10. James Bay ft. Julia Michaels – Peer Pressure

לג'וליה מייקלס יש חותמת מוזיקלית. לא משנה אם מדובר בשירים שלה או שירים שהיא כותבת לאחרים קל לזהות את כישרון הכתיבה שלה. ואז היא הגיעה לג'יימס ביי. לא ברור מה הקשר של מייקלס לכל הסיפור. גם השיר נשמע כמו עוד שיר של ביי, וגם עיקר התפקיד שלה בשיר הוא לעשות קול שני. לשם מה ג'יימס ביי קרא לה אם הוא לא השתמש באף אחת מהיכולות שלה, אולי סתם בשביל הנוכחות של השם. למייקלס מגיע הרבה יותר.

9. YUNGBLUD & Halsey ft. Travis Barker – 11 Minutes

לפעמים נדמה שהקטגוריה "אלטרנטיב" נשחקה. למעשה התואר הזה כבר נהפך לתיאור של הייצוג החיצוני מאשר המוזיקה עצמה. יאנגבלאד הוא מסוג אותם אמנים "אלטרנטיביים" שאין שום דבר אלטרנטיבי במוזיקה שלהם, והקונטרה שהם נותנים למיינסטרים הוא בעיקר בלוק, שגם בסופו של דבר לא הדבר הכי חריג בסביבה. יאנגבלאד אמנם רק בן עשרים אבל הוא כנראה האזין ללא מעט לינקין פארק בילדותו, המשיך משם לגוד שארלוט ואז התעדכן במעשיו של ליל פיפ ז"ל. הרצינות התהומית של השיר החדש שלו מתאימה יותר לזעם נעורים רגעי שדועך במהירות שבה הופיע מאשר איזו אמת פנימית. השיר יפה, ולקראת הסוף האלסי מפגינה רגש אבל הוא פשוט לא עובד על מאזינים מעל גיל מסוים.

8. Clean Bandit ft. Ellie Goulding – Mama

עד כמה קלין בנדיט סוחטים את האלבום האחרון שלהם? הם מוציאים סינגל שביעי במספר. ולמה לא בעצם,  בתקופה בה הערך של אלבום רק יורד הפונקציה היחידה שנותרת לו היא להוות אכסניה ללהיטים קיימים וכאלה עם פוטנציאל עתידי. השיר עם אלי גולדינג עם זאת גם מצליח לייצר קו אמנותי, הוא נשמע כמו שילוב בין Baby הקודם ל-Rockabye מלפני שנתיים וקצת. הרי קיים ספק גדול שחברי ההרכב יצרו את כל שלושת השירים באותו הסשן, שלא לדבר באותה התקופה, לפחות שתהיה תחושה של חיבור ובזה Mama מצליח היטב.

7. John Mayer – I Guess I Just Feel Like

במשך למעלה מעשור תמונת הפספורט של ג'ון מאייר ניצבה בגאון ליד ההגדרה המילונית ל"סאחיות". ואז הוא הוציא במאי האחרון את No Light, שיתוף פעולה עם מפיק ההיפ הופ No I.D., שהאיר את מאייר בגוונים מרעננים. השיר החדש לצערנו לא ממשיך את הקו, וחוזר אל סטייל הבלדה עם סולו בלוז של מתלהבים. השוני הוא בגישה. גם אנחנו פנויים לשמוע את ג'ון מאייר מבלי לחשוב עליו על המילה שמוק במקביל, וגם מאייר נפתח בטקסט עם נימה דיכאונית. לא שאנחנו אוהבים לשמוע על ייאוש אבל לרגע הייתה הזדהות וזה משהו שלא היה כבר יותר מדי זמן בגזרה של ג'ון.

6. P!nk – Walk Me Home

בפעם האחרונה שהצליח לפינק בגדול זה היה בשיתוף הפעולה עם נייט רוס (.Fun) בשיר Just Give Me a Reason. וכמו שכולנו אוהבים לחזור לאותו מקום רק בגלל קינוח טעים, גם פינק חזרה לעבודה עם רוס. השיר באופן לא חשוד כלל מזכיר במעט את השיר הנ"ל. מצד שני זה בעצם הסגנון של רוס – שירי צעידה שמתאים לפוסט השראה באינסטגרם. עובד על ציניים חמוצי פנים.

5. bülow - Sweet Little Lies

בזמרות כמו בולאו נתקלנו לא מעט בעבר. הקול חמוד ומוצף נונשלנטיות, ההפקה נשמעת כמו הניסיון האלף המוצלח של האח הקטן לייצר ביט על הלפטופ, והשיר עצמו צועק פופ אבל מתחבא מאחורי מניירות של אינדי. אז מה מיוחד במקרה הנוכחי? כל המרכיבים מגיעים למיצוי מקסימלי ומתגבשים לקטע מאוד משכנע. הזמרת ילידת גרמניה משלבת בין פנטזיה מודעת לעצמה ללחן בטון סנטימנטלי. לכאורה שילוב קטלני בהתחשב שמדוברת ביוצרת צעירה, אבל ההגשה הנאיבית כאילו היא מדברת עם חברות בהפסקה הופכת את השיר לממתק ראוי לצריכה.

4. Morrissey ft. LP – It’s Over

בשלב מסוים של כל מוזיקאי ששורד מספיק שנים בתעשייה הוא מתחיל להוציא אלבומי קאברים. מוריסי הגיע אם כן לעת ומוציא גרסת כיסוי לשיר של רוי אורביסון. מוריסי לא לוקח את השיר רחוק מדי מהמקור, מה גם שקולותיהם של השניים דומים בנקודות מסוימות, ופשוט מעלה במעט את רמת הדרמטיות. לשם כך הוא מגייס את אל.פי בעלת הקול הנוכח שכבר ביצעה בעבר גרסה משלה לשיר. קלאסיקה חדשה-ישנה.

3. Kehlani ft. Dom Kennedy – Nunya

קיילני יודעת לפנק. בזמן שאנחנו מחכים לאלבום חדש, בשישי הקודם היא שחררה מיקסטייפ בשם המתבקש "While We Wait". קטע בולט מתוכו שקיבל קליפ הוא Nunya, שיר התגרות באקסים. קיילני, שמזדהה כקווירית, רגילה שמתחילים לשאול אותה שאלות חופרות – היית איתו, ועכשיו איתה, ועכשיו עם איתו אחר? לכל אלה שזה לא מתאים להם היא מצהירה – לא עניינך.

2. Jason Derulo, LAY, NCT 127 - Let's Shut Up & Dance

בתקופה שבה עולם המוזיקה והתרבות גועש בעקבות סרט דוקומנטרי שמעורר מחדש את החשדות על התעללות מינית שמייקל ג'קסון ביצע בקטינים, ג'ייסון דרולו מצא לנכון להוציא שיר חדש במסגרת פרויקט מחווה למלך הפופ. כן אפשר לציין שמדובר בשיר מעולה, ברמת האחד מהיותר טובים של דרולו. בזכות שילוב של כמה מהאלמנטים הידועים של ג'קסון – הצעקות והאנחות – עם תוספת של הפקה עמוסה אך מדויקת, התקבל קטע שהוא לא רק ממכר, אלא גם כזה שיש רצון לשמוע שוב בכדי לגלות עוד שכבה נסתרת.  

1. Carly Rae Jepsen – Now That I Find You

זה כבר נהיה נוהל שגרתי – קרלי ריי מוציאה שיר חדש ואנחנו באקסטזה. מהזמרת הקנדית שאחראית לאחד מהשירים הכי חופרים של העשור היא הפכה לאושיית הפופ החביבה עלינו. לא היה שיר מאז שאכזב אותו. גם השיר החדש נופל למשבצת הנכונה של פופ טהור לא מתנצל שבא להרחיב חיוך. אפשר להסתכל עליו כאל עוד שיר נוסחתי שקולע יותר מדי במדויק לכל התווים הנכונים שמגרים את אזורי האושר במוח, ואפשר פשוט להתמסר לעונג.

האזינו לכל שירי השבוע בספוטיפיי: 

או באפל מיוזיק: