פבלו רוזנברג (צילום: מתוך קטלוג פמינה 2006, מנחם עוז (ארכיון))
הכי נורמלי. פבלו רוזנברג | צילום: מתוך קטלוג פמינה 2006, מנחם עוז (ארכיון)

פבלו רוזנברג, מהמוזיקאים האהובים בישראל, מוציא היום את אלבומו החדש והשביעי במספר, "נורמלי". רוזנברג כתב והלחין את שירי האלבום, ואף עיבד והפיק מוזיקלית עם אלון מוטקין. (פרט לשיר אחד).

"נורמלי", כדרכו של רוזנברג, מגוון מבחינה מוזיקלית ונוגע בכמה ז'אנרים וסגנונות: פופ ורוק, מוזיקה דרום אמריקאית וספרדית, ים תיכונית ואוריינטלית, כשהבסיס היה ונותר רגש וקשר בין אנשים.

מהאלבום יצאו עד כה השירים "כל אחד יכול" בדואט עם רוני דלומי, "נורמלי", "איזה עולם שמח", ו"עוד דקה" (שיצרו דיקלה ועידו אוחיון).

היום בוחר רוזנברג להשמיע מתוכו שלושה שירים נוספים: "הבטחתי לך", "שלג במדריד" ו"לא שייך לך". כמו כן כולל האלבום את השיר "תבכי ילדה", דואט ראשון של פבלו עם בנו מיכאל, אותו הוא מארח בהופעותיו בשנים האחרונות.

*פבלו רוזנברג יופיע ב: 28.2 רדיו בר בית קשת. 9.3 ג'יימס בר פתח תקווה. 21.3 תרבותא, יוקנעם.4.4 זאפה ת"א.

"הבטחתי לך"

"מצאתי בחדר ארגז מלא במזכרות, שפעם היו לי אוצר בלום של הבטחות, פתחתי משקפת הדלקתי את כל הפנסים, ראיתי אותנו איך שהיינו מנסים, ביחד / הבטחתי לך הבטחתי לך, לגעת באושר בפינצטה קטנטנה, הבטחתי לך הבטחתי לך, לתת לך אותך במתנה / עכשיו את בסדר קפצת מתוך המצולות, שפעם היו לך מקום בטוח כדי לחיות, טיפסתי גבוה השקפתי על האנשים, גיליתי אותנו איך שהיינו נכנסים, בלי פחד / סתיו ינשב בי אחרי שתלכי, צילך יעטוף את כולי, נשימתך אצורה בחזי, וריח גופך בעורי".

"שלג במדריד"

"כמו האור שבולע את החושך, כמו השביל שמתחיל ונגמר, כמו הקצף של גל על המים, אולי שכחתי איפה אני גר, המרחק ממך גורם לי נזק, יש בי חשק ללכת-לחזור, יום הדין מתקרב אין לי נשק, לאיים עלייך לא יעזור, אם אני ממהר מה ארוויח שאין פה / אם תחפשי בי שלג ירד על מדריד, אם אני מהמר מה אפסיד לך ואיפה, אם תחפשי בי שלג ירד על מדריד"

"לא שייך לך"

"וכשאני מרגיש שבוי וגם הלב נרדם, אני בולע עוד כדור ולא נסתם, באשליה אני הולך יחף על חוף הים, אני מפליג עד קו האופק, עד שהפחד לא קיים, זה לא שייך לך, אז למה את נוגעת בלי לשאול, תחזירי לי אותי / אנ'לא שייך לך, אז למה את לוקחת את הכול, וכשאני רואה כפול זה חיזיון מושלם, כמו בקולנוע של אסיר אני צלם, אני חוצה עוד קו רקיע צף מעל כולם, אני ממריא כל כך גבוה עד שהפחד נעלם, וכשאני מרגיש שפוי והכאב נבלם, גם לפעמים אני יכול על העולם / אני קונה כרטיס לחופש בכיוון אחד, אני נכנס אל תוך הפחד, והוא לוחץ לי את היד".