הזמר והיוצר חמי בן דוד מוציא את אלבום בכורה שלו, "יופיה של חשיכה", אותו הוא מגדיר אינדי-פופ-פולק. האלבום כולל תשעה שירים. בן דוד כתב והלחין את כולם, ואת העיבודים וההפקה המוזיקלית יצר המוזיקאי והגיטריסט אריאל טוכמן. מי שיאזין לאלבום יגלה יוצר צעיר ורגיש, אך אמיץ, שחיבר מילים מקסימות, חלקן אף ניתן לכנות כ"שירה", צרף אליהן לחנים עדינים ושירה מדויקת ומרגשת. יחד עם העטיפה המוזיקלית, שלוקחת את השירים למקום יפה, מתקבל אחד האלבומים הראויים של הזמן האחרון. גם כשבן דוד שר בקצב על "לב קר", הוא לא מאבד עשתונות, שומר על פאסון מאופק, ועדיין מצליח להעביר את הכאב.

בן דוד גם מצליח גם להיות פוליטי במובן החברתי של המילה בשיר "ראש העיר", שמדבר על המצב הישראל המבאס והציפיה למשיח וגאולה שלא מגיעים. בשיר "כסף" (שלא מובא כאן להשמעה) הוא שר: "אפילו ראש הממשלה כבר לא מבטיח לנו יום יותר בהיר, סוב סוב כסף מסובב אותנו, רק לאהבה עוד אין מחיר". לא רע. את האלבום מסיימם חמי בן דוד במילים הטעונות: "משהו קורא לי לבוא, לא מזהה את דמותו, בין יערות חשוכים, שם מחכים לי חיים / אדמה כעוסה ושמי מלחמה, מצטיירים מחלוני כמו תמונה, הבוקר שיפקח את עיניו, יגלה מיטה ריקה, אותי הוא לא ימצא, אעלם". יפה לו.

דרכו עד כה

חמי בן דוד החל להופיע עם שיריו המקוריים כשסיים את שירותו הצבאי בלהקת חיל החינוך. בינואר 2010 הופיע במופע פותח לעברי לידר ב"צוותא". לאחר מכן הופיע ברחבי הארץ עם שיריו, לעיתים מלווה בלהקה, או כהוא מלווה את עצמו בגיטרה.

בהמשך זכה לחשיפת הקהל הרחב כשהשתתף בעונה העשירית והאחרונה של "כוכב נולד", שם ביצע שיר מקורי שלו. אחרי התוכנית הוציא חמי שני סינגלים מתוך האלבום, "רוח" ו"ראש העיר", ושיתף פעולה עם עברי לידר בשנית, הפעם כשפתח את המופע של עברי באמפי שוני, עם חמישה משירי אלבום הבכורה. בראיון מיוחד ל-mako חשף חמי בן דוד את נטייתו האישית.

את האלבום ישיק חמי בן דוד בהופעה חגיגית שתתקיים ב-17 בנובמבר בתאטרון "תמונע" בתל אביב. האזינו לשישה שירים מתוכו::

"אהבה נולדה בי"

"מאחורי ההר, בין דמדומי הלילה, משהו התגלה בי ונשאר, כפות ידי נראו לי, שונות לאור ירח, אז אני הבנתי זה הזמן / ושלחתי ענפיי לגדול, הכי רחוק שרק אפשר, אהבה נולדה בי / באת והצלחת את עיניי לפקוח, באת עם הרוח הגדולה, אדמתי שינתה את הבעות פניה, בביתי הדלת נפתחה / ושלחתי ענפיי לגדול, הכי רחוק שרק אפשר, אהבה נולדה בי / מאחורי ההר, בין דמדומי הלילה, משהו התגלה בי

 

"רוח" (גרסת אלבום)

"לילה טוב לשדים, לילה טוב לפחדים, מהיום שעבר נפרד, ואנחנו על ציר של זמן, אבודים לא יודעים לאן, אין מפה שתראה את השביל / כל שביקשתי את הרוח בתוכי, אין משמעות לי, אם הרוח לא איתי / בוקר טוב לחיים, בוקר טוב לדרכים, משהו מתבהר ונוגע, וכבר לא מפחד, לדבר באמת, להגיד בקול רם אהבה, להגיד בקול רם אמונה"

 

"לב קר"

"לב קר לב קר, ממה אתה פוחד, מה יש שם שקשה לך לשאת, הכל לבן, רק שלא נפסיק לזוז, ותראה שבלי תנועה אתה אבוד / בין הים לחול, ננשום ואז נצלול, נוריד כבר את הכל, השמש על העיר שוקעת / כיבוי אורות, סוגר את הדלתות, מחשבות בין שתי רגליים רועדות, תברח רחוק, גם בארץ אפורה, הצל שלך תמיד יהיה איתך / בין הים לחול, ננשום ואז נצלול, נוריד כבר את הכל, השמש על העיר שוקעת, הקרח יתמוסס, לרגע נחפש
איפה שאסור לגעת / אותו בית הקפה, אותו מבט קפוא, חולצה סגורה עד הצוואר, שלא יראו טעות, ומשהו נשבר עמוק בתוך הגוף, תחזיק את הגב ישר, כי העולם הפוך / בין הים לחול, ננשום ואז נצלול, נשכח כבר מהכל, השמש על העיר שוקעת, הקרח יתמוסס, לרגע נחפש, איפה שאסור לגעת"

 

"יופיה של חשכה"

"שמש על עיר, שמש על עיר, שעוד פעם אוהבת אותי, שמש על עיר שעוד פעם אוהבת, ופתאום מפנה גבה / תן לי אוויר, תן לי אוויר, כדיי ששוב אוכל לנשום, תן לי אוויר כדיי ששוב אלך, גם אם הדרך לא ברורה / לוקח את התיק שלי, עולה על המטוס, רואה את המציאות הזאת, נשארת מאחור, בארץ רחוקה, וודאי ארגיש קרוב כל כך, כולם יהיו זרים סביבי, אבל אהיה שייך"

 

"ראש העיר"

"ולראש העיר יש כלב עם שלושה ראשים  וזה נראה לי קצת מוזר, לשכנה שלי יש דשא, הוא ירוק אבל היא אף פעם לא מחייכת / בין החוף של תל אביב ועד ראש פינה, מנפנף על מנגל איש בשם משיח, וכולם אומרים שהוא כמעט מגיע, על כסא שבור יושבת המולדת, מי אמר שלום ומי אמר ללכת, תעצרו שניה ותנו לנו קצת שקט / שמישהו יענה לטלפון, שמצלצל בכל רחוב כל פנייה, אולי הכל נמצא אצלי בראש, רוצה לקום ולצעוק, נמאס / קרנבל העיר חוגגת, אלף משקאות לא ישנו, היא מכוערת, וכולם הולכים בעדר, איפה הילדים משחקים / בין החוף של תל אביב ועד ראש פינה, מנפנף על מנגל איש בשם משיח, וכולם אומרים שהוא כמעט מגיע, המרדף הזה לאט לאט מכריע, על כסא שבור אני עכשיו מצדיע, מי אמר שלום ומי כבר לא יגיע / שמישהו יענה לטלפון
שמצלצל בכל רחוב כל פנייה, אולי הכל נמצא אצלי בראש, רוצה לקום ולצעוק, נמאס"

 

"משהו קורא לי לבוא"

 

"משהו קורא לי לבוא, לא מזהה את דמותו, בין יערות חשוכים, שם מחכים לי חיים. פעמון המגדל הרחוק, לוחש לי ברוח, אלפי מדרגות אל הצליל, אני כבר שומע / אדמה כעוסה ושמי מלחמה, מצטיירים מחלוני כמו תמונה, הבוקר שיפקח את עיניו, יגלה מיטה ריקה, אותי הוא לא ימצא, אעלם / קולות השופר באוויר, וריח של נצח, האופק בהיר מתמיד, העת היא לפסוע / משהו קורא לי לבוא, לא מזהה את דמותו, בין יערות חשוכים, שם מחכים לי חיים / אדמה כעוסה ושמי מלחמה, מצטיירים מחלוני כמו תמונה, הבוקר שיפקח את עיניו, יגלה מיטה ריקה, אותי הוא לא ימצא, אעלם".