רונה קינן

רונה קינן פרומו (צילום: עמית ישראלי)
רונה קינן | צילום: עמית ישראלי

מה עשתה השנה: היוצרת והזמרת שכבר זכתה לכינוי "חוה אלברשטיין החדשה" הוציאה לפני כחודש וחצי את את האלבום הרביעי "המראות ונחיתות". אחרי השיא של האלבום הקודם "שירים ליואל" היה קשה לצפות מרונה קינן ליצירת מופת נוספת, אבל היא לא אכזבה והוציאה אלבום איכותי שהעיד על המשך התקדמות והתבגרות וזכה שוב לשבחי המבקרים. בנוסף השתתפה במספר פרויקטים חשובים, ביניהם "רישומי פחם בצבע" המחווה לאלבום של מאיר אריאל.
הלהיטים: "המראות ונחיתות", "מעשנים בשרשרת"
הישג מיוחד: הזמרת הכי מבוקשת בארץ בכל מה שנוגע להתארחויות בהופעות השקה, מה שאומר שאמנים רבים רואים בה תו תקן איכותי ומעין "תעודת ביטוח".
למה מגיע לה: ממשיכה להתפתח ולהפתיע, ולא רק מכוח האינרציה.

>> הצביעו למצעד השנתי הרשמי של ישראל

 

שרית חדד

שרית חדד, ורוד (צילום: אלכס ליפקין, למגזין BelleMode)
שרית חדד | צילום: אלכס ליפקין, למגזין BelleMode

מה עשתה השנה: שנתיים אחרי הטירוף הדאנסי של "מירוץ החיים" חזרה שרית חדד אל המזרחית האותנטית באלבום "20", שכלל 20 שירים ביניהם כמה להיטים גדולים והיה אלבומה ה-20 במספר. בעקבותיו יצאה חדד למופע חדש ששיאו בהופעה על הבמה המסתובבת בהאנגר 11 בנמל תל אביב. לאחרונה שרדה תאונת דרכים קשה וכל שנותר הוא לאחל לה שנת בריאות.
הלהיטים: "Do You Love Me", "אינטליגנציה", "מאחלת לך", "אור כוכב", "סוף שבוע בפריז" ו"בנות בנות"
הישג מיוחד:  כבשה לעצמה נתחי שוק חדשים ביוון, בולגריה ובלקן בשיתופי הפעולה עם ניקוס ורטיס היווני בשיר "משחק החיים", ועם הזמרת הבולגריה אליסיה, איתה צילמה את הקליפ "תגלי לי" בארמון הצאר הבולגרי ובהופעות בטלוויזיה המקומית ובטקס פרסי הבלקן.
למה מגיע לה: הרבה זמרות ים תיכוניות צעירות ניסו לפרוץ השנה, אבל שרית חדד נשארה רק אחת ויחידה.

>> הצביעו למצעד השנתי הרשמי של ישראל

 

איה כורם

איה כורם פרומו (צילום: רוני כנעני)
איה כורם | צילום: רוני כנעני

מה עשתה השנה: האם היתה זו השנה של איה כורם? באקט מרדני משהו, שניתק אותה סופית מהתיוג "חבורת רימון", החליטה כורם לצאת השנה לדרך עצמאית ואחרי שני אלבומים בחברת תקליטים הוציאה בהשקעה פרטית את האלבום השלישי "לאלף את הסוסים". האלבום זכה לשבחי המבקרים והוכיח שכורם יכולה גם לבד.
הלהיטים: "שש ועשרים", "רונה אומרת"
הישג מיוחד:  הבלוג והטוויטר בהם היא כותבת הם הנקראים ביותר מבין הזמרים, ונחשבים מאוד בעיני מובילי דעה בתחום התרבות. בנוסף, מעצבת האופנה המוערכת "אלומה" בחרה לעצב מיני-קולקציה בהשראת האלבום החדש.
למה מגיע לה: מוכיחה גם השנה שניתן לשלב פופ עם עומק, ומוזיקה נעימה עם התרסה. 

>> הצביעו למצעד השנתי הרשמי של ישראל

 

רוני דלומי

רוני דלומי פרומו 1 (צילום: רונן אקרמן)
רוני דלומי | צילום: רונן אקרמן

מה עשתה השנה: "קצת אחרת", אלבום הבכורה רווי הלהיטים של רוני דלומי הושק השנה במופע שהזכיר את האנרגיות הלטיניות מימי "האישה שאיתי" של דיויד ברוזה. מאז דלומי לא עצרה, הופיעה בכל הארץ ופתחה קופות בהצלחה נאה. בנוסף השתתפה בפרויקט "עוד מעט נהפוך לשיר" של גלי צה"ל שם הצטיינה עם השיר "שלחי אותו".
הלהיטים
: "כך או כך", "שלחי אותו"
הישג מיוחד: חמישה שירים שלה נכנסו לרשימות השידור של תחנת הרדיו גלגלצ.
למה מגיע לה: מאז שזכתה ב"כוכב נולד" לפני כשנתיים רוני דלומי היא קונצנזוס, זמרת שהצלחתה פתחה את הדלת לגל חדש ומוצלח של יוצאי "כוכב נולד". 

>> הצביעו למצעד השנתי הרשמי של ישראל

 

אביגייל רוז

אביגייל רוז פרומו (צילום: גליה רוגנר כהן)
אביגייל רוז | צילום: גליה רוגנר כהן

מה עשתה השנה: אביגייל רוז הוציאה השנה את אלבומה השני "חצי נחמה", שזכה לאהבת הביקורות וכלל כמה להיטים. רוז הוכיחה שהיא לא זמרת של להיט אחד או אלבום אחד ושהכישרון שלה אינו חד-פעמי.
הלהיטים: "חצי נחמה", "עוד מחכה לאחד"
הישג מיוחד:  השיר "עוד מחכה לאחד" - גרסת כיסוי לעפרה חזה, השיק את הפרויקט "מסע אספלט" משירים המלחין אלכסנדר "סשה" ארגוב.
למה מגיע לה: בגלל הכנות. איפה עוד תמצאו זמרת שנחשבת איכותית אבל מודה שהיא מכורה ל"אח הגדול" ושלא מוכרים לה סיגריות כי חושבים שהיא ילדה. 

>> הצביעו למצעד השנתי הרשמי של ישראל