היכל מנורה מבטחים בתל אביב היה עמוס בקהל ביום חמישי האחרון. קהל עצום שהגיע לראות סוף סוף הופעה חיה של דניס לויד (או ניר טיבור אם תרצו), הישראלי בן ה-28 שהפך לאחד האמנים הישראלים המצליחים היום בעולם. 8,000 איש – מבוגרים וצעירים כאחד – הגיעו לצפות, לצרוח ולשיר יחד עם האמן שכבש כל מצעד אפשרי בשנתיים האחרונות.

ההופעה, שהייתה אמורה להתחיל בשעה 21:30, נפתחה בדיוק בזמן, אך עוד לפני שלויד התחיל לשיר, הוא הודה לקהל הישראלי שחיכה להופעה הזו כל כך הרבה זמן והייתה אמורה להתקיים כבר ביולי 2020 - אך נדחתה כמובן בגלל התפשטות נגיף הקורונה.

לויד התחיל את ההופעה הכי חזק שיש ולאט לאט הגביר. הוא לא שמר את הלהיטים הכל כך מוכרים ומצליחים שלו לסוף - אלא להפך: הוא שחרר את הציפייה של הקהל כבר באמצע ההופעה עם Alien ,Never Go Back ו-Nevermind, וכשכבר היה נראה ששום דבר לא יכול עוד להפתיע את האלפים ששרו מולו – הוא דווקא הראה שכן. 

הופעה דניס לויד - היכל מנורה (צילום: גלעד תדהר, יח"צ)
שיחק אותה בענק. דניס לויד | צילום: גלעד תדהר, יח"צ

כמעט ולא היה איש בהיכל שלא דקלם את כל מילות השירים, והציפייה האדירה של הקהל להופעה של לויד לגמרי הורגשה באוויר. הצרחות, ההתרגשות וההתלהבות שנשמעו באולם גרמו ללויד להרגיש נוח מאוד מול הקהל הביתי, ולכל אורך ההופעה הוא דיבר איתו בגובה העיניים. "תשמעו, אתם הקהל הכי טוב שהיה לי אי פעם", אמר כאילו אנחנו מכירים אותו כבר 20 שנה, ואז עבר לבצע את הלהיט שלו, Wild West, שנכלל בפסקול של FIFA 2020 והקדיש אותו לכל אוהבי המשחק הפופולרי – וגם לאלה שפשוט אוהבים את השיר.

במהלך ההופעה, בין שיר לשיר, סיפר לויד על התובנות הרבות שלו מתקופת הקורונה: "העולם עצר ומצאתי את עצמי מחוץ לתחת של עצמי - אז רציתי להגיד שנשבר לי הלב ממה שראיתי", הודה הזמר, "כמה כעס יש פה בין אנשים? אני פשוט לא יכול לראות את זה. החיים הם דבר מאוד זמני, גם אני פה למעט זמן, וגם אתם – תהיו בטוחים. אז בזמן הקצרצר שיש לנו פה בואו נאהב ונפסיק לשנוא. נשבר הז*ן, ואם יש משהו שיכול לעזור - זה לפרוק. לפעמים צריך פשוט לקלל ולצעוק, וזה המקום היחיד שאתם יכולים לעשות את זה מבלי שמישהו ישפוט אתכם", אמר לכל תשועות הקהל ואז ביצע את "GFY", כשהוא והקהל מקללים וצועקים ביחד. 

הופעה דניס לויד - היכל מנורה (צילום: גלעד תדהר, יח"צ)
מרגיש בבית. דניס לויד | צילום: גלעד תדהר, יח"צ

מעבר לביצועים המעולים שסחפו את הקהל, לויד חיזק את עצמו עם חבורה של נגנים ששלטו באופן נפלא על סדרה של כלי נשיפה שונים ומערכת תופים אחת שהוסיפו לאווירה הבינלאומית המשוגעת ששלטה באולם. אגב, גם לויד עצמו הוא נגן חצוצרה, ובין בית לפזמון, הוא הפגין "כישורי ריאות" מרשימים – מה שהוסיף מאוד לאיכות ההופעה וגרם לקהל להעריך אותו הרבה יותר. חוץ מהחצוצרה, לויד הבליח מדי פעם גם עם ניגון גיטרה, ונתן את החותמת הסופית לכך שהוא מולטי-טאלנט אמיתי. 

הופעה דניס לויד - היכל מנורה (צילום: גלעד תדהר, יח"צ)
שיעורי החצוצרה השתלמו. דניס לויד ונגן הסקסופון | צילום: גלעד תדהר, יח"צ

"אני מאוד שמח שההופעות האלה נדחו. לפני שנתיים כי הייתי מפוצץ באגו ולא צריך לחיות ככה", סיפר הזמר על התקופה בה פרץ. "אבל, וזה אבל חשוב, זה לא תמיד היה פשוט - הרבה אנשים מנסים לעמוד לך בדרך. ואם הרבה אנשים מנסים לעמוד לך בדרך – כנראה אתה עושה משהו נכון. בשנת 2018 הייתי במאבק משפטי מתיש ונכנסתי לדיכאון בזמן ש-Nevermind התפוצץ בעולם", המשיך הזמר בגילוי לב.

"הייתי ברגע הכי נמוך בחיים שלי כנראה והגעתי לרגע שרציתי לסיים אותם - וזה היה נראה לי לגיטימי. אבל כל דבר בחיים קורה מסיבה, ולא משנה מה – תמיד יש פתרון והכל יהיה בסדר בסוף", סיפר לויד כשעיניו התמלאו דמעות – ואז קיבל מחיאות כפיים אדירות מהקהל שהעריך את הכנות שלו, עלה לנגן בפסנתר וכבש עוד יותר את ליבם של המעריצות והמעריצים בהיכל. 

הופעה דניס לויד - היכל מנורה (צילום: גלעד תדהר, יח"צ)
מתרגשים ביחד. לויד והקהל | צילום: גלעד תדהר, יח"צ

למרות שהפקת המופע לא הייתה מושלמת, כשכבר בתחילת ההופעה המסך מאחורי לויד כבה בחלקו והבאסים היו מוגזמים, הליקויים תוקנו בזמן אמת ובמהירות - וכמעט שכחתי שכל זה קרה. מי שכן ראויים מאוד לציון מבחינתי היו האפקטים החזותיים שהוצגו על המסך בזמן השירים, הותאמו בצורה מושלמת למתרחש על הבמה, ונתנו הרגשה של מופע מושקע וחכם, כזה שלא נופל מכל מופע רוק בינלאומי אחר שאנחנו רגילים לראות פה בארץ, בעיקר בפארק הירקון. 

לקראת סוף ההופעה לויד נתן לקהל טעימה מהאלבום החדש שלו שיוצא ממש בימים אלה, ובשיר Some Days כבר ליוותה להקת רקדנים ורקדניות לבושה בלבן שהפכה את השואו לבאמת בלתי נשכח. לסיום הוא קינח עם שיר הראשון שהוציא - (Playa (Say That, שגם אותו הישראלים דקלמו בעל פה ושרו בקולי קולות. 

הופעה דניס לויד - היכל מנורה (צילום: גלעד תדהר, יח"צ)
רקדנים לבושים בלבן הפכו את השואו לבלתי נשכח | צילום: גלעד תדהר, יח"צ
 
הופעה דניס לויד - היכל מנורה (צילום: ליאור כתר, יח"צ)
הפינאלה. לויד | צילום: ליאור כתר, יח"צ

אני חייבת להודות שבהתחלה לא כל כך ידעתי למה לצפות מההופעה הזאת, אבל החוויה בסופו של דבר התעלתה על הציפיות. לויד הוכיח שהוא לגמרי בליגה של הגדולים ולא זלזל לשנייה בקהל הישראלי שבא לראות אותו כ"אחד משלנו"; הוא דיבר בגובה העיניים, צחק עם הקהל והוכיח שהוא ראוי לתואר הזמר הישראלי-בינלאומי הכי מצליח של הרגע. לא הייתה שם טיפת אגו ולא תחושת עליונות - רק ניר אחד וכמה נגנים שבאו לעשות את הכי טוב שלהם והותירו את הקהל עם טעם של עוד.

אגב, לא פעם במהלך ההופעה לויד סיפר על הקשיים בתחילת הדרך ועל חוסר הפרגון של תחנות הרדיו בארץ, כך שההופעה בהיכל מנורה הייתה סוג של סגירת מעגל מבחינתו, ועם כל הכבוד והערכה לתחנות הרדיו - 8,000 אנשים שמדקלמים כל מילה ומילה משיריו - כנראה לא טועים. 

הופעה דניס לויד - היכל מנורה (צילום: גלעד תדהר, יח"צ)
8,000 מעריצים לא טועים. היכל מנורה מבטחים | צילום: גלעד תדהר, יח"צ