עידן רייכל, עטיפת אלבום, רבע לשש (צילום: אלדד רפאלי)
יפהפה. עידן רייכל, עטיפת האלבום החדש "רבע לשש" | צילום: אלדד רפאלי

עידן רייכל מוציא אלבום רביעי של "הפרויקט של עידן רייכל". האלבום נקרא "רבע לשש", ושמו לקוח מתוך סיפור של יוסי בנאי ז"ל מהסרט "מכתבים ברוח" (במאי: רם לוי), בו סיפר בנאי שאמו המבוגרת אמרה לו: "אני עכשיו מרגישה כמו רבע לשש, שש - עוד מעט חושך". "האלבום עוסק בשעות המיוחדות של היום, בצמתים שלעתים מסמלים צמתים של החיים, שכבר לא פה ועוד לא שם", אומר רייכל, שישיק אותו בסדרת הופעות אותן יקיים באמפי קיסריה בתאריכים 11-15 ביוני.

מדובר באלבום יפה במיוחד, הכולל 16 שירים. שניים מהם כבר יצאו כסינגלים: ""עכשיו קרוב"" בביצוע תמיר נחשון, ו"בלילה" בביצוע עידן חביב. ארבעה שירים נוספים מוגשים כאן לגולשי mako בהשמעת בכורה: "הרוח הזו", "עולם שלם", "חיים פשוטים" בביצוע אמיר דדון ו"אנא אנא ווה אינת אינתה" בביצוע מירה עוואד.

כמו כן מתארחים באלבום הזמר הגרמני אנדראס שול, הזמרת הפורטוגלית אנה מורה, מרתה גומז וויו פארקה טורה שכבר שיתפו פעולה עם רייכל בעבר, ישי ריבו וליאת ציון. לדברי רייכל האלבום "רבע לשש" מייצג את קשת העולמות אותם חווה בנסיעותיו בעולם, במפגשיו עם מוזיקאים, בחשיפה לתרבויות שונות ואת עולמו הפרטי. האלבום מעוטר בציורים של פרופסור אבלייד גלובר מגאנה וגם ציורים של רייכל עצמו, אשר החל לצייר בשנה האחרונה.

הקליפ הרשמי של האלבום יורכב תמונות שנושאן "רבע לשש", שייבחרו מבין תמונות, אותן מוזמן הקהל לצלם ולשלוח לדף הפייסבוק הרשמי של "הפרויקט של עידן רייכל".

"הרוח הזו"

ביצוע: עידן רייכל
"הרוח הזו שנושבת בין הגלים, היא תנשוב אחרינו שנים, והים שגועש והים שלוחש, יישאר פה לימים אחרים / חול החוף שהפך מגדלים של קטנים, יישאר גם כשנהיה גדולים, והשמש הזו ששקעה כך פתאום, היא תאיר עוד חיים אחרים

לא כל דבר לוקחת הרוח, לא כל דבר נקבר מת בחול, נשטף לים הגדול, מוטב לא לדעת הכול, להמשיך בדרך, לא לשאול, ליפול, לקום, מבלי לזכור, לתת הכול".

 

"חיים פשוטים"

ביצוע: אמיר דדון
"ביום שכל הרחובות יהיו לטובתנו, יהיו שם בשבילנו ולא של אחרים, גם אנחנו אז נוכל לצאת שלובי ידיים, לראות אז מעלינו שמים נקיים

ואת, עכשיו את לא יודעת, אבל אני שמעתי - יש חיים טובים, שכל האנשים חיים בלי פחד, ונשארים ביחד, חיים פשוטים

ביום שכל הרחובות יהיו לטובתנו, נוכל לצאת בערב לראות רק כוכבים, גם אנחנו אז נוכל לראות אז בעצמנו, את מה שלא הכרנו מעבר לגדר".

 

"עולם שלם"

ביצוע: עידן רייכל
"עכשיו פורשים שוב ידיים, זה הכול מהכול, בעולם הגדול, כשעצומות העיניים אז רואים את הכול, עולם שלם, עולם גדול

ואם הגענו עד הנה, וכל מה שנשאר רק לומר שחיינו, שבכל זאת אפשר, וכל מחר שמגיע הוא התחלה חדשה, ואם הגענו עד הנה, וכל מה שנשאר רק לומר שחיינו, שבכל זאת מחר אולי יביא איזה קסם, אולי יפתור חלומות

עכשיו פורסים את הלחם, הכול הופך שוב פשוט, בעולם הגדול, כל דמעה שחונקת מחליקה בגרון, עולם שלם, עולם גדול".

 

انا انا وانت انت

ביצוע: מירה עוואד
انت انت, وانا انا , خليك انت , واتركني / كل واحد ودنياته, بقرر حياته, انت حر بامرك , الا اذا بتقيد فيي

انت انت, وانا انا , خليك انت , واتركني  / انت انت (كون انت) , وانا انا (بكون انا) , خليك انت (كون انت) , واتركني (اكون انا)

وحاجي تعيرني, بدك تغيرني, انا والله عال العال, الا اذا بتقيد فيي / خليه بالاعتبار, انه ولدنا احرار, مثلي مثلك انسان, بدي ابني كيان / انت انت"

>> שלמה ארצי בגרסאות נדירות מהופעות חיות