אז מה עובר עלי עכשיו? אני מניח שבליל של אותם דברים שעוברים על כולנו, ונפלא בעיני שבמילה הזאת "כולנו" ניתן להכליל כל אדם בעולם הזה כרגע. כל מישהו מכל ארץ בעולם. זאת הכרה מחממת לב, לא?

סוף סוף יש לכל בני האדם אויב משותף אחד שמגדיר אותנו כפרטים של גוש אחיד: המין האנושי. אז שלום לג'וני, שלום לפדרו, אהלן לאמל, לאינגה ללינג וקא - מאוד נעימה לי שותפות הגורל איתכם, ומאוד נעימה לי הקרבה הזאת.

אנחנו קצת כמו בסרטי מדע בדיוני עם טום קרוז וחוצנים שמתקיפים את כל העולם בו זמנית, כשמתברר שההבדלים בינינו לא משנים לאויב בשיט, אז אני מקווה שנזכור את עניין הגורל המשותף גם אחרי שהווירוס יפסיק לאיים, כי זאת הזדמנות חשובה ואולי חד פעמית להשתנות קצת, לא?

ראיתי בחדשות שבגלל שאנחנו סגורים עכשיו בבתים ולא מפגינים נוכחות ברחוב חיות פולשות מהטבע לערים שלנו בחופשיות. אז הנה לכם אגדה שהיתה באמת: ממלכת החיות רוצה לכבוש חזרה את השטחים העירוניים שגזלנו ממנה, אז קודם החיות שולחות את יחידת הקומנדו שלהן המכונה "יחידת קורונה" כדי להבריח אותנו להסגר בבתים, ומיד אחר כך הם מגיעים לערים הריקות, כמו במקרה של האיילים שהגיעו לאילת.

אגב, גם זו איכשהו מחשבה שנעימה לי. ולכם? כאילו החיות אומרות לנו שהן היו כאן קודם, שלא נשכח את זה, שלא נזניח אותן ושנכבד אותן.

View this post on Instagram

A post shared by אלון אולארצ׳יק (@alon_oleartchik) onוהבידוד? זאת תקופה יוצאת מהכלל להגשמת חלומות שאין להם מקום ואין בשבילם מספיק זמן בימים רגילים: לנגן להנאתי, לקרוא משהו לא קצר שתמיד רציתי לקרוא, לבשל מנה ממתכון ברשת, כזו שההכנה שלה תהיה ארוכה קצת יותר מעשר דקות ותכלול תבלינים לא רגילים כמו זרעי כוסברה.

אני מוצא זמן גם לצפות בסרטים וסדרות שלא היה זמן להתפנות להן, לישון ללא שעון מעורר, לדבר בטלפון או בסקייפ עם חברים ישנים ובני משפחה רחוקים - אתם יודעים, דברים שמחייבים זמן ויש ממנו עכשיו בשפע. אני מנסה להגשים חלומות עכשיו כי אולי בזמן "רגיל", בעתיד, לא יהיה לזה זמן.

כמו למשל לשיר שיר לא שלי - לשם שינוי. את השיר של בוב דילן (כאן למעלה) הכרתי בצעירותי ותמיד אהבתי לזמזם אותו. השיר פחות מרכזי ו"חשוב" מבין השירים של האיש המיוחד הזה, אבל עדיין כתוב נפלא, ותקופת הבידוד היא בשבילי הזדמנות לבצע חלומות, אז הנה הביצוע לשיר באנגלית (שפת הדיבור השלישית שלי אחרי פולנית ועברית).

אה, והגשמתי עוד חלום: לנגן את כל הכלים בסוג של ג'אם עצמי (על אף שתענוג לנגן עם הנגנים הנפלאים שבדרך כלל איתי), וגם לצלם את כל זה לבד. צר לי על ביטולי ההופעות, והכי חשוב: אל תסתובבו ברחובות, כי בא לשכונה בחור חדש אותו אתם לא רוצים לפגוש.