בריטני ספירס ואיגי אזיליה - "Pretty Girls"

זה קרה ב-2015, וזה היה רגע מתעתע בהיסטוריה בו היה נדמה שאיגי אזיליה מעניינת מישהו. כנראה שגם המנהלים של בריטני ספירס נפלו בפח הזה והרימו שיתוף פעולה בינה לבין הראפרית האוסטרלית, שעומד עכשיו על 150 מיליון צפיות ביטיוב אבל נחשב לאכזבה. איגי האשימה את הכשלון שלו בבריטני, שלטענתה לא קידמה אותו. מקורות סיפרו שהשתיים לא הסתדרו ביניהן בצילומי הקליפ, השר לא משהו בכלל, והמסקנה היא שלא מערבבים את נסיכת הפופ מזה 20 שנה עם תופעה מטרידה וחולפת כמו איגי.

ביונסה וליידי גאגא -"Telephone"

לאורך הקריירה הארוכה שלה ביונסה עשתה לא מעט דואטים - בעיקר עם ג'יי זי, אבל גם עם ניקי מינאז', שאקירה, דרייק, פיפטי סנט, וכל מיני ראפרים שהיום אף אחד לא זוכר מי הם (סלים ת'אג, מישהו?). היום, למען האמת, המחשבה שביונסה התארחה בשיר של מישהו אחר לא מסתדרת. שהמלכה בי תטריח את עצמה להגיע לאולפן או להצטלם לקליפ עבור איזשהו שיר של איזה פשוט עם? היום זה נשמע מוזר, אבל זה קרה לפני שביונסה זכתה למעמד כה מלכותי. זה קרה לפני 7 שנים כשהיא וליידי גאגא הוציאו את "Telephone". גאגא הייתה אז הדבר הכי מופרע, מרענן ומגניב בפופ, והשיר נכלל באלבומה של גאגא "The Fame Monster" שכל שיר בו  הפך ללהיט ענק שהגדיר את רוח התקופה. ביונסה דווקא נתפסה כפחות מעניינת מבין השניים. היום הכל נראה אחרת: שגאגא הפכה לדמות מתישה וטרחנית וביונסה נהנית ממעמד של אמנית/מלכה.

ריהאנה ושאקירה - "Can't Remember to Forget You"

על פניו, מה יותר מושלם משתי זמרות ענקיות שהן גם הנשים הכי יפות בעולם וגם יודעות לנענע את האגן בדואט שמצדיק קליפ בו שתיהן יחד בבגדי גוף שחורים על מיטה? עקרונית, כלום, אבל בפועל השיר הזה לא טוב כמו שהיינו מצפים. הוא אמנם זכה להמון תשומת לב וגם למעל 700 מיליון צפיות ביוטיוב, אבל היום, כ-3 שנים אחרי, השילוב בין השתיים נראה אחרת. באלבומה האחרון "Anti" רירי הלכה למקומות אקספרימנטליים יותר ופופיים פחות, ואילו שאקירה מתמקדת היום בשוק הלטיני ובשיתופי פעולה עם שמות כמו מאלומה. כך שהעובדה שהשתיים חלקו קיר לנענע עליו הגיונית עכשיו כמו מערכת יחסים בין קוונטין טרנטינו ודניאלה פיק. אה.

ג'יי זי ולינקין פארק - "Numb/Encore"

זוכרים שמעצמת ההיפ הופ הידועה בשם ג'יי זי שיתפה פעולה עם להקת הרוק הנשכחת לינקין פארק? זה לא נגמר בשיר הזה (שהיה להיט ענק בזמנו ב-2004) אלא באלבום משותף באורך 20 דקות שנקרא "Collision Course". יותר מעשור אחר כך, ג'יי זי שולט בחצי מעולם ההיפ הופ ולינקין פארק נראים יותר ויותר כמו איזושהי בדיחה שנועדה לגרום לנערים לבנבנים מפרברי ארה"ב המשעממים להרגיש שהם קשוחים. נראה שגם ג'יי זי למד את הלקח שלו מאז ומעדיף לשתף פעולה עם קבוצת השווים לו - ביונסה, קניה ווסט, ריהאנה וג'סטין טימברלייק.

אריאנה גרנדה ומיקה - "Popular Song"

ב-2013 מיקה האנגלי-לבנוני היה אמנם כמה שנים אחרי הצלחת "Grace Kelly" אבל חזר עם מיני-להיט בשם "We Are Golden". אריאנה הייתה כוכבת ילדים שלא ממש מוכרת לקהל הרחב ועובדת על אלבומה הראשון. איכשהו הדרכים נפגשו ויצא הדבר הזה שמלווה בקליפ בהשראת המחזה "Wicked" (שהשיר מבוסס עליו).  העסק לא התרומם, השיר נשכח ואיתו מיקה שנותר בתהומות הנשיה (וזה נושא לכתבה אחרת לגמרי כי אנחנו בכנות מתגעגעים אליו). אריאנה, לעומת זאת, הפכה מילדה לאישה שהיא אחת מכוכבות הפופ הגדולות והמוכשרות ביותר בעולם.