כשהקסטה "חיה ומתה בארון" של ההרכב פוליאנה פרנק יצאה ב-1989, כל 500 העותקים שלו נחטפו מיד. רק היום, 27 שנים אחר כך, האלבום המלא יוצא לראשונה במהדורת ויניל מוגבלת. גם האלבום "אין לבחור" מ-1990 יראה אור מחדש על גבי ויניל. בשני אלבומיה הצליחה הלהקה לפרוץ דרך במוזיקה הישראלית ולסחוף אחריה קהל שנאמן לה כבר קרוב לשלושים שנה.

 ".

לכבוד השקת התקליטים, מנהיגת להקת הקאלט אליוט תקבץ על במת האוזןבר את הדור הבא של המוזיקה הישראלית האלטרנטיבית. בשל ההיענות הגבוהה, נוספה הופעה שנייה: הראשונה תתקיים מחר, ב-31.5, ובין האמנים המשתתפים יהיו כמובן אליוט, הילה רוח, המסך הלבן, רד אקסס, יהוא ירון, האחיות לוז, דויד רץ, ענת פורט, ענב ג'קסון כהן, סתיו בן שחר ואיילת גבאי. ההופעה השנייה, ב-1.6, תהיה בעלת אופי אחר ובה אליוט תתן לקהל ביצועים אקוסטיים של שירי פוליאנה פרנק. כרטיסים ניתן לרכוש במכירה מוקדמת ב-70 ש"ח באתר האוזןבר, ויהיה ניתן לרכוש את התקליטים עצמם במקום.

לכבוד ההופעה ההיסטורית והמרגשת הזו, ביקשנו מכמה מהמוזיקאים שיתארחו על ההופעה לספר על פוליאנה פרנק מנקודת מבטם.

יהוא ירון

"פוליאנה פרנק תמיד היתה בשבילי משהו מוזר, מסתורי, לא מושג. הילדה הכי יפה בבית הספר שתמיד לבשה חולצות קרועות של החבר החייל שלה היתה שומעת קסטה שלהם ושרה את ״זיוה״ בקולי קולות. אני לא הצלחתי להשיג את הקסטה, המוכר בחנות ברמת השרון המזוינת לא הכיר את זה. וגם עכשיו כשאני מכיר (ואוהב) את אליוט, המוזיקה שלה מפעם נראית לי כמו שער לזמן אחר, אפל וסקסי ומחאתי".

המסך הלבן

"את פוליאנה פרנק לא הכרנו בזמן אמת, 'חיה ומתה בארון' יצא עוד לפני שנולדנו. אבל מיד כשנחשפנו לראשונה ללהקה, דרך הלהיט "זיוה", היה ברור שזו להקה סופר מיוחדת. אטיטיוד פאנקיסטי-אנרגטי, לא רואה אף 'נושא רגיש' ממטר ודוקר את מדינת ישראל והממסד בכלל ישר בבטן הרכה. כיף לשמוע את אליוט שרה שירים מלאי דמיון, רגש וגאונות עם הסטייל הכל כך נונשלאנטי שלה. יש משהו מאוד רציני ועמוק ועם זאת קליל, מצחיק וכיפי בשירים של פוליאנה פרנק, ומה שהכי בולט בהם זה שהם פותחים לך את הראש. אמנם הנושא הזה שחוק, אבל באמת מיוחד וכמעט נדיר שבפרונט של הלהקה עומדת זמרת ולא זמר. זה כיף, זה חשוב, זה מעניין וזה רענן. אינשאללה ויהיו עוד! מאוד נהנו לעשות אותו בהופעות והתחברנו אליו כאילו שהיה שיר שלנו. מעט לפני זמן הפירוק של הלהקה הקודמת שלנו (שעלת נפוצה), עשינו קאבר קשוח לשיר 'הנצורים והצודקים' יחד עם רם אוריון, והוא נהיה אחד השירים הפופולריים שלנו".

דויד פרץ

"בפעם הראשונה ששמעתי את אליוט היתה לי כיפה. הייתי כמה שנים אחרי פנימיה צבאית דתית, ועם מבט משתאה בעיניים, ולא האמנתי שמישהו יכול להגיד דברים כאלו על צה"ל ועל מין. עבור מי שחונך להיות קצין דתי בצבא ההגנה ומטרתו היתה להכניס לצבא את המורק"ים של יהודה המכבי, השירים 'גיבור צבא ההגנה' ו'זיוה' של פוליאנה פרנק, היו סטירה מצלצלת לגבי כיצד החיים בישראל שלא הכרתי כלל, נראים באמת מבפנים. "ניכרים דברי אמת", אמרו חזלנ"ו, וגם אצל פוליאנה/אליוט יכולת לדעת שהיא מספרת את האמת שלה בעוצמות חוצפה שהיו ועדיין נדירות בשבט הישראלי מול המדורה. היה בה משהו שדחה ומשך אותי לחלוטין. הלם המפגש הראשוני עם המוזיקה הקוצנית והכל כך מדויקת גרם לי לפחד ממנה, אבל מאוחר יותר שמעתי את כל הדיסק וגיליתי את הצדדים הרכים והחומלים שבה, והתאהבתי במוזיקה של פוליאנה פרנק ואליוט. הבנתי שלפעמים הקוצים הכי דוקרים נועדו בסך הכל להרחיק זרים מהפרח הנדיר".

עינב ג'קסון כהן

"בפעם הראשונה ששמעתי את הקסטה של פוליאנה פרנק אי שם בשלהי שנות ה-90, התחברו לי יחד כל האהבות שלי: פי ג׳יי הארווי, קורין אלאל, ענבל פרלמוטר, הפיקסיז - זו הייתה התאהבות מהירה מאד והשירים האלו, עם השפה, האסתטיקה, הגולמיות והאומץ שבהם הפיחו המון רוח בעולם שלי, שהיה אז די חסר באוויר. למרות שביליתי עם האלבומים של פוליאנה בעיקר את נעוריי הרחוקים קרה דבר די מדהים בעיניי - הם לא הפכו נוסטלגיים. בכל הזדמנות שהייתה, אל כל מיני-איחוד שלהם, כמובן הגעתי לשמוע אותם, תמיד רלוונטיים להווה שלי. וברגע שהייתה לי הזדמנות לשתף פעולה עם אליוט (עינב בת ה 17 לא הייתה מאמינה) קפצתי עליה בשתי ידיים. איזה מזל. כמה כוח לשירים וכמה נונשלנטיות ותמימות וחדוות נגינה טמונים שם. שלפתי את הפטיפון מהמחסן, החלפתי מחט ועכשיו אני רק מחכה לויניל שיסתובב".

ענת פורט

"האמת שלמדתי בכיתה עם אחותה של אליוט, והכרתי אותה דרכה בתיכון. כמובן שהיא הייתה האחות הגדולה והמופלאה, והחיבור הראשוני לפוליאנה פרנק היה חיבור מאוד רגשי – האחות הקטנה וחברותיה שמתלהבות מהדבר. כבר התעסקתי במוזיקה אז, אבל עוד לא ידעתי שאהיה מוזיקאית מקצועית. פשוט השתאיתי לנוכח התופעה מכל זווית. בהמשך הקשבתי למוזיקה הזו באופן עצמאי, והיא הפכה להיות משהו אחר בעבורי. הייתי בחו"ל מלא שנים, וכשחזרתי הביתה נפגשנו אליוט ואני במקרה. המון זמן אנחנו מפנטזות על איזשהו שיתוף פעולה, מצד אחד אנחנו עושות דברים נורא שונים, אבל מחוברות אחת לשניה ברמה אחרת".

האחיות לוז

"פוליאנה פרנק ואליוט ספציפית היוו בשבילנו מהרגע ששמענו אותה סמן פורץ דרך לכל מה שאישה יכולה להיות (אך רוב הזמן לא אמורה להיות) - משוחררת, עצמאית, בוטה, חכמה ואמיצה. כמה נפלא להשתתף איתה ולכבודה בערב שכזה ולבצע את הקלאסיקה של כל הזמנים - 'זיוה'".