עונת החתונות בפתח, עם כל מה שהיא מביאה איתה - צ'קים, צורך בשמלות, אלכוהול חופשי, קבבוני טלה וכו'. לכבוד התקופה הזאת בשנה, חברת easywed לארגון ולתכנון חתונות, ערכה סקר בקרב תקליטני חתונות מובילים במטרה להבין מה הטרנדים הצפויים בשנת 2017 בכל הקשור למוזיקה באירועים - ושירי החופה החמים של הקיץ לפניכם.

שלומי שבת - בראשית עולם

השיר הזה, שכתב דורון מדלי, מחזיר אותנו לתחילת דברי הימים של האנושות ואל סיפור האהבה הראשון - אדם וחווה. "בראשית עולם" הופך את החתונה של הזוג לאירוע גורלי, מתוכנן בהשגחה מלמעלה, עם הקשר בשרשרת הדורות היהודית. יחד עם הפסנתר והפומפוזיות של הבלדה הזאת, יש לנו מתכון לעיניים דומעות בחופה. משפט מפתח: "זו דרכו של הבורא/ לקדש את ההווה/ בחופת כוכב מעלינו".

אריק איינשטיין - אהבה ממבט ראשון

הלב מתרגש כבר מהאקורד הראשון. את המילים כתב אריק איינשטיין, על הלחן אחראי שם טוב לוי, והאווירה היא של אהבה מהרגע הראשון לדברים הקטנים והפשוטים - חום הגוף, הצחוק, המבט. קשה להתעלם מהכנות והאותנטיות בקולו של אריק איינשטיין, וזהו שיר נפלא להתחלת חיים משותפים מהמבט הראשון ועד האחרון. משפט מפתח: "ממה ששבה אותי/ היה החופש כשקרן ממך/ כשאמרת לי את שמך".

All Of Me - ג’ון לג’נד

בלדת הפסנתר הזו מתאימה לאלו שאוהבים את הרומנטיקה שלהם לועזית ועכשווית. מאז שהשיר יצא ב-2013 הוא זוכה להצלחה ענקית בחופות ובכלל (עם למעלה ממיליארד צפיות ביוטיוב). השיר חוגג את האהבה הטוטאלית, שמאמצת אליה את הטוב ואת הרע באדם האהוב. בדיוק כמו שצריך לאהוב כשמחליטים להיות ביחד תמיד. משפט מפתח: "You're my end and my beginning, Even when I lose I'm winning".

הביטלס - Real Love

רוצים חופה באווירה נוסטלגית? זה השיר בשבילכם. רבים רוצים להיכנס לחופה עם הרוק הרך והנעים של הביטלס, בשיר הזה שמתאר את ההרגשה לפיה בדיעבד כל מה שקרה בחייך עד שפגשת את אהוב לבך היה רק המתנה והכנה לקראתו. ההרמוניה הקולית וההבטחה "אין צורך להיות לבד" ימלאו את האוויר בחום ושמחה. משפט מפתח: "From this moment on I know/Exactly where my life will go".

אהוד בנאי - היום

ובחזרה למוזיקה הישראלית, מי יותר מתאים מאהוד בנאי והלהיט שלו מ-2011 להכריז ש"היום נעשה משהו בלתי נשכח". לאורך השיר כולו מבטיח אהוד בנאי דברים לאהובתו, שהם בעצם הבטחה של שני הזוג זה לזו לאורך כל החיים המשותפים שלהם - לרגש, להפתיע, וכמובן גם לבשל דברים טעימים. משפט מפתח: היום נעשה משהו בלתי נשכח / שישאיר זיכרון של שמחה מבורך".

חיים משה - נשבע 

מאז שיצא בסוף שנות השמונים ועד היום השיר הזה, שכתב שמוליק קלוסקי והלחין יאיר קלינגר, הוא אחד משירי החופה המובהקים והאהובים ביותר בישראל. הקול הענק של חיים משה, אחד מגדולי הזמרים שלנו, חגיגי ורשמי כשהוא מקדש את השבועה שבין בני הזוג ונשבע באהבה. משפט מפתח: "וכשאור היום יכבה/ ישאר לי עוד הרבה".

מתי כספי - ברית עולם 

השילוב המופלא בין הטקסט של אהוד מנור להלחנה ולביצוע של מתי כספי הביא לנו את אחת מקלאסיקות האהבה המקומיות הגדולות ביותר. השיר הזה מתאים לזוגות שרוצים את החופה שלהם קלאסית ודרמטית, והשירה היפה של מתי כספי בהחלט תעצים את הרגע הכה גדול ומשמעותי עבורם. הלב בקושי עומד בזה. משפט מפתח: "אט לאט/ נגלה מעט/ מי אני - מי את/ ואולי אולי נלמד/ לוותר/ ולתת יותר/ עד שתיותר/ רק אהבתנו".

עוזי חיטמן - עכשיו התור לאהבה 

בחיים אנו מבקשים דברים רבים - חברות, הרפתקאות, מימוש עצמי, הצלחה, וכו'. אך ברגע החופה אנו שמים דבר אחד מעל הכל - את האהבה הרומנטית, שבין בני הזוג. השיר הזה של עוזי חיטמן ז"ל, מדבר בדיוק על הצורך לנוח ממרוץ החיים ולשים את האהבה במקום הראשון. כששומעים את השיר קשה שלא להתגעגע לדמותו יוצאת הדופן של עוזי חיטמן, שהלך מעיתנו בטרם עת. משפט מפתח: "עכשיו אנחנו עייפים/ נאחזים במה שבא/ את ראשך הניחי על כתפי/ עכשיו התור לאהבה".

הפרויקט של עידן רייכל - מכל האהבות

שיר קלאסי לזוגות שאוהבים מוזיקה ישראלית עכשווית עם נגיעה מיוחדת של מוזיקת עולם. קולה המצמרר של מאיה אברהם שמבצעת את השיר הזה לא מותיר לנו אפשרות שלא להתרגש, במיוחד כשהיא שרה את המילים הכל כך נוגעות לב "מכל האהבות שיש לחלום ביקשתי לי אותך". ההפקה עמוסת הכינורות מוסיפה למימד האפי של השיר והופכת אותו לראוי ביותר למעמד החופה. משפט מפתח: "מכל האהבות שיש לחלום ביקשתי לי אותך", כמובן.

ארקטיק מנקיז - I Wanna Be Yours

ונקנח עם השיר האהוב על הזוגות האורבניים-הצעירים-המגניבים. לאלכס טרנר, סולן להקת הארקטיק מנקיז, יש יכולת להפוך גם את האהבה הממוסדת לדבר הכי קול בעולם. את המילים, בשונה מרוב שירי הלהקה, כתב משורר הפאנק ג'ון קופר קלארק, וכצפוי מאישיות יוצאת דופן כמוהו - זהו לא שיר אהבה סטנדרטי. את הפרחים והנשיקות מחליפים כאן דימויים מעניינים יותר, כמו "אני רוצה להיות שואב האבק שלך, לנשום את האבק שלך" או "אם את אוהבת את הקפה שלך חם, תני לי להיות קנקן הקפה שלך". משפט מפתח: "Secrets I have held in my heart/ Are harder to hide than I thought/ Maybe I just wanna be yours".