אהובה עוזרי, עטיפת אלבום, מעליי דממה (צילום: אילן בשור)
"מעליי דממה" - אלבום חדש משירי אהובה עוזרי | צילום: אילן בשור

אהובה עוזרי, מגדולות היוצרות וזמרות הנשמה במוזיקה הישראלית, מוציאה אלבום חדש משיריה בשם "מעליי דממה", תחת המותג "עבודה עברית". באלבום שירים חדשים שיצרה עוזרי, בעיבודים והפקה מוזיקלית של שאול בסר, שיצר גיוון של מוזיקה ים תיכונית ומזרחית שורשית, עם נגיעות רוק, פופ ואתני.

השירים מבוצעים בו על ידי שורת אמני איכות: חוה אלברשטיין, אהוד בנאי, ברי סחרוף, קורין אלאל, רונה קינן, קובי אפללו, מאור כהן, מאיה אברהם, יעל דקלבאום, דנה ברגר, שי צברי, שני פלג ושרון קרלן. מתוך האלבום יצא כבר סינגל כפול ובו השירים "מתוך עיניך" בביצוע גליקריה ו"הים" בביצוע זהר פרסקו.

היום יכולים גולשי mako להאזין לארבעה שירים נוספים בהשמעת בכורה מיוחדת: "יד חמה" בביצוע ברי סחרוף, שיר הנושא של האלבום "מעליי דמהמה" בביצוע שי צברי, "בא הבוקר" בביצוע מאיה אברהם ו"רגע קט" בביצוע דנה ברגר. לכל שיר מצורפות מילים שכתבו המבצעים על אהובה עוזרי, שבחלק מהשירים שיתפה אותם ביצירה וחלקם העניקו לה השראה לכתוב עבורם שיר מיוחד.

"יד חמה"

מילים ולחן: אהובה עוזרי, ביצוע: ברי סחרוף
ברי סחרוף: "אהובה עוזרי היא אחת המוזיקאיות הכי גדולות שצמחו בארץ. כבר בשנות ה-70' היא בלטה עם הצליל השורשי שלה ולשמחתי היתה לי הזכות לעבוד איתה לפני כעשור. אהובה זמרת נפלאה, אבל ככותבת וכמלחינה היא פשוט זן נדיר. אין לי הרבה מילים לתאר איזה תענוג זה לשיר שיר שאהובה לדבריה כתבה במיוחד בשבילי. כל שנותר זה להגיד תודה לך אהובה מכל הלב".

 

"מעליי דממה"

מילים: חני ארבל, לחן: אהובה עוזרי, ביצוע: שי צברי
שי צברי: "אני לא זוכר מתי שמעתי אותה בפעם הראשונה. נדמה לי שהיא היתה שם תמיד, עם הקול שמעיר את הלב, כאילו מישהו בעט בתיבת הזיכרון שלך ושיחרר במכה אחת רגשות ששכחת או הדחקת. אומרים עליה שהיא פורצת גבולות, שוברת מוסכמות, אבל האמת היא שהיא לא פורצת ולא שוברת - לאהובה פשוט אין גבולות. היא מתהלכת בעולם הנוקשה הזה בלעדיהם. עושה את הדבר שלה. וישנו הקול הזה, שהוא יותר מסך הביוגרפיה שלה. שורש עמוק, קדמוני, שכולו רגש. תימני והודי ואפריקאי ותל אביבי ומהשכונה. ועל-זמני. ובלתי ניתן לניתוח. קול שהוא לגמרי מכאן ועכשיו, אבל גם מאז ומאי שם. עובדה, הוא נשאר גם כשלקחו לה את המיתרים והיא המשיכה לשיר, והיא שרה".

 

"בא הבוקר"

מילים ולחן: אהובה עוזרי, ביצוע: מאיה אברהם
מאיה אברהם: "בשבילי, אהובה עוזרי היא אחת היוצרות שייסדו את המוזיקה הישראלית. היא מביאה איתה משהו ייחודי ושורשי. כל מילה וצליל שלה בנו אותי ותרמו למי שאני היום. העבודה איתה מענגת ואני מודה על כך שזכיתי להכיר גם זמרת נפלאה וגם אדם מקסים".

 

"רגע קט"

מילים ולחן: אהובה עוזרי, ביצוע: דנה ברגר
דנה ברגר: "'יודעת אני מה רוצה באהבה' - ככה אהובה - יודעת מה היא רוצה באהבה, במוזיקה, בכל אות ותו שיצרה בשיר המיוחד הזה. אהובה לקחה אותי יד ביד והראתה לי בדיוק לאן ללכת וכשהגעתי למחוז חפצה היא העניקה לי את מלוא החופש להיות מי שאני ואיך שאני. באהבה, במוזיקה, בכל אות ותו".

 

האלבום במלואו

מאיה אברהם - בא הבוקר


אהוד בנאי - בסתר


חוה אלברשטיין - איך אני אדע


קובי אפללו - איך זורם הנחל


שאול בסר ואהובה עוזרי - עיניי אני אשא


גליקריה - מתוך עינייך


קורין אלאל ויעל דקלבאום - הלב פועם


שרון קרלן - אם תיתן לי חלקי


מאור כהן - לא אני


שי צברי - מעליי דממה


רונה קינן - רכבת


אהובה עוזרי - התחפרתי


דנה ברגר - רגע קט


שני פלג - שיערך מאפיר


ברי סחרוף - יד חמה


זהר פרסקו - הים

>> הדר עמרם בשיר פרידה מבן זוג: "מגדלים"