אין תמונה
הקליטה עם עומר פארוק טקבילק . עפרי אליעז

עופרי אליעז היא זמרת ויוצרת שמוציאה בקרוב את אלבומה השני, בהפקה מוזיקלית של אלידע רמון. מתוכו היא מוציאה את השיר "אושר", שאת מילותיו הזתה ברגעים שבין שינה לערות. "אילן וירצברג שלח לי מנגינה שהקשבתי לה המון פעמים", היא נזכרת. "לילה אחד, לפני השינה, כשאז עולים הדברים הכי יצירתיים, קפצו לי המילים וישר רצתי לכתוב אותן".

אלבומה הראשון של אליעז "היא יצאה מהים- שירי לאדינו" ראה אור ב-2005 ולמרות שזכה לביקורות טובות והשתתפו בו בין היתר האמן עומר פארוק טקבילק וסטיב גורן שניגן עם פול סיימון, הוא לא הצליח להפוך את אליעז לשם מוכר בתעשייה. "האלבום ממשיך לטפטף, ממשיכים לקנות אותו ולהוריד מהאינטרנט, אבל הוא לא הצליח ממש לפרוץ", מסכימה אליעז. "אני לא יודעת מה הסיבה. אין לי תשובה. הייתה השקעה מאד גדולה באלבום ולא הייתה עוד הפקה כזו של לדינו עם 12 נגנים. אולי אנשים רגילים לשמוע לדינו באופן מינימליסטי".

"ההסבר ללדינו הוא כנראה מגלגל אחר, אבל עכשיו אני מתרכזת בעברית"

-בניגוד לזמרות כמו סוזי ויסמין לוי את לא באה מבית של דוברי לדינו.
"אני חושבת שזו שפה מדהימה ומוזיקה מדהימה. המנגינות צריכות להיות חזקות מלודית כדי לעבור מדור לדור ולשרוד כל כך הרבה שנים. התאהבתי בשפה. כששואלים אותי למה אני שרה לדינו כבר 13 שנה אני אומרת שאין לי הסבר מהחיים האלו, וזה כנראה מגלגול אחר, שאולי בו חייתי בספרד. בכל אופן, אני כבר במקום אחר היום והכיוון שלי ומלכתחילה היה ועודנו לשיר בעברית".

-איך התחברת לאילן וירצברג שהלחין את "אושר"?
"אני מעריצה אותו כבר שנים רבות וחושבת שהוא מוזיקאי מדהים שכתב במשך השנים שירים נפלאים. שלחתי לו את הדיסק הראשון שלי על מנת שישמע את צבע הקול. בנוסף שלחתי לו טקסטים שלי על מנת שיבדוק אם הוא מתחבר אליהם. נוצר בינינו חיבור מידי. אילן הלחין  עבורי שיר נוסף שאותו אני מקווה להקליט בקרוב".

-מהו אושר עבורך?
"קראתי את הספר 'באושר ובאושר' וזה מדבר אלי. הקטע של פסיכולוגיה חיובית ולמצוא את האושר בפרטים הקטנים ולא בדברים גרנדיוזיים. הטקסט מתפרש אצלי לשני כיוונים - שהגיע הזמן לקפוץ לדברים חיוביים ולא רק לסחוב שקים על הגב, וגם תהיות קיומיות על עד כמה העולם הוא כאוס, או שיש איזה סדר ותמצית לדברים. השיר אומר שיש סדר גם אם אני לא רואה אותו מיד".

"אני חיה רק ממוזיקה, כולל תראפיה במוזיקה ותראפיה בקול"

-הסינגל הזה מייצג את שאר האלבום?
"הסגנון שלי הוא קרוס-אובר לכמה סגנונות ואי אפשר לומר אם זה פופ, פולק או רוק, אלא בלנד של הכל יחד. יש עירוב של כל הדברים ששמעתי ועברתי. באלבום יש טקסטים שלי ולחנים שלי, של וירצברג ושל אחרים, כמו למשל ורד קלפטר".

-איך התחלת?
"אני זוכרת את עצמי כילדה עומדת מול הטלוויזיה הכבויה עם דלגית במקום מיקרופון  ומדמיינת את עצמי שרה בטלוויזיה. אני מנגנת פסנתר ,גיטרה וחלילית כבר מבית הספר היסודי. בנעורי למדתי ריקוד, ציור ומשחק, אבל רק כשהתחלתי לקחת שיעורי פיתוח קול הבנתי שזה הדבר האמיתי עבורי, שאני רוצה לשיר כל החיים ושלא אכפת לי גם להתאמן שעות עבור זה.

"בצבא הופעתי עם גיטריסט ב'צמד הווי פיקוד מרכז'. את העיבודים עשה לנו גילי דור. ההמשך הטבעי היה בית ספר רימון למוזיקה ברמת השרון. אחרי שנה המשכתי לאחד מבתי הספר למוזיקה הטובים בעולם "Manness School Of Music" ולאוניברסיטת NYU. חייתי במנהטן כמעט שבע שנים בהן השלמתי תואר ראשון במוזיקה ותואר שני בתראפיה במוזיקה".

אין תמונה
"הסגנון שלי הוא בלנד של פופ, רוק ופולק. הכל ביחד". עפרי אליעז

ת.ז עופרי אליעז

גיל: "30 פלוס".
מגורים: "כרגע בירושלים"
פרנסה: "רק ממוזיקה, כולל תראפיה במוזיקה, תראפיה בקול, פתוח-קול והופעות".
השפעות מוזיקליות: "הרבה מוזיקה מכל העולם וגם ג'אז ישן וטוב. כמו כן  פולק ובלו- גראס  ממש עושים לי את זה".
לנצח את השיטה: "יש בכלל שיטה? הלוואי והייתי יודעת איך. למישהו יש מידע סודי שיכול לשתף בו?".
הצלחה מבחינתך: "לקבל חוזה בחברת תקליטים, להיות מושמעת ברדיו, שאנשים יתחברו לשירים ויבואו להופעות, לקבל שירים מעידן רייכל ויהודית רביץ ושאצליח לסגור את האוברדרפט".
מהיום בעוד עשר שנים: "נמצאת בזוגיות. מקימה משפחה. גרה בתל אביב. עובדת על דיסק רביעי  והופכת לשם מוכר בתעשיית המוזיקה".
הדבר הכי טוב שקרה למוזיקה הישראלית בשנים האחרונות: "ללא כל ספק מארינה מקסימיליאן בלומין. כמו כן רונה קינן, אסף אבידן והמוג'וס ועידן רייכל".
אלבום אחרון שקנית: Robert plant and Alison Krauss: Raising sand, Anjani: Blue Alert , Khadja Nin: Sambolera.
למי בא לך לתת סטירה: "לאנשים נרקיסיסטים שחושבים שהם גדולים מהחיים. בא לי לעשות דברים הרבה יותר חמורים למי שמתעלל בבעלי חיים ובילדים. ובמחשבה שנייה מעדיפה לחבק. לטווח הארוך זה מביא לתוצאות טובות יותר".