ביונסה וג'יי זי מבלו אייבי

עוד מהרגע שגילינו שהיא נמצאת בבטנה של קווין בי, רצינו להתחלף עם בלו אייבי ולהפוך ליורשי העצר של ביונסה וג'יי זי, אבל השנה הזוג המלכותי הצליח שינה את דעתנו כשגרם לבתם הבכורה, ולנו, מבוכה רבה. כשהיא עמדה בשורה הראשונה של הקהל בהופעה של אבא ואמא, בת ה-6 נחשפה לסצנה אינטימית של הוריה מחדר המיטות שהוצגה על מסכי הענק. קטע המעבר הזה אולי הלהיב מיליוני מעריצים, אבל לא היה קשה לראות על פניה שעבורה מדובר באירוע טראומטי שעלול ללוות אותה עוד זמן רב. מצד שני אנחנו בטוחים שזוג המיליארדרים ימצאו את הדרך לפצות אותה.

סלבדור סוברל מנטע ברזילי

מהרגע בו נחשף לראשונה, "Toy" של נטע ברזילי עורר ביקורת רבה. בין האנשים שלא הצליחו להתחבר לשיר (בלשון המעטה) היה הזוכה הקודם של האירוויזיון, סלבדור סוברל הפורטוגלי. באחד הראיונות שקדמו לזכייתה של נטע בתחרות, הזמר אמר: "יוטיוב חשב שאני אוהב את השיר הישראלי. נכנסתי אליו ומצאתי שיר נורא. למרבה המזל השנה אני לא חייב לשמוע שום דבר". לצערו של סוברל הוא לא רק שמע את השיר בכל פינה באירופה, אלא גם נאלץ להעביר את הפרס לידיה של נטע. סלבדור אולי עשה זאת עם חיוך מאולץ, ואנחנו עדיין מחכים להתנצלות אמיתית ממנו אחרי הלכלוך הזה.

לנה דל ריי מהמעריצים הישראלים

השנה הקהל הישראלי ספג כמה מכות קשות, רובן בחסות ה-BDS ותומכיו. אמנים כמו לורד, שאקירה, נטליה אוריירו ומארק אלמונד ביטלו את הופעותיהם בארץ והותירו את המעריצים הישראלים שבורים, אבל אף אחד לא עשה זאת בצורה כואבת כמו לנה דל ריי; במשך שבועות נסיכת האינדי, שכבר ביטלה הופעה אחת בישראל, התייצבה איתנה מול הלחצים הרבים שהופעלו עליה. הנאמנות העיקשת למעריציה המקומיים גרמה לנו להעריך אותה יותר מאי פעם, אבל ברגע האחרון היא התקפלה. בעקבותיה ביטלו אמנים נוספים את השתתפותם בפסטיבל, ואנחנו בתגובה מחקנו את האלבומים שלה עם דמעות בעיניים. לנה, זה נגמר.

עומר אדם מהקהילה הטרנסית

בתחילת העשור עומר אדם הפך ליקיר הקהילה הלהט"בית בזכות עבודתו עם מוזיקאים להט"בים, אהדה עצומה לה זכו שיריו מחברי הקהילה וההמנון הגאה "תל אביב", שהוציא בשיתוף ליין מסיבות הגייז "אריסה". למרות כל אלה, חלק גדול מהקהילה נפגע מהשיר האחרון שהוציא אדם, "בחורים טובים". השיר כולל את השורה "וגילינו בתאילנד שהבנות לא בדיוק בנות", שבעיני רבים נתפסת כטרנספובית, במיוחד בגלל שבמהלכה נשמע קול גיחוך של הזמר. בעקבות הסערה שנוצרה סביב השיר, מטעם הזמר נמסר: "אין פה שום אמירה, רק שמחה והומור. עומר ידוע כתומך בקהילה שנים, ומאחל רק אהבת חינם וקבלת האחר לכל עם ישראל". זה לא היה מספק.

הבישופ מאריאנה גרנדה

אחת התקריות הבלתי נסלחות של השנה היא ההטרדה המינית שאריאנה גרנדה עברה בטקס ההלוויה של אריתה פרנקלין על ידי הבישופ צ'ארלס אליס. זמן קצר אחרי שביצעה את הקלאסיקה "A Natural Woman", אליס הצמיד את הזמרת בת ה-26 אליו ונשא דברים מול המצלמות. מיליוני הצופים נחרדו לגלות שבמהלך הנאום הבישופ מישש את איזור החזה של אריאנה וגרם לה לתחושת אי נוחות. למרות שפרסם התנצלות אחרי הלחץ הציבורי שהופעל עליו, נראה שצ'ארלס יתקשה לכפר על הרגע הנורא הזה.