השנה היא 1971: קרול קינג מוכרת בעולם המוזיקה ככותבת שירים מצליחה. בין השירים שכתבה יחד עם בעלה לשעבר, גרי גופין, היו הלהיטים "Will You Love Me Tomorrow"  של השירלז, "The Loco-motion" של ליטל אווה ו"(You Make Me Feel Like) A Natural Woman" של ארית'ה פרנקלין. בשנה שלפני כן, קינג הוציאה אלבום סולו בשם "Writer", שלא זכה להתייחסות רבה, וקינג נשארה מאחורי הקלעים. אבל זה השתנה עם האלבום השני שלה, "Tapestry".

                                                                                                        

לא מאוחר מדי: מאחורי הקלעים לקדמת הבמה

"Tapestry" הפך לקלאסיקה מיידית ממש עם יציאתו, ובאותה שנה קרול קינג קטפה שבחים ופרסים מכל עבר. האלבום ישב במקום ה-1 של מצעד האלבומים האמריקאי למשך 15 שבועות, ולא עזב את המצעדים למשך 6 שנים שלמות. הסינגל מתוכו, "It's Too Late", כבש את ראש מצעד השירים. שיר נוסף מהאלבום כבש את המקום ה-1 במצעד, אבל לא בביצועה של קינג – "You've Got a Friend", שיר שכתבה במהלך הקלטות האלבום, הוקלט באותה שנה על ידי חברה הטוב, הזמר והיוצר ג'יימס טיילור. גרסתו של טיילור לשיר נכנסה לאלבום שלו, שיצא חודש אחרי אלבומה של קינג. השניים נשארו חברים טובים לאורך השנים ואפילו הופיעו יחד בשנים האחרונות.

קרול קינג הוציאה 16 אלבומים נוספים, אבל Tapestry היה ונשאר שיא הצלחתה. האלבום נחשב לקלאסיקה ולאלבום חובה בקרב רבים. ב-2003 מגזין הרולינג סטון מנה את 500 האלבומים הגדולים בכל הזמנים, ומיקם את "Tapestry" במקום ה-36 המאוד מכובד. ואם אחרי כל ההאזנות לשירים היפים של קינג עדיין לא הצלחתם להסיח את דעתכם מהשאלה "איך קוראים לחתול שיושב לרגליה של קינג על עטיפת האלבום", אז התשובה היא שמדובר בחתול שלה, טלמאצ'וס. עכשיו אפשר לנשום לרווחה וליהנות באמת מהיצירה היפה של קרול קינג.