מאור אדרי פרומו (צילום: עדן פראג')
"אני לא יודע למה דווקא אני מצליח". מאור אדרי | צילום: עדן פראג'

בשנה האחרונה התחיל השם של מאור אדרי להתגלגל ברשת ובמועדונים, ובשנה הקרובה הוא עתיד להגיע גם אל פני השטח וככל הנראה גם למרכז המפה של המוזיקה הים תיכונית. אדרי, בן 23 בקרוב, מרמלה במקור, חייב את הפריצה הגדולה שלו לשיר "לב קבור", הדואט שלו עם "חנן ילד הפלא", שרשם מעל למיליון ומאה אלף צפיות אמיתיות ביו טיוב ונחשב לאחד מלהיטי המועדונים הבולטים של הזמן האחרון.

השיר, אגב, גרר אחריו מלחמת פייסבוק בין מעריצי אדרי למעריצי אייל גולן, כאשר מישהו הפיץ שמועה שאייל גולן "גנב" מהשניים את הלחן לשירו "מפה לשם", מה שכמובן לא נכון כיוון ששניהם עשו שימוש באותו לחן טורקי של גוחן אוזל. להיט רשת נוסף של אדרי הוא "רוחות רעות", שגם הוא רשם במצטבר מעל למיליון צפיות אמת ביו טיוב.

במקביל לפרשת אייל גולן הוציא מאור אדרי בשנה האחרונה שלושה סינגלים רשמיים: "את שלי הלילה", הקאבר "היא עוד תשוב" ו"הגבר שכבש", שהמשיכו את ההצלחה.

לפני השירים האלה יצא באופן לא רשמי הסינגל "עוצר נשימה". בסך הכל רשמו שיריו עד היום כ-4 מיליון צפיות, בהופעות באירועים ומועדונים אדרי הוא להיט מבוקש ועתה נשאר לדבר על האלבום.

"אני עובד על אלבום שחלק ממנו אני בעצמי כותב ומלחין וחלק לקחתי מכותבים עם לחנים יווניים, טורקיים וערביים", אומר אדרי. "שי ראובני מעבד חלק מהשירים וחלק בידיים של מעבדים אחרים. הסינגל החמישי שלי ייצא בקרוב. האלבום יכלול גם את 'לב קבור' ו'רוחות רעות', שני השירים שחשפו אותי לקהל ומגיע להם להיות באלבום הבכורה שלי".

"ה'דיכאון' לא הרס לי. אלה השירים שלי שהכי הצליחו"

מאור אדרי פרומו (צילום: עדן פראג')
"תראה את זמרי הדיכאון יושבים בבית, אני מחפש שירים קצביים כדי לשיר בחתונות". מאור אדרי | צילום: עדן פראג'

-איך התחלת לשיר?
"הייתי שר מילדות. בגיל 17 חבר שלי אמר ששכן שלנו פתח אולפן ביתי והציע לי להקליט שיר. הקלטתי את 'פשוט אוהב', הסינגל הראשון הראשון שהקלטתי. אחריו הקלטתי עוד כמה. 'לב קבור' הגיע אחרי ארבעה שירים שהעליתי לרשת. חודש וחצי שהוא יצא הייתי מופיע כמעט כל לילה במועדון וראיתי שהוא תופס אצל הקהל, שאוהבים אותו, שזורמים איתו וקיבלתי ביטחון להמשיך, כי אין מה להפסיד. יש אלי כיום אהבה, מזהים אותי במועדונים וגם סתם ברחוב".

-אתה עושה מעבר משירי דיכאון וסגנון טורקי לכיוון הפופ, מעבר שעשו אותו לפניך גם קובי פרץ, מושיק עפיה וליאור נרקיס
"הטורקי והדיכאון זה מילדות. הבחור שהקלטתי אצלו אוהב את הסגנון הזה, של עופר לוי, אז אהבתי את זה. היום אני יודע שיש עוד אפשרויות. ה'דיכאון' זה לא הרס לי. אלה השירים שלי שהכי הצליחו והביאו אותי לאן שהביאו אותי. יש כאלה שחושבים שזו טעות ושמוזיקת דיכאון לא רצה, אבל עובדה שהשטח מדבר והרדיו מדבר, כולל רשת ג'. אני מקבל הודעות כשמשמיעים אותי ברדיו".

"אנשים אוהבים שירי דיכאון, אבל מתכחשים להם, אין לי מושג למה"


-אז אולי עדיף להישאר בדיכאון ולא ללכת לפופ?
"אני תמיד אשיר את המוזיקה הזו, אבל עם טקסטים פחות עצובים ובצורה יותר משוכללת. הדיכאון חוזר קצת אצל כוכבים כמו אייל גולן, משה פרץ ודודו אהרון, ששרים שירי עצב ועדיין הקהל אוהב אותם. אנשים אוהבים שירי דיכאון, אבל מתכחשים להם, אין לי מושג למה".

-אולי כי מוזיקת הדיכאון נחשבת פחות מתוחכמת?
"אולי. יש המון זמרים בז'אנר של העצב ואתה רואה איפה הם נמצאים, הם ממש עמוק בבכי, והם יושבים בבית ולא עושים כלום, ואני עובד כמעט ערב ערב. יש לי הופעות ואהבת קהל ואני מקווה לשמור על זה. אני מנסה ללכת בקו שלי ולפי מה שהקהל שלי אוהב, בלי להתחנף לרדיו. אני לא עושה שירי בכי פרופר, וגם לא רק פופ, אני מגוון. אני מחפש שירים קצביים כי אני שואף להגיע לאירועים וחתונות ואי אפשר להגיע עם שירי דיכאון לחתונות. אני מחפש להביא את הסגנון שלי, שלא כמו זה ודומה להוא".

"אני לא מנסה להיות כמו עומר אדם"

עומר אדם קיסריה (צילום: שרון רביבו)
"עומר אדם ילד חמוד. הוא גדל על השירים שלי" | צילום: שרון רביבו

-כמעט אמרת "כמו עומר אדם".
"עומר הוא חבר טוב שלי ואני הכי מפרגן לו בעולם. מגיעה לו כל ההצלחה, הוא ילד מותק שיש לו אהבה ענקית, מי יתן ורק ימשיך ככה. בלי לזלזל בו חס וחלילה, אבל כשהוא למד בכיתה ו' או ז' אני התחלתי לשיר והייתי בסגנון שלי לפני שהוא פרץ. הוא שר את השירים שלי וגדל עליהם ואני שמח ועם כל הכבוד לו שהוא שר את השירים שלי בהופעות ואירועים וחפלות - זה הכי מפרגן לי. אני לא מנסה להיות כמוהו, כי עומר זה עומר ומאור זה מאור".

-יש עשרות שמנסים לפרוץ, למה דווקא אתה?
"אני לא יודע. אני עשיתי שירים והקהל אוהב ומתחבר. פונים אלי בפייסבוק, קהל מגוון, לא רק ילדים, גם מבוגרים. שרתי את 'לב קבור' בחתונה בסלואו והייתי בהלם. החתן ביקש ואמרתי אין סיכוי והחתן התעקש ואחריו בעוד שני אירועים. שרתי את זה בסלואו של חתונה וזה לא יאמן. זה מוכיח שהמוזיקה הזו חזקה. אני לא יודע למה זה קורה דווקא לי. זה יכול היה גם להיות עם מישהו אחר. מה שמיוחד בי זה שאני עצמי ולא מנסה להידמות לאף אחד. מה שאני עושה זה שלי, שייך לי".

-יש לך חברה?
"היתה עד לפני חודשיים וחצי. זה נגמר בגלל שהייתי עובד בלילות ולא היה לי זמן פנוי. זה נמשך המון זמן ונגמר באהבה ואנחנו חברים טובים עד היום. עכשיו אני פנוי לצערי. גם דברים טובים יכולים להיגמר פעם".

ת.ז. מאור אדרי

מאור אדרי פרומו (צילום: ערן צדוק)
"לצערי אין לי חברה". מאור אדרי | צילום: ערן צדוק

גיל:  בקרוב 23.
מגורים
: רמלה
משפחה
: "אני הכי קטן. אחותי הגדולה בת 34, אחי בן 29. אני גר עם ההורים ביחידת דיור בגינה של הבית, עם המשפחה אבל בנפרד. יש לי בבית אולפן ביתי קטן שבו אני מקליט סקיצות ומלחין".
פרנסה:
"רק מוזיקה, מלא בהופעות. לפני כן הייתי עצמאי, היה לי אוטו גלידה והרכבתי ארונות ומיטות בחדרי שינה".
השפעות
: "מילדות אהבתי את אייל גולן וזה השתנה לעופר לוי ואיציק קלה".
לנצח את השיטה
: "להביא סגנון חדש שעוד לא היה וזה קשה כי יש הכל מהכל. לי יש את הסגנון שלי ואני נאמן לו ומאמין שמה שאתה עושה מהלב ומביא מעצמך ולא דומה לאחרים - זה הכי טוב שאפשר, וגם להתחבר לקהל, לדבר איתם".
הצלחה מבחינתך
: "התמדה, חומר טוב, אף פעם לא לזלזל, תמיד להישאר עם הרגליים על הקרקע וראש על הכתפיים. להישאר מי שאני בן אדם לא שונה מאף אחד. בעיני זו ההצלחה הכי גדולה שיש".
בעוד עשר שנים: "רק אלוהים יודע".
החלום הכי גדול: "להגיע הכי קדימה והכי גבוה שאפשר ולכבוש כל יעד. סימנתי לעצמי מטרה ואגיע בעזרת השם. אני חולם על קיסריה, היכל התרבות, מופעים מהסוג הזה".
דיסק אחרון שקנית
: "האחרון של אייל גולן".
למי בא לך לתת סטירה
: "למוטי המנהל שלי, שהוא גם הקלידן שלי".