לקראת פסטיבל רוק פתאל 5 שייערך בחודש מרץ באולם ה"פבליון" בהרודס אילת, תפסנו את הלהקות שיופיעו לשאלון קוויקי על עצמם ומה שביניהם.כנסיית השכל, מופע הארנבות של ד"ר קספר ותיסלם עדיין יכולים ללמד אותנו דבר או שניים. 

להופעתם של הקספרים יצטרף ארכדי דוכין, כנסיית השכל יופיעו יחד עם אהוד בנאי ותיסלם יארחו את דני סנדרסון. לצד הופעתם של הלהקות, יזיעו על הבמה, עברי לידר ודיקלה, נתן גושן עם אמיר דדון, רותם כהן ושלום חנוך שיארח את דודו טסה ודנה ברגר.

מופע הארנבות של ד"ר קספר

מי הרוקסטאר האמיתי של הלהקה, ולמה?

שי: "כמובן שיובי חייבי, המתופף. הוא לבוש בצורה הכי רוקרית עדכנית, מופיע הכי רוקרי, מחזיק פאב עם הופעות, רוקסטאר אמיתי".

מה האלבום/שיר שאתם הכי גאים בו?

שי: "האלבום האחרון שלנו 'מנגינות', והשיר 'בוקר חדש' מתוכו. אחרי 25 שנה להצליח לחדש לעצמנו ולקהל ולהביא צדדים שונים בכתיבה ובנגינה זה הדבר הכי חשוב בעשייה מוזיקלית בעיני, והצלחנו לעשות את זה באלבום הזה ובעיקר בשיר הזה".

מרגישים שיש מקום בישראל להרכבים מוזיקליים (למעלה מ2 חברים) צעירים וחדשים?

שי: "ברור שיש מקום להרכבים, יש אפילו הרבה מקום כללית,החוויה של להיות חלק מהרכב היא דבר מיוחד במינו שקשה לתאר".

אורן: "כרגע לא, אבל הגלגל עגול וזה בטוח ישתנה".

יש לכם הומור פנימי שרק אתם מבינים?

שי: "יש לנו הומור פנימי אינסופי שאף אחד מבחוץ לא מבין ובנוי על חוויות משותפות של 25 שנה. בשנים האחרונות חלק גדול ממנו בנוי על הסרט 'מתחת לאף', כך שמי שמכיר את הסרט המופתי הזה בעל פה יכול קצת להבין מה אנחנו אומרים מדי פעם".

אורן: "ברור, להקה שנוסעת יחד להופעות במשך שנים מפתחת שפה משלה והומור פנימי".

תיסלם

מי הרוקסטאר האמתי של הלהקה, ולמה?

יאיר: "סמי ללא ספק. יש לו המון מכוניות, המון ילדים ונכדים, המון תופים  והמון עוזרים".

יזהר: "הוא היחיד שמתלבש כמו רוקסטאר".

מה האלבום/שיר שאתם הכי גאים בו?

דני: "'חצבים פורחים', שיר המחאה הראשון שלנו שהפך אותנו מנערים פוחזים ללהקה עם אמירה".

יאיר: "העבודה האחרונה היא תמיד הכי מרגשת. האלבום עם הסימפונית של ראשון לציון הוא בכל הצניעות יצירת מופת ואני יכול להגיד את זה בלב שלם כי אני רק ניגנתי והייתי קצת מעורב. את עיקר העבודה עשה אילן מוכיח שעיבד ויזהר עם צוות ההקלטה והמיקס כולל סרט וידאו שצולם ב-11 מצלמות".

איזו להקה אתם מעריצים?

יאיר : "בארץ אני שמעתי לאחרונה את גיין בורדו ונהנתי מאוד. מוכשרים".

דני: "בנזין. קלסיקה ארצישראלית".

יזהר: "הבמה החשמלית".

יש לכם הומור פנימי שרק אתם מבינים?

דני: "'תעצרו את הצ׳יפס' - אל תנסו להבין".

יזהר: "מה, אנחנו משינה? אין לנו אנדוקטות".

מהי הפדיחה הגדולה ביותר שקרתה לכם בהופעה?

דני: "סמי הלך לחרבן באמצע הופעה והשאיר אותנו ואת הקהל לחכות לו".

יאיר : "כשהופענו בפארק הירקון לפני עשרות אלפים ובתום ההופעה הוברחנו בזינזנה של אסירים שהורידה אותנו על יד נמל תל אביב עם בגדי הופעה בלי חפצינו. לא ארנק ולא מפתחות".

יזהר: "ערב טוב אינטל! בהופעות לחברות אחרות, לא פעם ולא פעמיים". 

כנסיית השכל

מי הרוקסטאר האמתי של הלהקה, ולמה?

"הרוקסטאר האמתי של הלהקה הוא דניאל, הוא היחיד בלהקה ללא ילדים, ולכן אם תסתובבו בלילות ברחבי ת״א יש סיכוי שתפגשו בו".

מה האלבום/שיר שאתם הכי גאים בו?

"אנחנו לפני הוצאת האלבום החדש שלנו 'זה לא אני' שייצא בחודשים הקרובים. אחד השירים שאנחנו גאים בו מאד הוא השיר שעתיד לסיים את האלבום  וייקרא 'האיש שאת ליבך גנב'. הוא שיר שלאו דווקא מאפיין את הסגנון המוזיקלי שלנו, כיוון שרוב השירים הולחנו בעבר בעזרת גיטרה, והפעם בחר רן להלחין את השיר בעזרת הפסנתר. זה גרם ללחן להישמע מאד אחרת משירים קודמים שלנו . גם השירה הנמוכה של יורם די חדשה בשירים שלנו דבר שגרם לשיר להישמע מעניין ואחרת משירים קודמים שלנו".

מרגישים שיש מקום בישראל להרכבים מוזיקליים (למעלה מ-2 חברים) צעירים וחדשים?

"אין דבר יותר מפרה ומחבר מאשר קבוצת אנשים שמתחברים באמת ומחליטים ביחד לעשות מוזיקה. על מנת שזה יקרה יותר, אנשים צריכים להתעסק יותר במוזיקה שהם יוצרים ופחות בהצלחתם האישית ובכמה הם יהיו מפורסמים".

איזו להקה אתם מעריצים?

"אנחנו מאד אוהבים את להקת הג׳ינג׳יות שעתידה להתאחד בקרוב. המוזיקה שהם עשו הייתה מטלטלת והביאה בשורה חדשה למוזיקה בישראל. זו הייתה אחת הסיבות שבחרנו באמיר צורף להפיק את האלבום החדש שלנו".

מהי הפאדיחה הגדולה ביותר שקרתה לכם בהופעה?

"לפני כל הופעה אנחנו והצוות שלנו משחקים פוקר. לפעמים המשחקים כל כך יצריים ומרתקים עד שקשה לנו לסיים אותם ולהתחיל בהופעה. באחת ההופעות המשחק היה כל כך טוב עד שלא שמנו לב שהגיע הזמן לעלות לבמה, המשחק נפסק ברגע שורד המנהלת הצגה שלנו צעקה עלינו לעלות להופיע כי יש חושך באולם והקהל מחכה. אז כאן המקום להתנצל בפני הקהל של הופעתנו שהתקיימה לפני שלושה חודשים אי שם ברחבי הארץ. תהיו בטוחים שהיה משחק שווה".