הרבה לפני שאדל השתלטה על העולם, הייתה זמרת בריטית ענוגה אחרת שמכרה עשרות מיליוני אלבומים ואי אפשר היה לשמוע את השירים שלה בלי לדמוע - דיידו. אותה דיידו שאמינם סימפל את השיר שלה עבור הפזמון של הלהיט המטורף שלו משנת 2000, "Stan". האלבום הראשון שלה, "No Angel", כבש את הקהל ומכר 21 מיליון עותקים.

גם האלבום השני שלה מ-2003, "Life for Rent", זכה להצלחה ענקית ומכר 12 מיליון עותקים, בעיקר בזכות הצלחת השיר "White Flag". ומדובר על ימים שאנשים כבר הפסיקו לרכוש אלבומים והורידו שירים בנאפסטר ובקאזה (הו, הנוסטלגיה), אז הנתון הזה מרשים. לא הרבה זמן אחרי זה היא גם הייתה שותפה בכתיבת קלאסיקת ההתבגרות האהובה של בריטני ספירס, "I'm Not A Girl, Not Yet A Women".

המוזיקה של דיידו בשני האלבומים האלו אף פעם לא הייתה מהפכנית או חד פעמית, אבל הקול המהפנט שלה והקסם העדין בשירים שלה הפך אותם לקלאסיקות שמושמעות רבות עד היום בתחנות הרדיו. אלבומה השלישי, "Safe Trip Home" שיצא ב-2008, כבר לא זכה לאותה תשומת לב כמו אלו שבאו לפניו. הוא אמנם התקבל באופן חיובי אצל המבקרים, אבל נתוני המכירות היו מאכזבים מאוד - רק קצת יותר ממיליון עותקים נמכרו.

הכישלון הזה הזה כנראה הוציא לזמרת את הרוח מהמפרשים, ובמשך 5 שנים היא לא שחררה מוזיקה חדשה. ב-2013 היא חזרה לעניינים וילדה פעמיים: פעם אחת את בנה הבכור, ופעם שניה את אלבומה הרביעי "Girl Who Got Away". האלבום כן התקבל בהתעניינות, אבל דיידו הייתה רחוקה מלהיות הכוכבת שהייתה בתחילת שנות ה-2000. אלבום הלהיטים שהוציאה באותה שנה התקבל באדישות גם הוא.

מבחינה מסחרית היא הייתה בשפל הקריירה שלה, אבל מנקודת מבטה של דיידו היא הייתה נרגשת להיות בפתחה של תקופה חדשה - אלבום המיטב שהוציאה סימן את תום החוזה שלה עם סוני, מה שאפשר לה להיות אמנית עצמאית. "אני כמו ילד מתלהב", היא אמרה אז. "יש לי כל כך הרבה רעיונות. 'אני יכולה לעשות את זה, אני יכולה לעשות את זה'. אני כזה -'תנשמי רגע'".

כבר אז היא אמרה שהיא עובדת על אלבומה החמישי, אבל עד כה לא שמענו ממנו כלום, ואנחנו כבר ב-2017 למען השם! "אני באמצע כתיבת אלבום של חומר מקורי וזה לקח לי קצת זמן לחזור לזה אחרי לידתו של בני בגלל שהייתי כל כך מרוכזת בו ובבעלי", היא אמרה ב-2013. אבל ידוע לגבי דיידו שתקופת עבודה על אלבום, מבחינתה, יכולה לנוע בין כמה חודשים ל-10 שנים.

“האלבום השני שלי היה האלבום היחיד שעשיתי בכוונה תחילה, כי חברת התקליטים רצתה עוד אלבום והייתי על הגל", היא סיפרה. "לפני ואחרי זה, כתיבה הייתה הדרך שלי לתקשר - אני אף פעם לא יושבת וחושבת שאני אעשה עוד אלבום. אני פשוט כותבת שירים עד שאני חושבת שיש כאן מספיק עם מה לעבוד".

ב-2013 היא גם הגיחה לרגע כמנטורית ב"דה ווייס" הבריטית, למרות שאמרה בעבר: "מוזיקה היא לא תחרות בעיניי אז אני מוצאת את כל הקונספט של שיפוט ממש מצחיק. ממש נהניתי להיות מנטורית בדה ווייס - המתחרים היו מדהימים וזה היה חתיכת אתגר. הייתי כזה 'אלוהים, לא הייתי עושה את זה!'. אני לא חושבת שהיה יכול להיות לי את הבטחון העצמי הנדרש כדי להופיע בשידור חי מול כל כך הרבה אנשים - אני לגמרי ביראת כבוד כלפי כמה מהאמנים המדהימים שפגשתי בתכנית שהם כל כך צעירים אבל כל כך בשלים".

בינתיים, עד שנשמע ממנה משהו חדש, אנו נהנים מההשראה שהיא מספקת לכוכבות של ימינו. רק בשנה שעברה מיילי סיירוס עשתה ביצוע נהדר ל"No Freedom" של דיידו, ומוקדם יותר השנה ריהאנה סימפלה את "Thank You" עבור שיר באלבום האחרון שלה. אבל זה כל מה ששמענו מהזמרת - חשבון הטוויטר שלה לא פעיל, הפוסט האחרון שהל באינסטגרם היה לפני למעלה מ-150 שבועות, והאתר הרשמי שלה נטוש. דיידו, איפה את?!

מה שאנחנו כן יכולים להגיד לכם בשלב זה, זה ששמועות צצו ברשת סביב שיתוף פעולה בינה לבין צמד אירי בשם ג'דווארד. השמועות התחילו כשגדווארד פרסמו בספטמבר האחרון תמונה שלהם ושל דיידו (שאגב, הזמן לא נגע בה והיא נראית בערך אותו דבר כמו שזכרנו אותה). התמונה הזאת לא בהכרח אומרת שום דבר, אבל מותר לקוות.