אתמול פרסמנו שהסכסוך בין דודו אהרון לאמו ציפורה עלה שלב, כאשר ביקשה לעלות לשידור במסגרת התכנית "ערב ים תיכוני" עם אליקו ודיברה על המשבר המשפחתי. השניים לא מדברים כבר תקופה ארוכה, כשההאשמות מופנות כלפי זוגתו של אהרון, שיר רוזנבלום. בין השאר אמרה ציפורה בשידור: "אני מוכנה למות בשביל דודו, הוא ילד טוב. הוא כל השנים כיבד אותי... הכל העניק לי הילד הזה. מה לא עשה בשבילי ובשביל בעלי? היא שינתה אותו, היא אשמה, זה שק נחשים, לא אישה. אתמול היא לא הכניסה אותי ושמה אותי בקור בחוץ. הבחורה הרסה לי את הילד".

בזמן שאנחנו מתפללים לסולחה משפחתית, חשבנו על האירוע עצמו ואיזו מוזיקה תנוגן שם, כי אנחנו אוהבים שלום בית. הנה ההצעות שלנו:

1. דודו אהרון - אמא יקרה

האמת לא ברור בכלל איך נוצר הריב המשפחתי אחרי שדודו כתב וביצע את השיר "אמא יקרה". למעשה כל הימים היפים של הקשר אמא ובן מתגלם בשיר הזה "כי בלעדייך זה קשה כל כך יא אמא, אני רגיל שאת תמיד כאן בשבילי". מצד שני, "אני גוזל שלך אבל צריך ללכת" - כבר אז רמז שתהיה פרידה, קשה ככל שתהיה, מקן ההורים. אבל כל השנים זה לצד זו מסתכמים בריב מתוקשר? אתם יודעים יותר טוב מזה, דודו וציפורה. 

2. שרית חדד - חמותי

אנחנו כבר רואים את הסולחה בדמיונינו: כל המשפחה תפגש, הבית יתמלא אור, השולחן יעלה על גדותיו מרוב אוכל, והרמקולים ישמיעו את "אמא יקרה". ואז שיר רוזנבלום תתגנב למחשב, תשים מהר ביוטיוב את "חמותי" ותנסה להעביר את הרמז לאמא ציפורה. "פעמיים בשבוע מבקרת בביתי, זה אצלה מנהג קבוע לבקר אותי". ציפורה, בתגובה, תעביר את הסאלוף ותתעלם לחלוטין. 

עוד ב-mako מוזיקה:

3. זהבה בן - תגיד לה

"תגיד לה" הוא הגרסה המעודכנת של "חמותי", אבל הרבה פחות עדין. "תגיד לה אמא, מתי תביני שהיא גנבה לי את הלב שלי". מאוד יכול להיות שכשציפורה צלצלה באינטרקום של דודו ושיר, במקום לשמוע "בזזזז" שפותח את הדלת, היא שמעה את השיר הזה.

4. אתי ביטון - אמא שלך

זה כנראה השיר הכי מנוגן בביתם של דודו ושיר בגבעתיים. "אמא שלך לא סובלת אותי/ מה היא רוצה מהחיים שלי/ זה בכלל לא בשבילי". שיר רוזנבלום חשבה שהיא תקבל את "הרווק" וקיבלה אותו ביחד עם אמא שמוכנה לעשות הכל בשביל לפרק את החבילה. זה כמו הריאליטי הכי יפה בעולם. 

5. משה פרץ - אמא

אם ציפורה רוצה לעשות לדודו את מה שכל אמא עושה: להשוות אותו לחברים, היא תשלוף את השיר הזה. גם משה פרץ אומר תודה לאמא שלו, "בכל מה שעשיתי האמנת אותי תמיד על דרך מלך שמת". דודו אולי יעלב, אבל עמוק בפנים הוא ידע שרק זה היה חסר בשביל שכל הצדדים יצאו מרוצים.