ישראל לא מוכנה לפסטיבל מטאור. אנחנו פשוט לא רגילים לפסטיבלי מוזיקה בסדר הגודל הזה - שלושה ימים, כמעט 150 אקטים, לוקיישן מרוחק והופעות בינלאומיות בסיטונאות. אמאל'ה. אם אתם באמת רוצים ליהנות מכל הטוב שמחכה לנו בפסטיבל, כדאי להגיע מוכנים. הנה כמה עצות שכדאי ליישם אם אתם רוצים להרים ולחזור הביתה מאושרים ובשלום.

הצטיידו בהתאם (ואל תגזימו)

אתר הפסטיבל ממליץ, ובצדק, להביא מספר חפצים קריטיים (כובע, מקדם הגנה, אלתוש, בקבוק מים קטן, נעליים נוחות ופאוץ', אבל בטח כי זה טרנדי עכשיו), אך אל תסתפקו בזה! אם באמת בא לכם לחיות כמו מלכים גם בממלכת להבות הבשן, כדאי להביא מגבונים, מגבת, מטען נייד, בגדים חמים ללילה ומיקס פיצוחים, כי יא אללה כמה שזה עוזר ברגעי מצוקת רעב. אל תביאו: דברים יקרים. אנחנו באמת צריכים להסביר למה?

דעו את החומר (ואז תתעלמו אם בא לכם)

בפסטיבל שכזה, אלוהים הוא לא הדיג'יי, אלא דווקא הלו"ז. כבר עכשיו תוכלו למצוא את לוח הזמנים המורכב והמסועף של הפסטיבל, והגיע הזמן להכיר אותו. אל תסמכו על לתת מבט בטלפון, נסו להכיר את האמנים שעוד לא ממש הכרתם, לסמן הופעות שאתם חייבים לראות, לאסוף המלצות מחברים (או מאיתנו) ולדעת את החומר. זה בוודאות יעזור לכם יותר ממה שלמדתם לבגרות בתנ"ך. אחרי שבניתם לעצמכם תוכנית פעולה, שמרו עליה בטלפון ושחררו אותה לחופשי. כן, זה השלב לאלתר בשטח ולהשאיר את התכנון המקדים כרשת ביטחון. אין דבר יותר כיף מלוותר על המסגרת ולטייל להופעה שלא ציפיתם להיות בה.

אל תאמינו להייפ (ותעשו מה שבא לכם)

כן כן, כבר שמענו הכל. ההוא חלוץ הטכנו השוודי, זאת נותנת שואו שגם ביונסה גנבה וההם מנגנים בז'אנר שעוד לא הומצא. קרוסלת ההייפ היא אחת המסחררות. אבל בסופו של דבר באתם ליהנות ולא לסמן וי על שמות נבחרים. לכו למה שבא לכם מבלי לדפוק חשבון, וגם אם החברים שלכם חושבים שלנה דל ריי היא אקט פופ מעפן אבל "Summertime Sadness" עושה לכם צמרמורת, תמיד תפעלו לפי הלב. זה הפסטיבל שלכם, לא מבחן טעם מוזיקלי אנין.

שחררו את הפומו (הוא רק רוצה לפגוע בכם)

פומו הוא אויב במסווה של חבר. וגרוע מכך, חבר נודניק שלא מפסיק ללחוש לכם באוזן שאתם מפספסים את אירוע המילניום בבמה השניה. פסטיבל מהסוג של מטאור דורש הרבה ויתורים כואבים בשל התנגשויות בין הופעות, וחשוב שתעשו החלטה מראש עם עצמכם. זה נשמע כמו קשקוש היפי, אבל זאת ממש פעולה פרקטית - אל תרוצו מהופעה להופעה במטרה להספיק הכל, אין כאן נקודות וגם אם תנסו לא תזכו בתואר אלוף מטאור.

תשמרו את הכוח שלכם (ואל תשרפו הכל ביום הראשון)

פסטיבל מוזיקה שכזה הוא מרתון, לא ספרינט. מי שמחסל את כל האנרגיה שלו ביום חמישי, ספק אם ישרוד עד שבת. תהיו קשובים לגוף שלכם, אל תגזימו באלכוהול או בכל דבר אחר ותדאגו ללכת לישון מתישהו. מחר יום חדש ויהיה לא פחות כיף, אז כדאי שתהיו נטולי האנגאובר או לכל הפחות בהכרה.

תשמרו על האוזניים (והן יודו לכם)

כן כן, אתם צעירים ושום דבר לא יפגע בכם ואתם תחיו כנראה לנצח. אוף אתכם, מילניאלז. אם אתם רוצים ליהנות ממוזיקה גם בשלהי גיל הזהב, ולצורך העניין גם ממרומי קצה גיל השלושים, כדאי מאוד שתדאגו לשמיעה שלכם כבר מעכשיו. אטמי אוזניים הם לא בושה, הם גאווה. זה סימן שאתם כל כך אוהבים מוזיקה עד שאתם מתכננים להמשיך לשמוע אותה גם בעשרות השנים הבאות. ותמיד תדאגו לעמוד מול עמדת בקרת הסאונד. זה אולי טיפה מרוחק מהבמה, אבל אפשר להיות בטוחים שהסאונד הכי טוב וצלול יהיה ליד האיש עם האוזניים ששולטות על הכל.

קחו יום התאוששות (אתם תצטרכו את זה)

תסתכלו על השעון, מה השעה? נכון, בדיוק הזמן לבקש יום חופש מהבוס למחרת מטאור. הו אלוהים אדירים כמה שתודו לנו אחר כך. אחרי שלושה ימים בשטח פסטיבל, כמות הופעות שלא מומלצת רפואית ומעט מדי זמן בישיבה, הדבר האחרון שאתם צריכים למחרת זה לקום בבוקר ליום עמוס במשימות. הדרך הכי טובה להעביר את הדאון זה להתכדרר על הספה, להרים את הרגליים ולהאזין בספוטפיי לכל המוזיקה שספגתם בלהבות הבשן.

פסטיבל מטאור יתקיים בין ה-6 ל-8 בספטמבר. כרטיסים לאירוע ניתן לרכוש דרך האתר הרשמי.