר על השאלה שלי במנגינה. זכרתי את המנגינה מאז גיל 11 וכך נוצר השיר עם תוספת מילים משלי".

-מה עשית לפני שהתחלת לשיר?
"עשיתי קצת דיבוב לסדרות מצוירות כמו 'טימותי הולך לביה"ס'. גם הפקתי תקופה ברדיו תל אביב. כילד כתבתי על מוזיקה בעיתון 'צ'ופר'. אני זוכר שנפגשתי עם קרן הכט וגם ראיינתי את דנה אינטרנשיונל. בשלב מסוים העיתון הפך ל'מעריב לילדים' ובעצם הייתי הכתב הצעיר הראשון שלהם. הייתי בין הראשונים שראיינו את בר רפאלי".

ת.ז. גד צ'רנובילסקי

_OBJ

מגורים: "בקרוב רמת-גן"
השפעות מוזיקליות: "בעיקר שנות ה-90', עם דגש על קאנטרי ורוק אלטרנטיבי רך. שירי אירוויזיון, סיון שביט, שרון ליפשיץ, ולא מעט מה-80'. ממשפחת הבלינדה קרלייל ומדונה. גם מתום והסיפור האמיתי".
לנצח ת'שיטה: "אני לא בעד לנצח אף שיטה. יש אנשים ששיטה קונבנציונאלית מתאימה להם ונכונה. אני אומר: אם לא הולך, המצא פשוט מקום משלך. הדמיון שלך הוא הדבר הכי מציאותי שקיים".
הצלחה מבחינתך: "כשאנשים אומרים לי שהדיסק שלי אצלם באוטו, ששמעו אותו במשך כל הנסיעה ונהנו וכמובן גם כשאומרים שמעתי את השיר שלך משודר ב.., או ראיתי את הקליפ שלך ב..".
איפה תהייה 10 שנים מהיום: "השאיפות שלי משתנות, אבל מה שבטוח שבעוד 10 שנים כשאקרא את השאלון הזה אני אגיד: אני אמרתי את זה?."
הדבר הכי טוב שקרה למוזיקה הישראלית: "כוכב נולד. אני אמנם לא צופה בתכנית אבל היא מאפשרת לאמנים ליצור קהל משלהם לפני שמתחילה העבודה הקשה באמת..לדעתי כוכב נולד זה מה שהיה פעם ה'תשואות ראשונות'".
אלבום אחרון שקנית: "עדי כהן 'דרוש לי גבר'".
למי בא לך לתת סטירה: "לכל מי ששואל 'מה?!?!?!?', כשלא מבין את מה שאני אומר ולכל מי שאומר משפט שמתחיל ב'חבל ש...'."