הזמר אייל גולן נבחר ל"זמר השנה" על ידי גולשי mako, צופי ערוץ 24 ומאזיני חמש תחנות הרדיו האיזוריות במצעד השנתי של ישראל לשנת תשע"ב. גולן גבר על 11 מועמדים נוספים שהתמודדו מולו: שלמה ארצי, שלומי שבת, משה פרץ, הראל סקעת, דודו אהרון, קובי אפללו, ישי לוי, עברי לידר, עמיר בניון, דודו טסה וקובי פרץ. כולם כמובן מועמדים ראויים ומכובדים, אבל זמר השנה יכול להיות רק אחד.

השנה של אייל גולן

אייל גולן הוציא השנה את האלבום המצליח "נגעת לי בלב", שכלל שורת להיטים כמו "מנגינה", שיר הנושא "נגעת לי בלב", "לבדי" ו"כשאת איתו". האלבום הגיע למכירות של 80 אלף עותקים ורשם הישג של "אלבום פלטינה כפול".

בעקבות הצלחת האלבום יצא גולן למופע המצליח "נגעת לי בלב", שכלל את הלהיטים החדשים ומיטב להיטים מהעבר. המופע נצפה על ידי עשרות אלפי אנשים, וכלל שתי הופעות בבריכת הסולטן בירושלים, תשע הופעות בקיסריה והופעות גדולות נוספות בצפון ובדרום.

בנוסף הוציא גולן את הדואט "ממכרת" עם דודו אהרון, והוביל עונה מוצלחת נוספת של התוכנית "אייל גולן קורא לך" בערוץ 24.

אייל גולן: "זה מרגש כל פעם מחדש"

"התואר 'זמר השנה' אומר לי שהקהל אוהב את מה שאני עושה, מתחבר למה שאני עושה, מראה את זה בהצבעות ובוחר בי. זה מרגש כל פעם מחדש. היתה לי שנה עמוסה, עם הרבה הופעות גדולות והרבה מאוד קהל. כיף גדול לאהוב את מה שאתה עושה ושאנשים יהנו ממה שאתה עושה. אני נהנה משני העולמות, גם אני עובד במה שאני אוהב וגם אנשים אוהבים את מה שאני עושה, וזה כיף גדול להוביל ולהיות כל הזמן למעלה. זה קשה מאוד, לא קל, עבודה קשה שלי ושל האנשים שסובבים אותי ואני חושב בסופו של דבר ואחרי הכל השירים הם שמנצחים. אני יכול לעשות עבודה הכי גדולה שיש אבל בסוף השירים מנצחים".

-הובלת השנה בלהיטים מגמות במוזיקה הישראלית, כיוונת לזה מראש?
"בכל אלבום עולות שאלות לגבי השירים. אני לא פוחד מדברים חדשים ואני שמח שגם הקהל שלי אוהב את זה. אני לא מפחד, זה מוזיקה וצריך לעשות את מה שאני מתחבר אליו, והקהל מתחבר לזה גם".

-ל"שיר השנה", "כשאת איתו", אתה כתבת את המילים.
"זו פעם ראשונה ששיר שאני כותב כל כך מצליח. השיר הזה לא היה אמור להיות באלבום בכלל. שבוע לפני שהאלבום יצא והיה בעריכות שמעתי פתאום לחן יווני. ישבתי בבית ביום שישי בערב. לא יצאתי לבלות, החלטתי לכתוב כמה מילים והטקסט זרם החוצה ממני. במוצאי שבת התקשרתי לתמיר צור ובאתי להקליט, למחרת השיר כבר היה בעריכה. מה שנהיה עם השיר הזה אפילו אותי הפתיע. תמיד אתה חושב שהשיר שאתה מקליט עכשיו הוא הלהיט הכי גדול, אבל לא צפיתי שזה מה שיקרה איתו. הוא עבר 10 מיליון צפיות ביו טיוב תוך 5 חודשים. לעומת שירים יותר ותיקים כמו 'נשיקה אחת ממך' שהגיעו ל-4 מיליון, 'מי שמאמין' הגיע ל-6 מליון צפיות בשנתיים. וזה הגיע ל-10 מליון, זה מטורף, וזה מה שאני כתבתי".

-יש שירים באלבום שמדברים על יחסים עם הקרובים אליך, חששת להיחשף?
"אני לא בן אדם שחושש מחשיפה. גם באלבומים קודמים היו שירים כמו 'הוזה אותך מולי', 'זה אני', 'חלק מחיי' ושירים על אלין וליאם הילדים שלי - אין לי בעיה. ברגע שאני מפורסם יש דברים קטנים שאני שומר לעצי, אבל אני צריך להתנהג כמו מישהו שמעניין אנשים מה אני עושה ומה עובר עלי, ואני גם שמח לחלוק, אין לי בעיה".

-"כשאת איתו" הגביר את העיסוק הרכילותי בסיפור של אילנית, אשתך לשעבר.
"כשכתבתי את השיר בכלל לא חשבתי על הקטע של אילנית, ותוך כדי כתיבה אני קורא מה שכתבתי ואומר לעצמי 'את זה  בטוח ישייכו לאילנית, על זה יגידו שזה על אילנית', אז אמרתי טוב, נזרום עם זה, ושישייכו את זה לאן שהם רוצים', מבחינתי זה בסדר. אני חושב שמעבר לעניין של אילנית אנשים פשוט אוהבים את השיר".

 -אוהבים הרבה להתעסק ברכילויות סביבך, לפעמים זה יותר מדי?
"כמובן שאני מרגיש שזה יותר מדי, אבל אני בן אדם מפורסם ואנשים רוצים לחיות את איך שאני חי ואחרי הכל, כשזה עובר זה בסדר מבחינתי. יש קטעים שבאותו רגע מעצבנים, אבל כמישהו מפורסם החלטתי לחלוק את חיי עם כולם אז זה בסדר מבחינתי".

-מה התוכניות לשנה הבאה?
"התחלנו לעבוד על העונה השלישית של 'אייל גולן קורא לך'. אלבום כרגע לא מתוכנן, החלטתי לעצור רגע. אולי אעשה אלבום ואולי לא".

-אם לא תעשה אלבום אולי מישהו אחר יהיה זמר השנה.
"מי שיבחר לזמר השנה בשנה הבאה - בסוף זה רק בורא עולם מחליט, אחרי הכל זה בורא עולם שהוא מכוון אותנו ונותן לנו את הדרך, אז אם אני לא אעשה אלבום ומישהו אחר יהיה זמר השנה אז אחר יהיה . מה שחשוב זה שלכולנו תהיה שנה טובה, שנה של ברירות, של שגשוג במוזיקה ושל שלום".

>> תוצאות המצעד השנתי: שיר השנה - "כשאת איתו" של אייל גולן

>> ראיון עם מירי מסיקה "זמרת השנה"

>> ראיון עם "אתניקס", "הרכב השנה" של ישראל

>> ראיון עם מאור אדרי, "פריצת השנה"

>> אייל גולן וזאב נחמה: "פגענו אחד בשני, אבל אף פעם לא רבנו"