ליאור וינברג 1 (צילום: אופיר הראל)
"אני משקיעה בלימודים, אבל אני קולית, אני ממש לא חנונית". ליאור וינברג | צילום: אופיר הראל

תכירו את ליאור וינברג, רק בת 16, תלמידת מגמת המחול בתיכון "בליך" ברמת גן, וכבר הכוכבת של פרויקט רוק-פופ-פאנק חדש, שמתכננת לכבוש השנה את המדיה ולהטריף את הילדים והנוער בארץ עם להיטים משמיעה ראשונה כמו "אין לך מקום", שיר שייצא בקרוב לרדיו והולחן על ידי ארקדי דוכין (מילים: נירה עמרמי).

אודישן בגיל 14

וינברג, בת דודה של הזמרת דנה גרובר (אריק ברמן, יוני רכטר), תצא בחודש מרץ הקרוב להופעות ותוציא בסיום שנת הלימודים (30.6) אלבום בכורה, המוגדר "קצבי וכיפי על טהרת הפופ פאנק". תלווה אותה בהופעות להקת הפופ-פאנק מהיישוב עומר "We Suck" (השם השני שלהם הוא "האמפר דוגי") והגיטריסט הדר לוי.

מאחורי הפרויקט, ומי שאיתר את וינברג לפני שנתיים, עוד כשהיתה בת 14, עומד המפיק ארנון סופר והמנהל המוזיקלי עמית עמרמי, שאחראי למרבית השירים באלבום. המטרה היא מבחינתם ליצור כוכבת ישראלית צעירה וחדשה, ששרה בעברית, בדמותן של דמי לובאטו, סלינה גומז וכמובן מיילי סיירוס, שהפכו לתופעה בעולם הפופ.

ליאור וינברג נבחרה לפרויקט מבין מאות שניגשו לאודישנים. בשנתיים האחרונות, כאמור, היא עובדת באינטנסיביות עם סופר ועמרמי. בימים אלו מסתיימים המיקסים האחרונים לאלבום, שכולל 11 שירים. הנגנים הם יונתן חרפק וישי ברגר מלהקת הפאנק המצליחה Useless ID, אבי סינגולדה ועוד.

ליאור וינברג  גיטרה2 (צילום: אופיר הראל)
" המודל שלי זה בחו"ל משהו בין אבריל לאבין עם ערבוב קליל של מיילי סיירוס". ליאור וינברג | צילום: אופיר הראל

"אנחנו עובדים כבר שנתיים, מגיל 14", מספרת ליאור וינברג, שהלכה השבוע לצו ראשון בתל השומר במטרה להתגייס לגלי צה"ל. "התחלתי בעצם כרקדנית בפסטיגל ואחרי כמה שלבים של אודישנים אמרו לי שהתקבלתי. מכאן קרענו את התחת ועכשיו זה רגע האמת. אני שרה מאז שאני זוכרת את עצמי, במיוחד בפסטיגל ובמופע 'שיר נולד', שם הופעתי כילדה עם רוני דלומי, עומר אדם וחן אהרוני. הופעתי גם ב'לא נפסיק לשיר' עם ריקי גל".

"גדלתי לזה, אני בעסק מגיל 3"

-אז הפרויקט העכשווי זה במקום כוכב נולד?
"לא. אין קשר. כרגע קהל היעד זה יותר ילדים. אני התחלתי כילדה, עברו שנתיים ובעיקרון גם אני ילדה. הפרויקט התחיל בקטן אבל בשנתיים האלה הוא גדל, התחברו עוד אנשים, כותבים כמו זיו רובינשטיין ונפתלי קון, פתאום הבנו מה הגודל של מה שאנחנו עושים".

-אתה מוכנה לאור הזרקורים?
"אני משתדלת להתעסק במה שאני עושה וכל עוד אני נהנית הדברים האחרים נורא שוליים. די גדלתי לזה, אני בעסק מגיל 3. שום דבר לא מובן מאליו, הלוואי שיאהבו את השירים והכל. אם אהפוך כוכבת אעכל את זה תוך כדי, אי אפשר ממש להתכונן לזה".

-הולכים להתעסק הרבה במראה שלך.
"זה חלק מהשואו ביזנס, זה חלק מהעניין וזה לא העיקר. צריכים לשמור שזה לא יהיה העיקר. תמיד מסתכלים על איך שאתה נראה ובממדים כאלה זה יהיה מעצבן, אבל אקח את זה בפרופורציות. יש מטרה עיקרית של מה חשוב ומה פחות".

ליאור וינברג (צילום: אופיר הראל)
" צריך לשמור שהעיסוק במראה שלי לא יהיה העיקר". ליאור וינברג | צילום: אופיר הראל

-מה החלום?
"להצליח בארץ, להופיע, להיות על הבמה. יש לי 10 או 11 שירים עם להקת רוק מלאה. גם אני אנגן אולי מדי פעם בפסנתר, אבל זה הרבה גיטרות, אנרגיה, אוירה וסגנון של מסיבות".

-איזו מוזיקה את אוהבת?
אני הכי אוהבת פאנק ורוק אבל אני פתוחה להכל. מזרחית פחות. חוץ מזה אני אוהבת הכל. אני מתחברת מאוד לפופ-פאנק של 'אין לך מקום', אבל יש גם בלדות עם פסנתר".

"רוני סופרסטאר זה לא בדיוק מה שכיוונו אליו"

רוני סופרסטאר (צילום: ורד גרנדיר)
"אני שואפת להצלחה כמו של רוני סופרסטאר, אבל הסגנון המוזיקלי שונה". רוני סופרסטאר | צילום: ורד גרנדיר

-כמה פעמים כבר שמעת את השם רוני סופרסטאר?
"הסגנון המוזיקלי שונה. ברור שהזכרנו אותה בדיבורים על הפרויקט כי אנחנו שואפים להצלחה שהיתה ועדיין יש לרוני, זה אין ספק, אבל האמת שזה לא בדיוק מה שכיוונו אליו. אני לא רוצה להשוות את עצמי לאף אחד שהיה או יהיה. אני לא רוני סופרסטאר. אולי אני ליאור סופרסטאר, אבל אני ליאור וינברג בעיקר".

-מה עם הקול שלך?
"הוא נמוך, ככה נולדתי אני לא יודעת מאיפה אני מביאה אותו. המודל שלי זה בחו"ל משהו בין אבריל לאבין עם ערבוב קליל של מיילי סיירוס. אני עוד לא ברמה של אורית שחף. לאט לאט גדלים עם הזמן".

-איך תשלבי את הקריירה עם הלימודים, כמו עומר אדם או כמו אור גלעדי?
"אני עושה חמש יחידות מתמטיקה, חמש כימיה, ומגמת מחול. אני לא חנונית אבל אני משקיעה בלימודים. אני קולית, אני ממש לא חנונית. עושה בגרות במחול שזה נחשב קולית וטוחנת שעות בבית ספר".

"אין לי חבר וגם אני לפעמים שואלת למה"

אין תמונה
"נוצר חיבור". ארקדי דוכין

-והחבר מפרגן?
"אין לי חבר וגם אני לפעמים שואלת למה. היו דברים והם נגמרו וזה בסדר. כותבים על זה שירים. אני עצמי כותבת בעיקר למגירה המקסימה שלי. עזרתי לעמית לכתוב פה ושם בית אבל לא באופן רשמי".

-הבנתי שהתחברת עם ארקדי דוכין שהלחין את השיר.
"כן, יש קשר חם ואוהב. הוא הזמין אותי להופעה שלו בזאפה הרצליה לפני שבועייםו היה מאוד נחמד. הבסיסט שלו זה אייל שהוא עוזר טכנאי של המפיק המוזיקלי שלי, עמית. אנחנו עובדים עכשיו על שיר שנקרא 'נה נה נה', עבדנו עליו לפני שאפרת גוש הוציאה את 'אה אה אה'. אפרת גוש היא ממש קולית, אני קצת והיא ממש".

>> כרטיסים זוגיים לג'ירפות באחת מ-3 הופעות