אין תמונה
"רוק ומשפחה ביחד זה תמרון בלתי פוסק בין חיי יום לחיי לילה". צח אגסי

צח אגסי (28) מוציא בימים אלו את הסינגל "אביב הגיע" אותו כתב והלחין, ונמצא בשלב הגישושים לקראת אלבום בכורה. בניגוד ללא מעט זמרים אחרים בגילו, אגסי הוא כבר איש משפחה. "אני אבא לילדה ואשתי צריכה ללדת", הוא מספר. "כאיש משפחה וכאיש שמנהל קריירה מוזיקלית החיים מסובכים וזה תמרון בלתי פוסק בין חיי הלילה לחיי היום. זה קשה אבל נותן הרבה השראה וסיפוק. כשיש אישה מקסימה וילדה שאתה אוהב אני נוטה לכתוב על הדברים הטובים בחיים. ההורות מפרה את היצירה, לפחות אצלי. אני ממליץ לכולם לשים את השאיפה למשפחה מאושרת במקום הראשון בסדר העדיפויות".

-איך התחלת?
"התחלתי עם גיטרה ספרדית ואחר כך צמחתי לכוון אקוסטי וחשמלי. נכנסתי לתחום של רוק ובלוז וספגתי את מה ששמעתי בבית. למדתי בתיכון במגמה לאמנויות וסיימתי בהצטיינות בגרות מלאה וחמש יחידות במוזיקה. ניגנתי בלהקות נוער שונות עד הצבא, שם שרתי כמדריך נוער בגדנ"ע ובמקביל כתבתי שירים ואספתי חומרים. עם השחרור התחלתי לכתוב שירי סינגר-סונגרייטר. הייתי גם מתופף בלהקת מטאל. הקמתי הרכב רוק שליווה אותי, התחלנו להופיע ולנסות את החומרים על הקהל ומאז בעצם אני מופיע. במקביל הוצאתי שני סינגלים: מיס אפריל ו"גם בי וגם בך".

"כשאני עולה על הבמה אני מתפוצץ כמו פיל"

-והשיר החדש, "אביב הגיע"?
"אני מנסה את השיר הזה במשך שנתיים על הקהל, שמגיב אליו יפה וזה מה שגרם לי להחליט להקליט אותו. הוא נכתב כשרציתי לעודד את עצמי ולומר שהנה מגיעים ימים יותר טובים. אני מופיע בהופעות קטנות ולומד מהן המון ואני אופטימי, עושה עבודה יחצנית דרך הפייסבוק, יוצא בלילות לתלות פוסטרים, מדפיס פליירים ומחלק לאנשים ועוד".

-איך אתה מופיע?
"כשאני עולה על הבמה אני מתפוצץ כמו פיל, נותן שואו ואת הלב והנשמה. אני לא יכול שלא לזוז ולרקוד וזה קצת מנוגד לאישיות היומיומית שלי, כך שזה מעניין. ביום יום אני רגוע ושקט לעומת הבמה. אני מאד רוצה לרצות את הקהל ולגרום לו ליהנות ולקבל תמורה לזה שהוא בא לראות אותי. אני מכור לבמה".

"אני רוצה שב'כוכב נולד' יכסו שירים שלי"

-איך יישמע האלבום שלך?
"בחומרים שלי יש שמירה על הטוהר של הרוק, כלומר שתי גיטרות, בס ותופים. בהופעות עבדתי גם עם קלידן וגם עם נגן שהיה אחראי על הסאונדים הממוחשבים. אני תמיד דואג להישאר עדכני, אבל גם להצדיק את ההגדרה שלי כזמר רוק. כי הייתה בשנים האחרונות הגדרה מחודשת לרוק הישראלי, שבעצם הרחיבה לו את האופקים והפכה כל שיר פופ לשיר רוק. כל שיר שיש בו דיסטורשן קטן או מקצב שמזכיר רוק נקרא פתאום 'רוק ישראלי'".

-כוכב נולד?
"אי אפשר להתווכח על התרומה שלהם למוזיקה הישראלית ועל החשיפה שהם נותנים ליוצרים ותיקים בפני קהל צעיר. באופן אישי הייתי רוצה שיעשו קאברים לחומרים שלי. אני רוצה להיות שופט שם, לכתוב את שיר הנושא ולהיות מפיק מוזיקלי וזו הסיבה שלא הלכתי לשם. אני מאמין שאגיע לזה אם אמשיך להתמיד. אני מאד שאפתן".

ת.ז. צח אגסי

מגורים: קיבוץ גבעת השלושה
השפעות מוזיקליות: "פינק פלויד, דייר סטרייטס, סטינג, לד זפלין, הנדריקס, פיטר גבריאל, ג'ון לי הוקר, לאונרד כהן, ביבי קינג, אריק קלפטון, פיקסיז, דיויד גילמור, נירוואנה, שלום חנוך, דני סנדרסון, יצחק קלפטר ועוד. הייתי שמח לעבוד עם מי מהם שעוד חי ובועט".

אין תמונה
הדבר הכי טוב שקרה למוזיקה הישראלית? "ללא ספק שלום חנוך"

לנצח ת'שיטה: "להצליח לגרום לאחרים לרצות ולהזדקק למה שיש לי לתת".
הצלחה מבחינתך: "שילוב בין הישגים מסחריים לשמירה על האמת האמנותית שלי. אלבום שני מצליח עם הופעה מרגשת שמלווה אותו וכובשת במות ולבבות של קהל ותיק. להיות מזוהה עם שירים שאינם תלויים בזמן ובמקום".
היום בעוד 10 שנים: "להפיק מוזיקלית אמנים אחרים, לכתוב ולהלחין להם. להמשיך לצמוח כמוזיקאי מקצועי. להקים אולפן שמאפשר לי חופש יצירתי בלתי מוגבל ויכולת ליצור בסביבה פורה. להעביר את הידע, הניסיון והרוח שבה אני מתנהל גם לאמנים צעירים, והכי חשוב - להישאר רלוונטי ונאמן ליצירה".
הדבר הכי טוב שקרה למוסיקה הישראלית: "ללא ספק שלום חנוך".
אלבום אחרון שקנית: "'על אי' של דיויד גילמור".
למי בא לך לתת סטירה: "לילד הרע שבי ולילד הרע שבו!".

צח אגסי יופיע ב-22 ביולי בבארבי כפר סבא.