בפעם הקודמת שג'סי היוז ולהקתו איגלז אוף דת' מטאל ביקרו בישראל, הם נתנו את אחד ממופעי הרוק הטובים ביותר שידע הבארבי התל אביבי. ארבעה חודשים לאחר מכן, בנובמבר השחור של פריז, הלהקה עמדה במרכזו של אחד מאירועי הטרור הטראגיים ביותר של העשור האחרון. למרבה הצער האיגלז הם לא הלהקה הראשונה שנאלצה להתמודד עם אסון במהלך הופעה. לאורך השנים פקדו פסטיבלים והופעות אסונות שלעומת הופעתה של סיה כאן אצלנו, תביעת נזיקין לא רחוקה מלהיות הגיונית. שניה לפני שהם חוזרים לפה להופעה נוספת חזרנו אל כמה מהארועים הבולטים.

סוף עידן התמימות

האירוע הטראגי המכונן של הופעות הפסטיבלים ובמה שנחשב לאירוע שסיים את תמימות ילדי הפרחים הוא רצח המעריץ מרדית האנטר בפסטיבל אלטמונט שהופק ע"י הרולינג סטונס. במהלך הופעת הלהקה, החלה תגרה בין האנטר לבין חברים מארגון האופנוענים השנוי במחלוקת "מלאכי הגיהנום", שנשכרו על מנת לאבטח את הפסטיבל, לאחר שהמשטרה סירבה לקחת אחריות. האנטר ששלף אקדח, נדקר מספר פעמים ובסופו של דבר מת. חבר מושבעים קיבל את טענת הדוקר המרכזי להגנה עצמית אך למרות זאת, חוסר הארגון והמהומה שהתחוללה במהלך כל הפסטיבל, וכן עוד שלושה מקרי מוות מתאונה ומאות פציעות, הורידו את פופולאריות פסטיבלי הענק לכמה שנים טובות.

מעריץ משוגע של פנת'רה

ה-8.12 ייזכר לנצח כתאריך הירצחו של ג'ון לנון, אבל לחובבי המטאל הרבים מסביב לעולם התאריך הזה מציין רצח של אגדה אחרת. בשנת 2004, דיימבאג דארל, גיטריסט להקת פנתרה לשעבר, נרצח במהלך הופעה של להקתו החדשה Damageplan באוהיו, כאשר מעריץ משוגע בשם נת'ן גייל, עלה לבמה וירה בגיטריסט מטווח קצר שלושה כדורים לראש והרג אותו במקום. עד שנוטרל ע"י שוטר שהגיע למקום מספר דקות לאחר תחילת הירי, הספיק גייל לקחת בני ערובה במקום, להרוג שלושה אנשים נוספים ולפצוע שבעה אחרים.

אמא טבע נגד המוזיקה

לא רק אלימות הובילה לטרגדיות, אמא טבע גם אחראית למספר אסונות. ב-13 באוגוסט 2011, בעקבות רוחות חזקות מאוד, התמוטטה תקרת במה באינדיאנה, דקות ספורות לפני שצמד הקאנטרי "Sugarland" היה אמור לעלות לבמה.  בעקבות ההתמוטטות מצאו את מותם שבעה אנשים וכ-60 אנשים נפצעו. ימים ספורים לאחר מכאן, ב-18 באוגוסט, החל פסטיבל המוזיקה המפורסם בבלגיה "פוקלפופ" שכלל שמות כגון אמינם וה"פו פייטרס". בצהרי היום הראשון לפסטיבל, שלווה בסופות וגשם בלתי פוסק, במהלך הופעה של להקת  Smith Westerns, התמוטט אחד מהאוהלים הגדולים של מתחם הופעה אחד, עצים נכרתו ממקומם, ובמות החלו לקרוס. כתוצאה מההרס נהרגו חמישה אנשים ונפצעו קרוב ל-150 איש. הפסטיבל של אותה שנה בוטל וחזר במתכונת רגילה שנה לאחר מכן ועד היום הוא אחד משיאי הקיץ בבלגיה.

נמחצים למוות

פסטיבל "רוסקילד" הדני, נחשב עד לשנת 2000 לאחד מהפסטיבלים הגדולים והבטוחים ביותר באירופה. במהלך ההופעה המרכזית של פרל ג'אם באותה שנה, נמחצו למוות כתשעה אנשים ועוד כ-30 אנשים נפצעו בעקבות לחץ ומהומה שנוצרה ע"י הקהל שניסה להתקרב לבמה. אדי וודר, סולן הלהקה, ניסה לדחוק בקהל לקחת כמה צעדים אחורה על מנת למנוע את הדוחק. כשניסיון זה לא צלח ומימדי האסון החלו להתגלות, ההופעה הופסקה מיד. בעקבות האסון סידורי האבטחה והארגון בפסטיבלים בכל רחבי אירופה שונו באופן קיצוני על מנת שמקרים כאלה לא יחזרו בעתיד.

מקרה דומה ומצער התרחש אצלנו, בפסטיבל ערד ביולי 1995. מופע הפרידה של להקת "משינה" תוכנן להתקיים במסגרת הפסטיבל, וכבר משעות אחה"צ התקבצו כעשרות אלפי בני נוער בשערים בכניסה למתחם ההופעה. בזמן הופעת החימום של להקת "טיפקס", בשל הדוחק הרב שנוצר עקב פתיחת שערים מועטה מדי ומכירת כרטיסים רבה מעבר למספר שהמתחם יכול להכיל, קרס שער הכניסה וגרם למותם של שלושה צעירים. המשך הפסטיבל בוטל למרות ניסיונות המפיקים להמשיך כרגיל. הפסטיבל מעולם לא חזר למתכונתו הגדולה של שנות התשעים. ב-2001 הורשעו חמישה מהאחראים על הפסטיבל ונשלחו לתקופות מאסר שונות של עד שנה.

אסון בפריז

מתקפת הטרור של דאע"ש שהתרחשה בפריז ב-13 בנובמבר בשנה שעברה תפסה את המערב לא מוכן. שמונה מחבלים במוקדים שונים ירו ופוצצו את עצמם, כאשר האירוע הקשה ביותר עם מספר ההרוגים הגדול ביותר התרחש בזמן הופעתה של "איגלז אוף דת' מטאל" בתיאטרון בטאקלאן הקלאסי ברובע ה-11 בעיר. שעה בתוך ההופעה של הלהקה, החלו ארבעה חמושים לירות ולזרוק רימונים לעבר הקהל והבמה. הלהקה שנמלטה למאחורי הקלעים הצליחה לברוח מהאולם כמו גם מספר מעריצים. המחבלים תפסו כמאה בני ערובה שנשארו במקום. רק לאחר כשלוש שעות הצליחה המשטרה המקומית לפרוץ למקום ולסיים את האירוע.  שלושה מן המחבלים פוצצו עצמם בחגורות נפץ ואחד נוטרל ע"י המשטרה. 89 אנשים נהרגו ועשרות נפצעו.  בראיון מרגש שבוע לאחר המתקפה, ג'סי היוז והלהקה חזרו לרגעי האימה ושיחזרו את הרגעים שלפני ובמהלך המתקפה.

לא הרבה אנשים יכולים להתאושש מכזאת טראומה, אבל חברי הלהקה הבטיחו שלא יתנו לפחד ולטרור לנצח וחזרו לפעילות כמה חודשים מאוחר יותר חזקים יותר ונחושים יותר. בחמישי בספטמבר הם שבים אלינו להופעה אחת ויחידה שאסור לפספס בבארבי בתל אביב. בואו להרעיף אהבה לג'סי והחבורה שהבטיחו לחזור וקיימו.