סאונדגארדן

שנות ה-90 הכירו לעולם את חולצות הפלנל, הסאונד המיוסר של גראנג' סיאטל ואת סאונדגארדן. בראשותו סולן אנונימי עם קול יוצא דופן ועיניים כחולות להפליא. ההרכב פרח בסצינה המקומית, אבל שיצא האלבום "Soperunknown" ב-94, סאונדגארדן התפוצצה לסצינה הבינלאומית. גם אנחנו היינו דבוקים ל-MTV בימי הזוהר של הערוץ, שהמליך להקות מסיאטל כמו נירוונה ופרל ג'ם ולא נותרה טינאייג'רית בעולם שלא תלתה פוסטר של מעריב לנוער של קורנל בחדר או עין שלא נחשפה לקליפ האלמותי לשיר "Black Hole Sun" והשאר היסטוריה. סאונדגארדן מיצבה את עצמה כקולו של דור שעד היום זוכר לה ולסולן חסד נעורים.

Temple of the Dog

מפגש הענקים בין שני הקולות הייחודיים של קורנל וסולן פרל ג'ם אדי וודר. ההרכב הוקם לזכרו של חברם של השניים אנדרו ווד סולן מאד'ר לאב בון, שמת ממנת יתר והוליד אלבום אחד ומתוכו להיט שנכנס לפנתיאון המוזיקה.

Singles

סרט קאלט וצפייה חובה לכל חובב מוזיקה וצעד נוסף של קורנל להפוך למיתולוגיה. סינגל סולו ראשון מופיע בפסקול לסרט של קמרון קרו "סינגלס". הסרט הוא הומאז' מוסיקלי כמיטב המסורת של קרו ("כמעט מפורסמים") ועוסק בסיאטל, עיירת הולדתו של קרו, ובפריחתה של הסצינה המוזיקלית המקומית.

הצלחת הסרט, בכיכובם של מאט דילון וברידג'יט פונדה, האיצה את תנופת הגראנג' בעולם. פסקול הסרט עמוס בלהיטים ממיטב ההרכבים הלא מוכרים של התקופה שנייה לפני שהם פרצו: פרל ג'ם, אליס אין צ'יינס, סקרימינג טריז וכאמור הסולו הראשון של קורנל "Seasons", והפך לאחד מהפסקולים הראשונים ששברו שיאי מכירות.

קורנל זכה גם להנצחת דמותו לעד בתפקיד קטן, עסיסי וחשוף:

 

Euphoria Morning

אחרי הפירוק הסופי של סאונדגארדן ב97 הוציא קורנל אלבום סולו ראשון, עם קליפ ניינטיז קלאסי, שיקח אתכם במנהרת הזמן לימים שעדן הראל נישקה את בונו וMTV ומעריב לנוער שלטו בעולמנו. הקליפ כולל את כל המוטיבים האהובים של אז, להבות, נערות בורחות וגופיות סבא . תודו שהתגעגעתם

Audioslave

כשלהקה בשם רייג' אגנסט דה מאשין מציעה לך הצעה אתה לא יכול לסרב לה. כשסולן ההרכב זאק דה לה רוש פרש, הלהקה לא ביזבזה זמן והזמינה את קורנל לג'ימגו'ם שהוליד להקה חדשה לגמרי שהתבררה כמפלצת לא קטנה שלקחה את קורנל שוב הרחק מהסאונד האקוסטי שלו לצליל חדש ואגרסיבי. הקול המתכתי של קורנל והסאונד הבשרני של רייג' כמו נולדו אחד לשני והולידו שלושה אלבומים מצליחים עד שקורנל החליט להתגרש מההרכב, זה מה שנשאר לנו:

 מ-2007 קורנל הולך ומבסס בבטחה את קריירת הסולו המצליחה שלו בשורה של אלבומים. הראשון היה "Carry On", שכלל את שיר הנושא של ג'יימס בונד בסרט "קזינו רויאל", אחד היפים שנעשו בסדרה:

 האלבום השני "Scream" היה שיתוף פעולה עם מפיק הארנ'בי המבריק טימבלנד, והתקבל בהרמת גבה בעיקר .אנחנו זכינו למרות זאת להופעה מוצלחת במיוחד בגני התערוכה.

בשני האלבומים הבאים כבש קורנל את הטריטוריה שלו וגיבש את הסאונד שלו בפיל אקוסטי שנותן את כל הבמה לקול הייחודי ומרובה האוקטבות שלו מגובה בטקסטים אישיים ונוקבים. קורנל סוף סוף התיישב בנוחות בתפקיד הסולו אליו חתר מההתחלה, שם מאחוריו את תדמית הרוקנ'רול, הסמים והחיים הפרועים ויוצא לסיבוב הופעות שהוא במרכזו ללא הרכב עם האלבום "Songbook".

גם עכשיו הוא מגיע פעם נוספת לדרישת הקהל עם סיבוב ההופעות המצליח של האלבום האחרון Higher" "Truth, שנחרש פה בתחנות. שני המופעים כבר סולד אאוט, על אף הצניעות המאפיינת אותו והסלידה מהתקשורת, קורנל נשאר נערץ ומוערך בכל כובע שיבחר.

קורנל מגיע לשני מופעים בלבד ב-6.5 בהיכל התרבות בתל אביב אליו ולמופע שני ב-7.5 בקיסריה, כל הכרטיסים למופעים אזלו. נחכה לפעם הבאה