קייטי פרי - "One Of The Boys"

שקלול ביקורות באתר מטאקריטיק: 47/100

עותקים שנמכרו: 7 מיליון

אמנם היה לקייטי אלבום זניח לפני זה, אבל לגמרי אפשר להתייחס אליו כאלבום הבכורה שלה או לפחות זה שהביא לפריצתה כאחת מכוכבות הפופ הגדולות של זמנינו. האלבום אולי מכיל כמה להיטי ענק כמו "I Kissed a Girl" ו-"Hot N Cold", אבל המבקרים היו קשים במיוחד כשהם התייחסו אליו. הביקורת הקשוחה ביותר היא כנראה של המבקר שאמר שקייטי "שוקעת לתהומות של טיפשות ופחדנות שהופכים את האלבום הזה לסמל גרוטסקי של כל ההגזמה העלובה של העשור הזה". אאוץ'.

בלאק אייד פיז - "Monkey Business"

שקלול ביקורות באתר מטאקריטיק: 48/100

עותקים שנמכרו: 10 מיליון

רבים רואים את "Where Is The Love?" כנקודת המפנה שבה הבלק אייד פיז הפכו מהרכב היפ הופ מוערך למכונת להיטים ממוסחרת ששילמה על ההצלחה המטורפת בשנאת המבקרים. עם צאת האלבום הזה נכתב בעיתון הגרדיאן: "שירי המועדונים מטופשים בכל מובן: האובססיה של הלהקה עם הגוף הנשי לוקחת את תשומת הלב מהתקווה שלהם לשלום עולמי".

דסטניז צ'יילד - "Destiny Fulfilled"

שקלול ביקורות באתר מטאקריטיק: 52/100

עותקים שנמכרו: 4 מיליון

היום קשה להאמין שאי פעם היה מבקר שהעז לדבר בגנותה של משהו שביונסה לוקחת בו חלק, אבל עובדה. האלבום האחרון של הדסטיניז צ'יילד לפני שהתפרקו לא היה פופולרי בקרב אלו שכתבו על מוזיקה בכלל. "האלבום הזה נשמע כמו סוג של אלבום שעושים כששומרים את החומרים הטובים באמת לאלבום הסולו הבא שלך", נכתב ברולינג סטון, "שבמקרה של ביונסה כדאי שיגיע במהרה". האמת, צודקים, ורחמינו על קלי ומישל.

רובי וויליאמס - "Escapology"

שקלול ביקורות באתר מטאקריטיק: 53/100

עותקים שנמכרו: 5 מיליון

זה לא סוד שהמבקרים אף פעם לא עשו לרובי וויליאמס חיים קלים. אולי זו היהירות שהוא משדר, ההתמכרויות שלו או העבר שלו בלהקת בנים, אבל מעולם לא נחסכו ממנו מילים קשות, כמו במקרה של האלבום הזה שנאמר שהוא נשמע כמו "פארודיה על אלבום של רובי וויליאמס". זה לא עצר אותו מלמלא אולמות, למכור מיליוני עותקים, ולספק את "Feel" שלדעת רבים מהמעריצים של וויליאמס הוא השיר הכי יפה שלו.

ג'ניפר לופז - "J.LO"

שקלול ביקורות באתר מטאקריטיק: 52/100

עותקים שנמכרו: 8 מיליון

אנחנו לעולם לא נבין איך מישהו יכול להגיד מילה רעה על אלבום שהביא לחיינו שירים על זמניים כמו "Love Don't Cost A Thing" ו-"I'm Real", אבל לא מעט מבקרי מוזיקה לא חשבו ככה בשנת 2001. לא היינו רוצים להיות ג'ניפר לופז ברגע שהיא קראה את הביקורת הבאה שנכתבה עליה בזמנו: "האלבום הזה הוא מתקפה מחושבת על הריק שהותירו דסטיניז צ'יילד מאחוריהן, מאמץ היסטרי ופגום להוכיח שהבובה לופז יכולה לעשות כל דבר שהמפיקים שלה יגידו לה לעשות".

כריסטינה אגילרה - "Stripped"

שקלול ביקורות באתר מטאקריטיק: 55/100

עותקים שנמכרו: 13 מיליון

האלבום הזה יזכר לעד כאחד מהאלבומים האיקוניים ביותר של כריסטינה אגילרה, אבל הוא לא התקבל באהדה גדולה כשהוא יצא בשנת 2002. למרות שגם "Dirrty" וגם "Beautiful" היו להיטי ענק שהעלו את מי שהתחילה כוכבת דיסני לליגה הגבוהה של הזמרות, המבקרים פשוט לא זרמו עם שינוי התדמית הקיצוני שלה. נעשה שימוש במילים כמו "מסורבל" ו"היפר סקסואלי" כדי לתאר את האלבום הזה, והעולם כולו התקשה להסיט את מבטו מהמראה השונה של כריסטינה ולהתמקד במוזיקה עצמה. חבל.

ניקלבק - "All The Right Reasons"

שקלול ביקורות באתר מטאקריטיק: 41/100

עותקים שנמכרו: 7.9 מיליון

נראה שיש קונצנזוס רחב וארוך שנים על כך שניקלבק הם להקה גרועה ובלתי נסבלת, ובכל זאת לא עוצר אותם מלמכור כרטיסים להופעות ולייצר שירים שחורכים את הרדיו שוב ושוב אז כנראה שכן יש להם איזשהם מעריצים איפשהו. אנחנו לא פגשנו אותם, אז אולי הם פשוט מתביישים להודות בכך. בכל אופן, לגבי התקליט הזה נכתב בניו יורק טיימס שמדובר ב"פחות או יותר שירי הרוק הכי גרועים שאי פעם הוקלטו". עד כדי כך.

מייקל ג'קסון - "Invincible"

שקלול ביקורות באתר מטאקריטיק: 51/100

עותקים שנמכרו: 10 מיליון

זה באמת מצער שהאלבום האחרון שמייקל ג'קסון שחרר בחייו היה זה שקיבל את הביקורות הכי גרועות בכל הקריירה הארוכה והמפוארת שלו. אבל הטענות כנגד האלבום על כך שהוא "יותר מדי מחושב", "חסר הומור" ו"מייגע" לא מנעו ממיליוני המעריצים של מלך הפופ לצאת בהמוניהם ולרכוש את האלבום, כך שהוא בהחלט יכול לנוח על משכבו בשלום.

ג'סי ג'יי - "Who You Are"

שקלול ביקורות באתר מטאקריטיק: 51/100

עותקים שנמכרו: 2.5 מיליון


ג'סי ג'יי הייתה נראית כמו הבטחה גדולה לכוכבת החדשה של אנגליה, משהו שאדל מימשה. ג'סי ג'יי, לעומתה, הוציאה אלבום בכורה לא טוב שגם הלהיט "Price Tag" לא הציל אותו מכמה מילים מאוד אכזריות שנכתבו עליו. במגזין פיצ'פורק האינטרנטי, לדוגמא, נכתב: "האישיות של ג'סי ג'יי הכי ברורה כשהיא לגמרי מעוררת בחילה". הציון המעליב שהם נתנו לאלבום היה 2 מתוך 10.

קייטי פרי - "Teenage Dream"

שקלול ביקורות באתר מטאקריטיק: 52/100

עותקים שנמכרו: 6 מיליון

הפעם קייטי פרי הוכיחה למבקרים את טעותם בענק. לא משנה מה הם אמרו עליה, האלבום הזה שבר שיאים - לא רק שקייטי כבשה את המקום הראשון במצעד בארה"ב עם 5 סינגלים שונים מתוכו, היחיד שהגיע להישג הזה לפניה היה מייקל ג'קסון עם "Bad". אולי נכתב על האלבום הזה שאין בו "שום אלגנטיות או ניואנסים", אבל יש בו כמות להיטים היסטרית שעושה שמח בלב למיליונים ברחבי העולם, אז למי אכפת?