"נקלעתי למצב כספי לא טוב, וההפקה של האלבום חייבת להמשיך, אז פניתי להדסטארט כדי שיעזרו לי בגיוס הכספים ואוכל להוציא אותו".

בפעם האחרונה שגילי ארגוב ביקש כסף, מדינה שלמה נרתמה לעזור לו רגע לפני שהחזיר את נשמתו לבורא והיה על סף מוות. היום, שנים לאחר הגמילה המוצלחת שעבר בעזרת דודו אמנון, הוא חזר למסלול שהוא מכיר כל כך טוב, הקליט לא מעט שירים, הפך לצמחוני, התחתן, הפך לאבא לארבעה ילדים, נפרד מרעייתו, ועכשיו יצא לדרך חדשה כשלצדו אסי אמסלם, אמרגן חדש וחבר ישן: "באסי אני מאמין, הוא מכיר אותי וביחד אנחנו נצליח", מספר לנו גילי בראיון מיוחד.

כיף לשמוע שחזרת. מה אתה יכול לספר לי על האלבום החדש?
"זה יהיה אלבום אוסף עם שירים שהם רובם מקוריים, מלבד שלושה חידושים לשירים של אריק איינשטיין, בועז שרעבי ודואט עם אבא שלי. הכל הודות לטכנולוגיה של ימינו".

ובמה כסף מדובר? כמה אתם צריכים כדי שהאלבום הזה ייצא לאור?
"אנחנו זקוקים ל-100 אלף שקלים כדי לסיים את ההפקה. אמנים רבים עושים זאת בעולם, ואין סיבה שהמעריצים שלי לא יעזרו לי. נקלעתי לבעיה כלכלית לקראת סיום האלבום וזה הפתרון הכי הגיוני כרגע".

לפני מספר שבועות העלה ארגוב פוסט מרגש בו הוא תקף את ורד פרודתו ואם ילדיו שלא נתנה לו לראות את הילדים, וחוץ מהאלבום שבדרך, גם הנושא הזה מעסיק אותו לא מעט. "אני לא מעוניין להיכנס לזה כרגע", הוא אומר. "נפרדנו, היא עזבה את הבית ואנחנו מתגרשים. בשבת האחרונה הילדים היו אצלי והיה לי כיף איתם. הם מאוד התגעגעו אלי. אכלנו יחד והחזרתי אותם לאמא שלהם. אני כבר מחכה למפגש הבא איתם, אבל אנא, אדון כאכון, עבור לשאלה הבאה".

הבנתי שגם הקלטת שיר של ארקדי דוכין. האמנם? גילי ארגוב שר ארקדי דוכין?
"כן כן, הוא היה איתי בקשר מאז הגמילה, חיזק אותי, אמר לי שאני זמר ענק וביקש ממני להפסיק לעשות שטויות ושאשמור על עצמי".

על מה השיר?
"השיר הזה טוב מאוד, הבעיה היא שההפקה צולעת. לא היה לי מספיק כסף כדי לתת לשיר הזה מספיק במה שיהיה טוב - אז הוא בסדר וייכנס לאלבום".

שיתוף פעולה נוסף של ארגוב שצפוי כנראה לראות אור בקרוב, גם הפעם מהז'אנר ה"לא מזרחי" הוא עם לא אחר מאשר דניאל סלומון, ולארגוב חשוב להבהיר משהו לפני שמעריציו או אחרים יאשימו אותו ב"השתכנזות": "לא, לא השתכנזתי. זו אומנות. אני עושה מוזיקה ואומנות, ואני לא מפחד לגעת בסגנונות. כמובן שהמוזיקה המזרחית מושרשת אצלי מבית אבא - אבל תבין שאני זמר מזרחי, ישראלי, וים תיכוני".

 

אסי אמסלם, בהצלחה בפרויקט ועם גילי, אבל דווקא עכשיו לבקש כסף מהמעריצים?
"התקופה הזו של הקורונה עצרה הרבה דברים שהיו בתכנון, ובנוסף המנהלים האחרים לא עבדו איתו נכון וזה פגע בכסף לבניית ההפקות".

ובמה אתה שונה מאותם מנהלים אחרים?
"אני משדר על אותו גל ואותו ראש עם גילי, ואני מכיר ויודע מה טוב בשבילו. האלבום הבא יעלה אותו על דרך המלך. אני בטוח".

ובמידה ולא תגייסו את הכסף, מה תעשו?
"נמשיך להפיק רק בקצב איטי. אני מאמין שנצליח לגייס את הסכום מכיוון שזו תמיכה מול תשורה שווה, וכך בעצם אנו מציעים לכל אחד השתתפות בפרויקט שהוא בסוף אלבום חדש וכפול של גילי ארגוב שמשנת 2002 לא יצא באלבום. זו באמת הזדמנות של פעם בחיים להשתתף בהפקה כזו". 

>> לתמיכה בגילי ובאלבום החדש לחצו כאן

 

ושוב איתכם: לידור יוספי חוזר

לאחר שפרץ לפני שלושה עשורים, נעלם וחזר, ושוב נעלם - לידור יוספי שוב כאן, הפעם בשיר מקורי וחדש שעוסק כולו בשבח והודיה לבורא.

"כוס ישועות", שירו החדש של יוספי, הוא שיר קצבי לתקופה הרדומה כל כך של הקורונה, ואת השיר הלחין יוספי למילים שלו ושל גלעד מסמי. 

לידור, טוב לשמוע שחזרת, אני מבין שלקחת לך אמרגן משמיים?
"אכן, האמרגן שלי הוא בורא עולם".

אוקיי, זה חדש לי. אהבתי את התשובה שלוקחת אותי כמובן לשאלה הבאה - האם חזרת בתשובה?
"כבר 20 שנה כל יום בשבילי הוא חזרה בתשובה".

האם דקל וקנין בדרך לתכנית רדיו?

נער הברכות הטברייני דקל וקנין התארח השבוע בתכנית בריזה עם אסי הג'וקר ברדיו 104.5FM, ואחרי שהתרגל יותר מכל אחד אחר להקדיש ד"שים ושירים, וקנין נדלק על הרעיון והעלה פוסט בפייסבוק בו הוא כותב שהוא שוקל להגיש תכנית ברדיו. אנחנו ממשיכים להמשיך לעקוב.