10. Ashanti - Say Less

בגזרת הקאמבקים של אמנים שהיו לוהטים מתחילת האלפיים, גם אשנטי חזרה אלינו. נכון שהיא הוציאה אלבום ב-2014, אבל אף אחד לא באמת זוכר. הניסיון הנוכחי לעומת זאת הרבה יותר מוצלח. את ג'ה רול היא מחליפה פה בטיי דולה סיין שנותן לה קצת יותר מרחב להפגין את המתיקות החריפה שלה. זה אולי לא השיר שאיתו היא תפרוץ בחזרה לתודעה, אבל זה לגמרי יכול להיות הצעד הראשון בכיוון.

9. Liam Payne - Bedroom Floor

קצת קשה להגיד את זה אבל קריירת הסולו של ליאם היא הגרסה החלשה לזו של זאיין. שניהם מסתובבים בעולם הארנ'בי ומסתמכים על יכולות להגיע לקול גבוה, רק שאצל ליאם זה יוצא רגיל כזה. למשל השיר החדש, הוא סבבה. וזהו. התחושה היא שגם ליאם היה מודע לעובדה הזאת, הרי הוא הביא את בלה ת'ורן לקליפ. מה שבסופו של דבר לא עזר לו כי אולי זה הביא לו כמה כותרות אבל המעריצים לא הכי זורמים על ההופעה שלה.

8. Pussy Riot - Police State

כשיום השנה לבחירתו של טראמפ לנשיאות מתחבר ליום השנה שמציין 100 שנים למהפכת אוקטובר תהיו בטוחים שפוסי ריוט ישחררו שיר חדש. אז נכון שהחיבור בין הנשיאות, שנחשבת בעיניי רבים כשנויה במחלוקת, למהפכה ההיא נתפרה ביד קצת גסה, בכל זאת המהפכה נגמרה במסך ברזל, אבל קיומן של הפוסי ריוט עדיין בעל חשיבות. הן עדיין מעוררות דיון, גם אם השיר החדש קצת נבלע בתוך הקליפ. קשה בכל זאת להתגבר על הנוכחות של קלואי סוויני שמככבת בקליפ במדי שוטר.

7. David Guetta & Afrojack ft. Charlie XCX & French Montana - Dirty Sexy Money

דיוויד גואטה התרכך עם השנים. אם בעבר היה נותן שירים מפוצצים, כאלו עם עליות אחת אחרי השנייה, מאז "Hey Mama" הוא במים הרדודים. אולי זה הטרופיקל שהרגיע בכללי את העניינים או סתם תחושת פנסיה מוקדמת, אבל זה לא אותו הגואטה. לא שזה גרוע, בכל מקרה זה מתיש כל הזמן רק להרים. השיר החדש ביחד עם השותף הדי קבוע, אפרוג'ק, מכיל כמה פיצוצים, בעיקר בזכות האנרגיות של צ'ארלי, אבל גם הם בדרגה די נמוכה, ברמת הקפצונים כזה. לא מכל שיר צריך לקפוץ, אפשר גם סתם להניע את הראש.

6. Vance Joy - Like Gold

לא משנה איזה טרנד הפקה הוא הכי עכשווי, תמיד יהיה מקום לשירים חצי אקוסטיים עם כמה קריאות "או-הו". הזמר האוסטרלי ואנס ג'וי כבר חזר לפני כמה חודשים עם השיר "Lay It On Me" שלא השתווה למגה הצלחה של "Riptide". עכשיו הוא משחרר סינגל נוסף מתוך אלבום שני שעתיד לצאת בתחילת 2018. אין אצלו יותר מדי טריקים בשרוול, גם כאן מדובר בשיר שכנראה נולד מתוך המהום אקראי, כזה שאחרי שמיעה וחצי אתה מהמהם כבר בעצמך.

5. Milck - Quiet

בצעדת הנשים שנערכה לפני כשנה לאחר בחירתו של טראמפ לנשיאות נתפס רגע אחד מעורר השראה במצלמה של הבימאית עלמה הראל. קבוצת נשים שלא הכירו אחת את השנייה עד לאותו רגע שרו ביחד שיר לא מוכר. מאחורי הרעיון והשיר עמדה הזמרת Milck. השבוע, בעקבות פרשת הארווי ויינסטין, שהוליד גל של וידויים אמיצים של נשים וגברים, היא החליטה להוציא גרסה מחודשת לשיר עם קליפ בעל מסר לאווירה הנוכחית. גם בגרסתו המופקת, השיר נשאר בעל עוצמה בלתי מתפשרת ומצליח להעניק כוח לכל מי שמבקשת ומבקש.

4. The She’s - Sorry

ה-שיס, הרכב רוק מסן פרנסיסקו, כבר פעיל לא מעט שנים, אבל חברות הלהקה לוקחות את הזמן שלהן בין אלבום לשיר. בשיר החדש שלהן שומעים היטב את העובדה שמדובר בחבורה של נשים שאוהבות לעשות מוזיקה ביחד. הן לא מנסות להוכיח משהו ואכפת להן פשוט לעשות מוזיקה טובה. יש משהו מאוד קיצי בשיר, לא בקטע של ים או פרפרים באחו, אלא יותר בתחושת החופש. אל תפספסו את הקליפ החינני.

3. Lil Kim - Took Us a Break

אין כמו דיבור על הדור החדש של הראפריות בשביל להכין את הקרקע לחזרה של אחת משכבת המלוכה המקורית, ליל קים. מי שכונתה קווין בי (כן, הרבה לפני ביונסה) לא שחררה חומרים מאז 2005 ועכשיו היא יוצאת להשתלח בכל הצעירות. כיום אולי אפשר להסתכל בצורה קצת צינית על הטקסט של "אני מדור האורגינל, הכי טובה עם הכי הרבה כסף", אבל בהתחשב שהיא הייתה שם כשכמעט אף אחת אחרת לא הייתה, צריך לתת קצת כבוד. אבל גם אל תרחמו, היא מראה בדיוק למה מגיע לה הכבוד - היא שוחטת בבתים ומראה מה זה גנגסטה אמיתית.

2. Harry Styles - Kiwi

הקליפים הכי מהנים הם אלה חסרי המשמעות. אחרי שהקליפ הקודם של הארי סטיילס, לשיר "Sign of the Times", היה די מוזר ועומד בניגוד מוחלט לשיר עצמו, הקליפ החדש מתיישב במדויק עם רוח הרוק והשטות של השיר "Kiwi". במרכז הקליפ עומדת כפילה של הארי סטיילס, לפחות בלבוש, שמתחילה מלחמת אוכל. אם הסיטואציה הזאת לא הייתה חמודה מספיק אז לקראת הסוף סטיילס בעצמו קופץ לשחרר גורי כלבים. אם בהתחלת הסולו שלו, פליט הבוי-בנד הנחשק הראה קצת זיעה בניסיונו להיכנס לנעלים הגדולות של ענקי שנות השבעים, היום הוא נראה נינוח יותר ובעל הבנה שגם אם כיוונת בעצמך צל כבד, עדיין אפשר להפגין אמירה אישית.

1. Miguel - Told You So

כבר נכתב פה שהסינגל הקודם של מיגל "Sky Walker" לא היה מחביבנו. כבר חששנו לגורל האלבום כולו. אבל אז הוא הוציא את השיר הנוכחי, ונזכרנו עד כמה מדובר באחד היוצרים היותר כישרוניים שיש כיום. כזה שמלהטט את דרכו החוצה מז'אנר הארנ'בי נוסח פרינס ומרווין גיי בתקופה המאוחרת ובחזרה אליו עם שלל תוספות. יש פה מיני סינת'ים אלקטרוניים עם בס פאנקי ומעל הכל, הקול המטורף שלו. אם האלבום הזה ישמע יותר כמו השיר הזה ופחות כמו השיר הקודם, יש מצב שאנחנו מסתכלים על האמנים היותר חשובים של העשור הנוכחי.