"ברבי" הוא הלהיט הכי גדול כרגע בישראל, במיוחד אצל הנוער והחיילים. בדרך ל-12 מליון צפיות ביוטיוב, מספר עצום במונחים ישראלים, עצרנו לשאול את השאלה החשובה: איך ייתכן? ברור שהתשובה היא "כי זה שיר מעולה", אבל אנחנו לא מסתפקים בשורה אחת. אז החלטנו לפרק את "ברבי", שלב אחרי שלב, כדי להבין מה עושה אותו הלהיט הענק שהוא. הנה התשובות:

1. סממנים ישראלים

רגע אחרי שירים שהם סיפור ("דרך השלום", "שישי בצהריים"), הדבר החם במוזיקה ישראלית - זה להיות פטריוטי. מסתבר שאם תכניסו לשיר שלכם שמות של מפורסמים ומותגים ישראלים, זה מגדיל את הסיכוי שלכם לעוף ביוטיוב. אליעד היה הראשון שהוביל את הטרנד עם "מתוק שמרלי", אחריו הצטרפו התקווה 6 ("הכי ישראלי") ועכשיו "ברבי" ממשיך את החגיגה: "אני טורף היא חלבית כמו תנובה", "היא כמו גברת יצחק תשובה". 

סופר בלוף: ההמתנה בדואר נמשכת (צילום: חדשות 2)
מחכים לשורה "ארוך כמו התור בדואר ישראל" | צילום: חדשות 2

2. חצוצרות

הבלקן ביט בוקס כבר מזמן המציאו את זה, אבל רק בשנתיים האחרונות הטרנד כבש גם את המיינסטרים: ג'ייסון דרולו סימפל את החצוצרות של הבלקן ללהיט "Talk Dirty", ומאז גם "Worth It" של פיפת' הרמוני כבש את המצעדים באמצעות כלי הנשיפה הזה. רוצים להיט? רוצו לחנונים של מגמת מוזיקה ותתחילו לעבוד.

עוד ב-mako מוזיקה:

3. זה ויראלי

הסוד בויראליות זה לעשות משהו שכולם מודעים אליו אבל אף אחד עוד לא דיבר על זה. נגיד, כולם יודעים שהתחנה המרכזית היא מבוך - אבל רק כשג'ון טרבולטה מחפש בה את דרכו זה מצחיק. אז בן אל תבורי וסטטיק סוף סוף מדברים על מה שכולנו יודעים: יש לנו פרצוף פייסבוק. כן, זה זה שאנחנו עושים בתמונות, באופן קבוע, רק בשביל לחסוך מאיתנו רימוב טאג אובססיבי. "יש לה את אותו חיוך בכל תמונה" מדבר לראשונה על התופעה הזאת, שאגב לא חסרים גם הגברים שעושים פרצוף קבוע באינסטגרם. 

4. סטטיק

לאט לאט הראפר סטטיק מתייצב בתור הראפר החם של השנה. "ברבי" מגיע אחרי שורה של להיטים בהם השתתף סטטיק, כמו "בא לה לרקוד" (עם גל מלכה), "#דוביגל" (עם רון "סקיי" נשר). גם לבן אל תבורי יש חלק גדול במה שהופך את השיר הזה ללהיט, אבל עושה רושם שחותמת של סטטיק מאשרת סופית שהשיר הולך להתפוצץ.

5. זה מכבד נשים

מילים שוביניסטיות בהיפ הופ באנגלית עוברות איכשהו חלק בגרון, אבל היפ הופ בוטה בעברית כבר נשמע די הארדקור. אז גם הבנות יוכלו לזוז בכיף לצלילי "ברבי" - שאמנם נותן את הביקורת שלו על הבחורה המדוברת, אבל עדיין מכבד אותה. "היא לא רוצה לשמוע, אמרתי לה תבואי, ענתה די תבורי". מתי שמעתם מישהו ששר על הסירוב שהוא מקבל מבחורות? 

Hello Barbie, בובת ברבי מדברת (צילום: lil'_wiz, Flickr)
ברבי זה לא החפצה כי היא קוראת לו קן | צילום: lil'_wiz, Flickr

6. קליפ מוצלח

אוקי, לא קורה המון בקליפ של "ברבי", אבל כן יש רקדנים ותלבושות ומשחק מחשב. שזה הרבה יותר מתמונה של עטיפת הסינגל שאנשים אוהבים להעלות ליוטיוב. זה גם מנצח קליפים לא מושקעים שצולמו באולפני הקלטות או בהופעות. והוכחה נוספת שמראה שאפשר לעשות קליפ כיפי בתקציב קטן אם רק רוצים.

7. הם צנועים

"לא חייב לגור בתוך ארמון בשביל שאת תרגישי נסיכה" - זה עוד דרך להקסים בחורה. נחמד לדעת שגברים הבינו שלנפנף בכסף זה (לרוב) לא מה שיעשה לנו את זה. אנחנו יותר אוהבות דרכים יצירתיות להגיע אל הלב שלנו. חוץ מזה השימוש במילה "נסיכה", שהיא לגמרי ה"מותק" של שנת 2016, ראוי לציון לשבח.