אברהם טל שוני 4 (צילום: נועה מגר)
"הדג נחש, פירקתם אותי לחתיכות". אברהם טל | צילום: נועה מגר

חברי להקת "מופע הארנבות של ד"ר קספר" והזמר אברהם טל, משתתפים בימים אלה בסדרת הופעות מצומצמות ואינטימיות, המיועדות ל-50 מעריצים בלבד, בחסות "קפה עלית".

ההופעות מתקיימות אחת לשבועיים לאורך הקיץ במועדון "שבלול ג'אז בר" בנמל תל- אביב. הופעתם של "הקספרים" תתקיים שם ב-20 ביולי 2011.

לרגל השתתפותם בסדרה בחרו האמנים לשתף אותנו במה שהם שומעים בימים אלה, מוזיקה שעושה להם נעים. ביקשנו מכל אחד מהם לבחור חמישה שירים שנמצאים בימים אלה בפס-הקול הפרטי שלו.

הבחירות של אברהם טל

Judas- lady gaga
"אני חושב שהזמרת הזו הביאה משהו חדש למוסיקה ולאמנות, כמו שפרינס ומדונה הביאו בשורה חדשה בזמנם זה מה שהיא עושה היום, יש בה הרבה מעבר לזמרת להיטים ופוזה, האומנות אצלה לפני הכל, אחרי ששמעתי את השיר הזה רצתי ישר לאולפן ולא כל שיר מעיר בי את הרצון הזה".

Xilent - chose me
"שווה לעשות חיפוש ביוטיוב ולהגיע לשיר הזה, סאונד מטורף, גרוב לפנים, אני יושב אצלי באולפן ושומע את זה בווליום חזק ונגנב מזה. מהמם".

J.Viewz - salty air
"יונתן דגן הוא אחד האנשים שאני הכי אוהב, מעבר לזה שהפקנו יחד את האלבום אורות ושאני ממש לא אוביקטיבי ויש שיגידו שההמלצה שלי על שיר שלו היא בגדר מינוי מקורבים בכל זאת אני ינצל את המקום הזה להגיד שהאיש הוא אחד מגאוני הדור, והאלבום החדש שלו פשוט חובה להאזנה".

מירי מסיקה - "מלך"
"אני לא מעריץ שרוף של מירי, אבל אני מאד מעריך את העשייה שלה לאורך השנים, יש בקול שלה אמת, אתה מאמין לה כשהיא שרה, את השיר הזה שמעתי פעמיים, במקרה ברדיו, וכל פעם הוא ישר ריתק אותי, הפקה מעולה לחן וביצוע".

הדג נחש - "אין לי אף אחד"
"קורה לי משהו עם השירים של הדג נחש, אני קולט אותם רק אחרי הרבה זמן, השיר הזה שיצא די מזמן והתנגן בכל רדיו אפשרי עבר לי ליד האוזן בלי לתפוס בה מקום מיוחד. ממש לפני כמה ימים, בנסיעה, התנגן השיר ואני קיבלתי כאפה מצלצלת, הקשבתי למילים בפעם הראשונה, וזה פשוט ניער אותי, חברים יקרים מהדג נחש אתם גאונים, פירקתם אותי לחתיכות".

הבחירות של מופע הארנבות של ד"ר קספר

אין תמונה
גשש חיוור מדור לדור. הקספרים

Our house - Madness
"מהלהקות המשפיעות על הסאונד שלנו. פתיחת הפסנתר הסוחפת מדהימה כל פעם מחדש".

Waiting for the sun - The Doors
"אחד השירים הגדולים בהיסטוריה שעדיין נשמע מוביל דרך בימים אלו".

Waves of mutilation -  The Pixies
"השיר הזה מכיל בתוכו את רוב היחוד של הלהקה הזו, הרמוניה וגיטרות מכוסחות".

How soon is now - The Smiths
"עד היום עושים קאברים לשיר הזה ואף אחד לא מצליח לשחזר את הסאונד גיטרה הזה, כולל ג'וני מאר בכבודו ובעצמו".

יש לי יום יום חג - הגשש החיוור
"מדהים שזה שיר שההורים שלנו גדלו עליו, אנחנו, וכרגע גם דור ההמשך - דרך חידושים של דיסקים לילדים".

>> כפיר אפשטיין ב-4 שירים מאלבומו החדש