היוצרת והזמרת תמי ענבר מוציאה את האלבום החדש "אין מקום רחוק", אסופת שירים אישיים, חשופים ועוצמתיים, אשר נולדו מההתמודדות שלה עם האבל על מותו של אביה. ענבר כתבה והלחינה את כל שירי האלבום, בהם היא לא חוששת להיחשף, ומגלה כוח לצד שבריריות. "לפני שנתיים וארבעה חודשים הלך אבי היקר לעולמו", היא נזכרת. "האלבום נולד מאבל והפך לחיים שלמים. המילים זעקו מגרוני והפכו למנחמות ועוטפות. כתיבה שהתחילה כתרפיה ופשוט נשפכה מתוכי והתערבבה עם החיים, הגשם, צחוק הילדים ויצרה מוזיקה חדשה".

את האלבום הפיק מוזיקלית רן שם טוב, שאחראי גם לעיבודים רבים. בתחילה היה אמור שם טוב רק לערוך את המיקסים, אבל אהב את השירים וקשר מיוחד שנוצר בינו לבין ענבר הוביל למעורבות מלאה שלו. כמו כן שותפים ליצירת האלבום המוזיקאים רונן שפירא, גידי רז, חיים לרוז ופטריק סבג. "אני מקווה שמי שיאזין לאלבום יהנה מהמוזיקה הזאת שיצרו ביחד איתי מוזיקאים נפלאים, שהגיעו לאולפן והתמסרו בלי חוקים או סטיגמות וניגנו את עצמם", מציינת ענבר. "על הכל מנצח רן שם טוב שהפיק את הצלילים וחיבר בין הנגינה למילים ברגישות אין קץ".

מיכה שטרית, בעלה של תמי ענבר ואבי ילדיה (שניים והשלישי בדרך), שר איתה בדואט את השיר "מה שבא", שגם יצא כסינגל. לפניו יצא כסינגל השיר "אף אחד". האזינו לשלושה שירים נוספים בהשמעת בכורה מיוחדת: "אין מקום רחוק", "סערתי", "הנה אני באה".

"אין מקום רחוק"


"אין מקום רחוק ממך, ואין מקום קרוב ממך, ואין מקום רחוק ממך. ואין מקום קרוב ממך. וזה לא עובר וזה לא עוזר וזה לא עובר וזה לא עוזר וזה לא עובר וזה לא עוזר. וזה לא עובר לי אף פעם. רפא אותי".
מילים ולחן: תמי ענבר, הפקה ועיבודים: רן שם טוב

 

"סערתי"


"סערתי כל הלילה, אין בי גוף, בקושי אוויר, לנשום אותך שוב, אתה גר בתוכי. חשבתי אותנו צוחקים / חלום על עוד פגישה ושלבשתי לכבודך, בין הסדינים, הלבנים והקיצים הבוקר כבר עלה / אבדה דרכי הלילה, חלומות שנלקחו מנימי נפשי, ומישהו ליטף ראשי, ליטף את ראשי. חלמתי אותנו צוחקים"
מילים ולחן: תמי ענבר, הפקה מוזיקלית ועיבודים: רן שם טוב

 

"הנה אני באה"


"הנה הנה אני באה, הנה הנה אני באה,  רק שזה לא ייפול עלי
מילים ולחן: תמי ענבר, עיבודים: רן שם טוב, רונן שפירא, גידי רז ותמי ענבר, הפקה מוזיקלית: רן שם טוב.

 

"אף אחד"

 

"מה שבא", עם מיכה שטרית

*תמי ענבר תופיע עם שירי האלבום בפסטיבל הפסנתר של תל אביב (5.11) ובשבוע הבא (20.10) תקיים חזרה פתוחה לתקשורת ב"קונטיינר" בנמל יפו.