רוני דלומי השקה (צילום: עודד קרני)
רוני דלומי, "זמרת השנה" במצעד הרשמי של ישראל לשנת תשע"א, גלגלצ ו-mako | צילום: עודד קרני

הזמרת רוני דלומי נבחרה ל"זמרת השנה" על ידי גולשי mako ומאזיני גלגלצ במצעד השנתי הרשמי של ישראל לשנת תשע"א, לו נרשמו מעל לחצי מיליון הצבעות. דלומי גברה על ארבע מועמדות נוספות שהתמודדו מולה: שרית חדד, איה כורם, רונה קינן ואביגיל רוז. כל המועמדות מכובדות, אולם נדמה שהתחרות הגדולה היתה בין דלומי לבין שרית חדד.

עבור מאזיני גלגלצ זוהי הפעם הראשונה בה דלומי זוכה בתואר. גולשי mako כבר בחרו בה ל"זמרת השנה" שלהם במצעד של השנה שעברה, כך שמבחינתם זו היא שנה שניה ברציפות בה מנצחת העונה השביעית של "כוכב נולד" לוקחת הביתה את התואר הנכסף.

השנה של רוני דלומי

רוני דלומי פרומו 1 (צילום: רונן אקרמן)
רוני דלומי, האלבום "קצת אחרת" | צילום: רונן אקרמן

אז מה עבר על רוני דלומי השנה? "קצת אחרת", אלבום הבכורה רווי הלהיטים שלה, שכולו הורכב מגרסאות כיסוי מתורגמות לשירים לטיניים, הושק השנה במופע שהזכיר את האנרגיות הלטיניות מימי "האישה שאיתי" של דיויד ברוזה. מתוך האלבום יצא השנה עוד סינגל אחד, "כך או כך", שכמו קודמיו נכנס גם הוא לרשימות השידור של גלגלצ.

מאז דלומי לא עצרה, הופיעה בכל הארץ ופתחה קופות בהצלחה נאה. בנוסף השתתפה בפרויקט "עוד מעט נהפוך לשיר" של גלי צה"ל שם הצטיינה עם השיר "שלחי אותו". כמו כן המשיכה דלומי בשירותה הצבאי כזמרת והשתתפה באלבום של להקת החינוך בשיר "לדבר". השילוב בין זמרת-חיילת לכוכבת פופ שזכתה ב"כוכב נולד" הפך את דלומי למעין קונצנזוס, ולזמרת שהצלחתה פתחה את הדלת לגל חדש ומוצלח של יוצאי "כוכב נולד" שבאו אחריה.

רוני דלומי: "אני המומה ולא ציפיתי"

-רוני דלומי, ברכות על הזכיה, איך את מרגישה?
"אני לא יודעת איך אני מרגישה, אני מתרגשת בעיקר ואני המומה אני לא ציפיתי. האלבום שלי יצא בדצמבר-ינואר ומבחינתי אני כבר כל כך בהמשך, זה מאחוריי. אני מופיעה עם זה ועובדת עם זה, אבל לא ציפיתי. מאז האלבום יצא 'שלחי אותו', שזה קצת יותר מעודכן, אבל בכל זאת. אני מקווה ורוצה לחשוב שזכיתי בגלל שהיו לי השנה דברים טובים".

-שיערתי ש"שלחי אותו" יהיה שיר כזה משמעותי השנה?
"לא שיערתי ואני יכולה להגיד עליו שהכי נהניתי מהדרך העשיה שלו, מתהליך העבודה עליו שהיה עד ההוצאה שלו לא פחות משמעותי מההצלחה שלו. נהניתי והייתי שלמה עם זה מאוד. אני מרגישה בדיעבד שהאמונה שלי בשיר הצדיקה את עצמה, אני מקווה".

"שרית חדד ואני לא באותו ז'אנר"

שרית חדד, ורוד (צילום: אלכס ליפקין, למגזין BelleMode)
"אנחנו לא מתחרות אחת בשניה". שרית חדד | צילום: אלכס ליפקין, למגזין BelleMode

-אולי מה שעבד לך השנה זה השילוב בין החיילת לזוכה בכוכב נולד?
"אולי, אבל ממה שאני יודעת לחיילים אין זמן סבלנות להצביע. אני מניחה שהפריסה של ההצבעות היא מכל הגילאים, לא רק קהל כזה או אחר. את גלגלצ שומעים כל מי שנמצא ברכב ובדרך כלל חבר'ה צעירים הם אלה שמצביעים".

-ניצחת את שרית חדד.
"זה הישג משמעותי. שרית ענקית וגדולה וכבודה במקומה, אני אפילו לא נושפת בעורפה, אנחנו גם לא באותו ז'אנר. אנחנו לא מתחרות אחת בשניה. מתוקף היותה זמרת ותיקה המקום שלה כבר מוטמע ומושרש במערכת ואני מניחה שהתואר הזה תורם לי המון להתפתחות שלי ולהעמקת השורשים שלי".

"אני מתכוננת להוציא אלבום שני"

-יוצאי כוכב נולד חזרו לככב השנה, ואת פרצת להם את הדרך.
"מאוד כיף לשמוע, אבל לדעתי זה תמיד היה קיים. אם יוצאי 'כוכב נולד' באופנה או לא - אלה הגדרות של התקשורת שאני לא לוקחת בהן חלק. כל יוצא 'כוכב נולד' כבודו במקומו מונח".

-איך תחגגי?
"עם משפחה וחברים ואנשים שאני עובדת איתם, בצורה הכי בנאלית וכיפית, לשתות משהו, לאכול משהו, לא צריך יותר מזה".

-מהן התוכניות שלך לשנה הקרובה?
"אני רוצה להוציא אלבום שני ומתכוונת לזה וגם להשתלב בתחום המשחק, אבל לאט לאט. מבחינת האלבום והשירים החדשים כרגע הראש שלי פתוח, אני לא מתקבעת על הכיוון הלטיני, אבל אאמץ משם את החום והאוירה".

>> לתוצאות המלאות של המצעד השנתי הרשמי של ישראל

>> לראיון המיוחד עם אייל גולן זמר השנה

>> לראיון המיוחד עם שירי מימון ושמעון בוסקילה

>> לראיון המיוחד עם נתן גושן "פריצת השנה"

>> לראיון עם עידן עמדי על שיר השנה "כאב של לוחמים"