אלון אולארצ'יק ויהודית רביץ – לא רואה אותך (תמונת AVI: תמר טל)
אלבום משותף. אלון אולארצ'יק ואלעד אדר | תמונת AVI: תמר טל

אלון אולארצ'יק הותיק ואלעד עדר הצעיר ממנו משתפים פעולה שנים רבות וכעת מוציאים יחד אלבום משותף בשם "יום אחד". כל שיר באלבום נוצר ב"יום עבודה" אחד - את השיר הלחינו ביחד בשעות הבוקר, ולאחר מכן עוד באותו היום התפנה אולארצ'יק לכתיבת המילים, אשר אדר אחראי על העיבודים וההפקה המוזיקלית.

שיר ביום

"אלעד הציע שנעשה אלבום של שירים חדשים יחד, שניפגש בכל בוקר ונכתוב ביחד שיר אחד ביום, כולל הקלטת הסקיצה. היססתי, אך אמרתי.. בוא ננסה", נזכר אלון אולארצ'יק. "משהו בצמצום זמן היצירה ל'עכשיו', בהישארות הלחוצה בהווה הקצר של שעות הבוקר של יום אחד בכל פעם, גרם לשירים האלו להתהוות. אלה השירים כמו שהם קרו בזמן קצר ללא האפשרות להשלים אותם באיזה עתיד נוח. אני מאד אוהב את התוצאה".

"זהו עונג עבורי לעבוד עם האיש", מוסיף אלעד אדר. "יש בינינו כימיה אישית ומוזיקלית שבעיניי היא נדירה וחד פעמית. עצם ההסכמה שלו להצעתי היא כהגשמת חלום מוזיקלי שהיה לי עוד מילדות".

האלבום כולל את השירים "מסטיק" ו"לא רואה אותך" בדואט עם יהודית רביץ, שגם תתארח במופע ההשקה (5.3, זאפה הרצליה). האזינו מתוך האלבום לצמד שירים חדשים: "נורמלי בנאלי" ו"כשנרגע":

"נורמלי בנאלי"

"מדרכות העיר מלאות אדם, נורמלי, בנאלי, על פניי עוברים על פניי שבים, ורע לי, ורע לי

עוד יום, שעה, דקה, אפרח, הלב הוא כבר לא שואל רוצה אותך

עוד קפה טיפשי, עוד אחת סוכר, נורמלי, בנאלי. לא כל כך אוהב, מה אני חושב, כשרע לי, כש, ורע לי

עוד יום, שעה, דקה, אפרח, הלב הוא כבר לא שואל רוצה אותך".

"כשנרגע"

"ימים טובים שקטים עוד יעברו פה על כולנו, אני מרגיש שהם רוצים אותנו, לא יודע מה הפשר, רק יודע שכן / כשנרגע בסוף היום, נוכל לנשום, נוכל לחלום, ואחבק אותך פתאם, ללא סיבה, ללא סיבה / אני מודה שכבר דיברתי ככה קודם, אבל עדיין מחכה להם בלהט, לא יודע מה הפשר, רק יודע שכן / כשנרגע בסוף היום, נוכל לנשום, נוכל לחלום, ואחבק אותך פתאם, ללא סיבה, ללא סיבה / ואם מחר שוב נתבדה ולא יגיעו, אמשיך לקרוא להם בקול ואז יופיעו, לא יודע מה הפשר, רק יודע שכן / כשנרגע בסוף היום...".