"סעידה", בר חולוני שכונתי, הוא המקום הכי חמוד בחולון בזכון אחלה וייב, מוזיקה מאוזנת ושירות מאוזן. הפעם החלטנו לבדוק את האח הצעיר - "סעידה בפארק" שבפארק פרס בחולון. "אנחנו שומרים מקום עד השעה 21:30" ענתה לנו הטלפנית. חיי הלילה בברים של יום שישי פשוט לא מתחילים בשעה הזאת, וספק אם הייתם מתקשרים להזמין מקום במסעדה לארוחת צהריים במסעדה כלשהי והיו אומרים לכם "אנחנו שומרים מקום עד 11:00". מעצבן אבל זכותם.

מגרש חנייה חינמי ורחב מאכלס את כלל הרכבים של בלייני המתחם החולוני ואנחנו ביניהם. לא תתפלאו לשמוע שאין תור בכניסה בשעה הזאת והמקום הענק עדיין ריק, אך זה לא מפריע למארחת להושיב אותנו (10 אנשים) בשולחן פיקניק שמתאים במקרה הטוב ל- 8 אנשים בלבד ולסרב לבקשותינו לעבור. רק בשעה 22:45 מועיל בטובו האחמ"ש להעביר אותנו לשולחן מתאים. אפשר להתחיל ליהנות? ספק רב.

בשעה 23:15 המקום מתמלא לחלוטין בחציו הפתוח. את השולחנות ממלאים בליינים בגילאים 21 – 30, מרביתם גרים על קו ראשון – חולון, קהל החוף השמח רק במתכונת של רגיעה כללית לערב צמצום פערים על בירה בכיף, חבל שהמקום לא השכיל להבין זאת. בבאסים כבדים נוחת רמיקס ל-" All The Way Up" שקופץ לרמיקס ל- "Dawin". במקום ריקודים אפשר לראות פה ושם גלגולי עיניים של "מה יהיה עם המוזיקה?".

אנשים הגיעו לשבת ולדבר, לא לרקוד. חבל להשמיע שירים כאלה במקום שלא חרט על דגלו את המוזיקה שחורה, שהוא לא דאנס בר או מועדון – הסיכוי לפגוע טוב הוא אפסי. איפה הסנכרון עם הקהל המקומי? לא אנגלית, לא לרקוד – רוצים מוזיקה שמחה, ישראלית, קלילה, מזמינה ומעל הכל לשבת לשתות בקטנה ולדבר בכיף, אז למה?

אחרי פתיחה צולעת ופלייליסט עם אפס רגישות, בואו נתפנק על איזה שלוק קליל לצינון האווירה – למישהו יש חשק להזמין קוקטייל מבית זוהר ארגוב? סוד המזלות, כמו שיכור, ברצלונה (חמה) הם רק חלק מהשמות שנתנו לכוסות המשקה. למה התכוון המשורר כשקרא לקוקטייל "מה לך ילדה"?.

הדבר היחידי שמצליח להחזיק את הערב ההזוי הזה, זה הקהל. הבליינים כאן מתאפיינים בוייב שמח עם אפס דאווין מיותר, וכולם כאן ישובים בקבוצות. כיסאות הבר חצי ריקים לטובת שולחנות שבמרביתם מכילים לפחות 6 אנשים, כל אחד מהם רוצה לדבר עם זה שלצידו ולשמוע מה חדש. השולחנות מלאים בשתייה חריפה ושלל מנות טעימות שמצביעות סוף סוף על הקשר בין המקום ללוגו המייצג של הבחורה בגלבייה.

"סעידה" המקורי הוא מקום נעים לערב חברי, בדיוק ההפך מהוייב השרוי באח הצעיר של הסעידה השכונתית. "מדליק זרקור" הוא לא כיכר התלייה של אנשי הלילה, בדיוק ההפך. הוא טור שבועי שנועד לתת במה לאנשים שמתאמצים ליצור לכל אחד מאיתנו את הערב המושלם, לספר את הסיפור החם על התופעה הבאה, להשמיע את הסאונד שנמצא בטעות על השתק ומידי פעם גם לחשוף את הסוד שנטמן בין לחיצות הידיים.

אבל מעל כל אלו מתנוססת מטרה אחת – לספק תשובות לאלפי הבליינים הישראלים שמידי סופ"ש מוצאים את עצמם שואלים "מה לעשות הערב?". סעידה בפארק הוא עדיין תינוק לא בשל. חוסר הבנה בסיסית ביחסי מוזיקה – קהל, תפריט קוקטיילים על שם זוהר ארגוב ובעיקר אחמ"ש אחד עם נימוקים ותירוצים שלא היו מצדיקים ריב על משחק קוביות בגן ילדים, הרכיבו ביחד את המסקנה העיקרית: הסעידה צריך להתבגר. עד שזה יקרה אולי שווה לחזור למקור, זה שמספק לבליינים בדיוק את מה שהם רצו - כולה ערב טוב.

מחירים:

קוקטייל "דברים נסתרים" 42 ₪ / צ'ייסר פיג' 20 ₪ / צ'ייסר ואן גוך 24 ₪ / אוזו 17 ₪ / בקבוק מים 10 ₪