אין תמונה
ליאת יצחקי באלבום בכורה

ליאת יצחקי, זוכת פרס אקו"ם לעידוד היצירה לשנת 2010, מוציאה את אלבום הבכורה שלה הנושא את שמה, וכאן אתם יכולים להאזין לו במלואו. יצחקי כתבה והלחינה את כל שירי האלבום, פרט לשיר "עץ הרימון" של יעקב אורלנד וידידה אדמון. היא כללה בו גם גרסה משלה לשיר "אין לי דבר" אותו יצרה עבור הראל מויאל. לעיבודים ולהפקה מוזיקלית אחראים נדב ביטון ברוב השירים, והמעבד הצרפתי ז'אן פייר טאייב בחלק מהשירים.

ליאת יצחקי היא ילידת בית שאן, אם לחמישה ילדים, דתייה, בשנות ה-30 לחייה, שפועלת, מופיעה ושרה באזור ירושלים ובקרב המגזר הדתי מזה כמה שנים. בנוסף היא בעלת תואר שני במשפטים ועסק עצמאי של עיצוב גראפי.

כזמרת ויוצרת היא משתייכת לזרם ה"אתני" אבל נשמעת הכי אותנטית. היא באה מרקע דתי ושרה על אמהות ונשיות, על עצמה ועל דמויות אחרות. סגנון הכתיבה שלה מושפע מהעולמות השונים המרכיבים את זהותה. היא מקבלת השראה אמיתית ועמוקה מהיהדות, המסורת, הכתובים, והניגונים של בית אבא. היא גדלה בתוך מוזיקה ים תיכונית ואתנית, והיא שומרת על עממיות במילים, בביצוע ובאנרגיה.

בשיר "אור מן המזרח", למשל, היא מעבירה ביקורת עדינה על מעמדה הבעייתי של האישה בעולם הדתי, ואומרת את שלה באומץ, ובחיוך עצוב ומשלים עם המציאות. בשירי כמו "סימה" היא לוקחת את המאזין לאווירה האוריגינלית של שנות ה-50 וה-60, ומדברת על הרחוב והבית ועל קשיי היום יום כפי שהם באים לידי ביטוי בשיחה בין אם לבנה. בשירים אחרים היא מפיחה תקווה ואופטימיות עם מבט לעתיד.

שירי האלבום

אין תמונה
ליאת יצחקי

ליאת יצחקי תשיק את האלבום בהופעה חגיגית בה תארח את לאה שבת. ההופעה תתקיים ב"צוותא" בתל אביב ב-19 באוגוסט, יום ראשון.