1. דרול שר ״גבירתי הנאווה״ 

אתה צריך להיות אדם מאוד אמיץ בשביל לשיר ״יופי לי״ מהמחזמר ״גבירתי נאווה״ מול ריטה, מי ששיחקה את לייזה דוליטל בכבודה ובעצמה. אפשר לומר שלדרול יש ביצים, עד שהוא מתחיל לשיר כמו מי שלקחו לו אותם. כואב כמו שזה נשמע, תרתי משמע.

2. אליקו כהן עושה קאמבק 

אליקו חתם קבע בכל שלב של ה״כוכב״: במשך עשור הוא התחנן לשופטי ״כוכב נולד״ שיעבירו אותו למבחן הקהל, אך רק שופטי ״הכוכב הבא״ הרחומים (כלומר, רני רהב) נאותו להיעתר לבקשתו. לא הלך משהו.

3. ״אהבה בסניף הבנק״ - דיקלה חג׳ג׳ 

אסי אמר שזה שיר טוב לחתונות. האמת, היא מזכירה קצת את אתי אלון, מה שדי מלחיץ. בכל מקרה, היצירה המזרחית המופלאה הזו כל כך אינפורמטיבית - מומלץ לכל הסטודנטים לכלכלה וחשבונאות - הנה קורס המבוא שלכם למיקרו/מקרו.

4. ״שיר הפייסבוק״ - עדה עובד 

האירוויזיון תמיד נורא אופנתי, ככה זה עם מוזיקת פופ - חייבים להישאר מעודכנים. אז זה ניסיון ממש נחמד ל-2014, אבל שמישהו יעדכן את עדה עובד לגבי היצירה הבאה שלה - שיר הסנאפצ׳ט.

5. חורשת האקליפטוס - רונית שרו 

שאלה: יש מישהו היום, בישראל, 12 שנים אחרי, שלא שר את הפזמון של ״חורשת האקליפטוס״ בגרסתו החדשה, מפיה של רונית שרו, הידועה כ״חורשת האקוויפטוס״? לא חשבנו אחרת. 

6. אבי הזמר בהופעת בכורה

רבותיי, היסטוריה - הופעת הבכורה הטלוויזיונית של אבי הזמר, הלא הוא אבי דנגור, ב״כוכב נולד״. לימים, התברר שמדובר בקאלט שהקדים את זמנו, בעיקר כי השופטים לא ממש הבינו איפה מסתיים אבי דנגור ומתחיל אבי הזמר, עם הבחורה, הסדין, השיטוט בעיגולים וכו׳. אגב, הוא שר לגמרי לא רע את ״זמר אהבה לים״.

עוד במאקו מוזיקה:

7. ״האודישן הכי הזוי בכוכב נולד״

טוב, את משה לא צריך וגם לא ממש אפשרי להסביר - המבטא הברסלבי, משקפי השמש בלילה והביצוע התימני ל״שבחי ירושלים״ יחד עם התקפת הצחוק יותר גרמו לתחושת צפייה בסרט אימה מאשר קומדיה מוזיקלית, ובעיקר יצרו את האודישן הכי הזוי ב״כוכב נולד״.

8. הילה גבעון

הילה גבעון סיפרה שלפני האודישן הלכה לשחות. כנראה שנשארו לה קצת מים באף. האודישן הזה היה כה מטריד שבית הספר שבו לכאורה עבדה הילה גבעון ביקש להבהיר חד משמעית שהילה היא לא מחנכת ולא נעליים (ואף פוטרה די מהר), שלא לדבר על זה שזהר ארגוב התהפך כמה וכמה פעמים במהלכו.

 

9.  אורי סגל ״הרופא״

נכנס לחדר רופא, ועוד רופא עיניים מומחה ברשתית, שגורם לך לתהות האם הוא עצמו רואה 6-6, והאם ראה את עצמו אי פעם במראה רוקד את השיר ״אי שם מעבר לקשת״ בגרסת סווינג:

 

10. דוד איבאזשווילי יוצר באנגלית 

המאבטח הצנוע גורם לנו לפקפק ביכולתו לשמור על בטחוננו - לא ברור אם זה בגלל שהוא גורם לצביקה הדר לבכות מצחוק, העובדה שהוא מקריא את שירו מדפי מחברת, או שהוא גורם לצדי צרפתי ומרגול לשאול אותו, ברצינות תהומית, באיזו שפה הוא שר למען השם. יאיר ניצני ענה יפה, ״היה שם ׳וומן׳״. עדיין לא ברור על מי הוא רצה לזרוק אבן.

11. ברוך וייסביין והאמנות

ברוך הוא אמן רב-תחומי, פילוסוף ובעל פאות-לחיים ארוכות שלא לצורך. בנוסף, הוא מבצע דואטים עם הזמרים האהובים עליו תוך כדי האודישן, כשהוא נעזר בנגן mp3 ויכולת נגינה מופלאה ושנויה במחלוקת. אנחנו בעיקר מעריכים את היכולת המדהימה של השופטים לשמור על קור רוחם במשך 3 דקות ו-45 שניות, לפני שנכנעו לפרץ צחוק בלתי נשלט.

"הכוכב הבא לאירוויזיון 2016"- שבת, 21:00