כמה ממיטב אמני ישראל - עמיר בניון, ריטה, להקת אתניקס, עידן עמדי, אריק איינשטיין וגיא בוקאטי - השתתפו הערב בתוכנית "הביתה" שהוקדשה לשובו של החייל גלעד שליט לישראל ולמשפחתו. האמנים ביצעו שירים נבחרים מהרפרטואר האישי שלהם, שירים מרגשים הנוגעים לחזרתו של גלעד. בנוסף, נחשף בתוכנית הקליפ לשיר "עכשיו כשאתה כאן" של אריק איינשטיין, שגם התראיין.

ריטה - "מחכה"

השיר הראשון ששודר בתוכנית היה "מחכה" בביצועה של ריטה, שגם חיברה את מילותיו. "מחכה", שהולחן על ידי עידן רייכל, לקוח מאלבומה האחרון של ריטה, אשר יצא כאשר גלעד שליט היה בשבי. הוא זכה להצלחה גדולה ונחשב לאהוב ביותר עד היום, בין היתר בזכות מילים כמו: "יום אחד זה יקרה  בלי שנרגיש, משהו ישתנה / משהו יגע בנו, משהו ירגע בנו, ולא יהיה ממה לחשוש...וזה יבוא, אתה תראה, הידיים הקפוצות יתארכו, והלב השומר לא להיפגע יפעם בקצב רגיל, זה יבוא, כמו שהטבע רגיל, להיות שלם עם עצמו".

עידן עמדי - "כאב של לוחמים"

השיר השני שבוצע הערב היה "כאב של לוחמים", שירו של עידן עמדי, ששירת בשירות קרבי בחיל ההנדסה. עמדי, כך סיפר, התגייס לצבא לא הרבה זמן אחרי שגלעד שליט נחטף והודה כי האירוע השפיע עליו ועל חבריו לשירות.

את השיר כתב עמדי על חוויותיו כלוחם בהנדסה הקרבית, בין היתר על התקרית שבה הרג בעצמו מחבל מטווח קצר. מכאן באה השורה: "ואת, את לא יודעת כמה, ממך ניסיתי להסתיר / את כל הסיוטים בלילה, צרחות ודם על המדים".

השיר בוצע לראשונה על ידי עמדי באודישנים לתוכנית "כוכב נולד". בהמשך בוצע שוב במהלך התוכנית ואחרי הגמר בו השתתף עמדי יצא כסינגל למדיה. לאחרונה נבחר השיר כ"שיר השנה" במצעד השנתי הרשמי של ישראל, של גלגלצ בשיתוף אתר mako.

עמיר בניון - "עומד בשער"

השיר השלישי שבוצע בתוכנית היה "עומד בשער", של הזמר והיוצר עמיר בניון. בניון סיפר בכמה הזדמוניות כי כאדם מאמין יצר את השיר כשהוא מכוון אותו למשיח בן-דוד העומד בשערינו.

אולם ברבות השנים בהן ישב גלעד שליט בשבי הפך השיר למזוהה גם עם המאבק להחזרתו, בעיקר בזכות מילים כגון: "תבוא, אנחנו מחכים לך יותר מדי שנים...".

השיר קיבל משנה חיזוק כאשר בוצע בתוכנית "כוכב נולד" על ידי חגית יאסו, זוכת העונה האחרונה של התוכנית. עם היוודע דבר שובו המתקרב של גלעד שליט זכה השיר לקליפ מיוחד עם הביצוע של יאסו, בתוספת תמונות משנות המאבק לשחרורו. הערב "חזר" השיר למבצעהו המקורי וליוצרו, עמיר בניון.

אתניקס - "מחר אני בבית"

השיר הרביעי שבוצע בתוכנית הוא "מחר אני בבית" של להקת אתניקס. השיר היה מזוהה לפני כעשור שנים עם חיילי צה"ל שיצאו מלבנון במאי 2000 אחרי 18 שנה.

סולן להקת אתניקס זאב נחמה, שבעצמו שירת במלחמת לבנון הראשונה כחייל בשירות סדיר ואף כתב עליה כמה שירים, סיפר בתוכנית כי המילים שיצר עבור היציאה מלבנון מתאימות גם עכשיו, לחזרתו הביתה של גלעד שליט: "חכי לי שאחזור מחר אני בבית, נמאס לי לתקן עולם בארץ יריבה, חכי לי שאחזור טוב להיות בבית, כולם היו אחים בדם, יפה הדרך חזרה / לא רוצה להיות גיבור לך רציתי לספר, שבלילה השחור מישהו שומר, הוא מסתתר בין עננים אבל משאיר לנו תקווה, לימים יותר יפים ימים של אהבה, לא רוצה יותר את הכאב שבעיניים,
הכאב הזה יובס באהבה".

אריק איינשטיין - ראיון והקליפ "עכשיו כשאתה כאן"

השיר האחרון ששודר בתוכנית היה הקליפ "עכשיו כשאתה כאן", שנוצר לשיר המיוחד שהקדיש אריק איינשטיין לחזרתו של גלעד שליט. השיר נכתב והולחן ביום ראשון השבוע על ידי המוזיקאי גיא בוקאטי. איינשטיין הקליט את השיר באולפנו הביתי של בוקאטי ביום שני וביום שלישי, יום חזרתו של גלעד שליט, יצא השיר למדיה בקול תרועה רמה.

בראיונות מיוחדים שהעניק אריק איינשטיין לצביקה הדר בתוכנית "הביתה" וליונית לוי בחדשות 2 בערב שחרורו של שליט סיפר על ההתרגשות העצומה שחש כאשר נודע לו שגלעד שליט מגיע וכאשר הקליט את השיר. "אני לא רגיל להקליט שיר כל כך מהר, אבל הפעם נכנעתי", אמר איינשטיין, והוסיף: "כשראיתי את גלעד בטלוויזיה רציתי לחבק אותו". כזכור, אתמול ביקש גלעד שליט לשמוע ברדיו שיר אחר של איינשטיין, את "כמה טוב שבאת הביתה".

>> ג'ולייטה שרה לגלעד שליט: "הנה הוא בא"